Petek Temizliği » Periyodik Petek Temizleme

Periyodik Petek Temizliği

Kalorifer tesisatlarının ve yerden ısıtma tesisatların temizliğini yaptırmak ısınmak için gereklidir. Düzenli olarak tesisatların temizlenmesi çalışma performansını yükseltir. Isıtma sistemi ister merkezi olsun, isterse kombi veya kazanlı sistem olsun temizliği mümkündür. Kombili evlerin geneli radyatör petekleri ile ısınmaktadır. Bu radyatör petek temizliği ve bakımı, radyatör tesisat temizliği işlerinizi kesinlikle ertelemeyin. Düzenli olarak bakımı yapılmayan kombi tesisatı ve petek temizliği sürekli arıza sorunlarına neden olur. Temizliği yapılan kalorifer tesisatı hem yakıt tasarrufu sağlar hemde ısınmada %100 verim sağlar.

Yerden Isıtma Petek Temizliğinin Önemi

Kullanım süresi boyunca merkezi sistemde dolaşım yapan ısıtma suyu zamanla çamurlaşarak, oksitlenme ve paslanmaya neden olur. Bu çamurlaşan tabaka peteklerin içerisine nüfuz ederek tıkanmalar neden olur. Aynı şeyler yerden ısıtma sistemi içinde geçerlidir. Yerden ısıtma temizliğinde daha büyük sorunlara da yol açabilir. Bunlardan biride paslı bir tabakanın zamanla boruyu çürüterek su kaçaklarına neden olmasıdır. Yerden ısıtma temizliğini hafife almayın er yıl periyodik olarak yaptırın oluşacak su kaçağı gibi sorunların önüne geçin. Peteklerde tıkanmaların oluşumunu önlemek içinde her iki yılda bir petek temizliği yaptırılmalıdır. Kalorifer tesisatlarında dolaşan suyun tesisat temizleme makinesi ile temizlenmesi gerekir. Borulara ve peteklere yapışan kirli katmanlar kolay kolay çözünmezler. Ancak bir cihazla petek temizliği yaptırırsanız, kirli katmanları yapıştığı yerden kolayca çıkarabilir, tesisatı komple temizletebilirsiniz.

Doğa tesisatın ailesi olarak firmamızda mevcut özel petek temizleme makineleriyle ilaçlı makineli petek temizliğinizi yapıyoruz. Petek temizliğinde hem doğru ekipmana hem de deneyime sahip ekip arkadaşlarımız ile petek temizliğin de %100 ısınma garantisi veriyoruz. Böyle garantili petek temizleme servisi İstanbul da çok nadirdir. Bu işi yapan birçok firma birçok usta var ama bunlar işlerinin arkasında bile durmuyorlar. Bir sorun yaşadığınızda aramalarınıza cevap vermeyen kişiler ne yazık ki halen bu işi yapmaya devam ediyorlar.

 

Puan Verin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]