Petek Temizliği » Kimyasalsız Petek Temizliği

Kimyasalsız Petek Temizleme

Kış aylarında konutları ısıtmak için üretilen bir çok ısıtıcı vardır. Kimisi kömürle, kimisi elektrik kimisi de doğalgazla çalışır. Önceleri doğalgazın yaygın olmadığı yerlerde kömr sobaları kullanılmaktaydı. Kömür sobalarının havaya yaydığı dumanlar insan sağlığını ve atmosfer sistemini olumsuz yönde etkilediği fark edilince kömür sobaları yerini doğalgaz sobalarına ve ya kalorifer peteklerine bıraktı. Kış aylarının sonlarında düzenli olarak soba bacalarının kurumları temizlenir, gelecek kışa hazırlık yapılırdı. Kalorifer petekleri de kullanıldığı yıldan itibaren 2 yıl arayla temizlenmesi gerekmektedir.

İlaçlı Petek Temizliği Zararları

Kimyasalsız petek temizliği, peteklerin içerisine temizlik amacıyla atılan kimyasallar ileri bir tarihte kombinizde patlamalara yahut bozulmalara neden olur. Kimyasallar kullanılarak yapılan petek temizliği sonrasında kimyasal tamamen çözünmediğinden dolayı ısınma esnasında, sıcak su ile tepkime yaparak bir gaz oluşturur. Oluşan bu gazın kapalı devre ısıtma sisteminde çıkacak yeri olmadığından zayıf olan bir noktadan patlayarak kendini dışarı atar. Bu sorun genelde kombilerde olur, fakat bazende peteklerinizde veya kalorifer tesisatlarınızda da delinme, patlama gibi sorunlar meydana gelir.

Kimyasalsız Petek Temizliği Avantajı

Kimyasalsız petek temizliği yaptırarak, hem peteklerinizin %100 temizlğini sağlarsınız, hemde kombiniz de yada diğer sistemlerde bir arıza sorunu yaşamazsınız. Kimyasalsız petek temizleme makinası hava ve suyun dengeli basılması sonucu ortaya çıkan titreşim ile peteklerin içerisinde kalan tortu ve çamurlaşan kalıntıyı söküp almasını sağlar. Bu nedenle yapılan kimyasalsız petek temizliği hakkında bilgi sahibi olmayan insanların petek temizliği sonrasında çok sorunlar yaşadığı açıkça ortadır.

Kombi servis hizmeti de sunduğumuz için kış aylarında petek temizlemeye giden bir takım firmacıklar çalışan kombilerin bozuk olduğunu belirterek müşterilerimizi mağdur etmektedir. Gerçek bir firma yada usta bile olmayan bu tip kişiler yada kurumlar vergiye tabi olmayarak internet üzerinden kolay para kazanma yollarını bulmuşlar. Ucuz diye yaptırdığınız bütün işlerin daha büyük sorunlara neden olacağını unutmayın.

Firmamız size İstanbul’un en iyi hizmetini sunmak için, 7 adet servis aracımızla çalışmalarımıza devam etmektedir. Kimyasalsız petek temizliği kavramını Türkiye’de bir ilk haline getiren firmamız petek temizleme sektöründe öncü olan bir adıma daha imza atmıştır.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]