Petek Temizliği » Petek Temizliği Yap

Petek Temizliği

Evlerimizin olmazsa olmazı ısıtma sistemleri soğuk havalarda ihtiyaç duyulan en önemli etkendir. Önceden ısınmak için yaygın olarak kömür sobaları kullanılırdı. Hem pisliği hemde ölüme verdiği sebebiyet yüzünden son yıllarda yerini kalorifer sistemine bırakmıştır. Lüks apartmanlarda geçilen bu sistem günümüzde tek daireli ısıtıcılarla her evde neredeyse var. Halk arasında petek olarak bilinen radyatörler zamanla aşınma,çürüme,kirlenme vb. durumlarla ısınmayı zorlaştırır. Genelde sorun hep aynı olduğundan petek temizliği yapılmalıdır. Petekler suların kireçli olması içerisindeki koruyucu kimyasalın özelliğini kaybetmesi sonucu kirlenir. Kirli peteklerin belirli bir süre boyunca ısıtma işleminde sorun oluşmaz. Fakat ilerleyen zamanlarda kesinlikle petek temizliği yapılmalıdır. Çünkü petek temizliği yapılmayan yerlerde petekler aşınarak delinir. Sadece sorun bununla da kalmıyor kombilerin çalışan aksamlarına da kalıcı zararlar veriyor. Uzmanlar petekleri her 2 yılda bir temizlenmesini öneriyor.

Petek temizliği ne zaman yapılmalıdır?

Petek temizliğinin en doğru zamanı kış aylarının başlarında yapılmasıdır. Böylelikle yaptırdığınız temizlikten verim alırsınız. Isınma verimli petek temizliği yaptırmak için elbette ki zamanın önemi vardır. Koca bir kış ayı boyunca soğuk havalarında etkisiyle petekler ısınma açısından yeterli olmayabilir. Petek temizliği yaptırmakısınmaya verim sağladığı gibi tasarruf da sağlar. Evinizde hem az ödeyerek hem verimli ısınmak isterseniz tasarruflu petek temizleme servisimizden yardım alabilirsiniz. Firmamızda mevcut petek temizleme cihazları ile ister kimyasallı petek temizleme ister kimyasalsız doğrudan petek temizliği yaptırabilirsiniz.Kimyasallı petek temizliği ile kimyasalsız petek temizliğinin arasında ki fark nedir diyorsanız aşağıda detaylı bilgiye yer verilmiştir.

Kimyasallarla Petek Temizliğinin Avantajları – Dezavantajları

Peteklerin içerisinde kir,pas,çamur,oksit gibi maddeler radyatör kanallarını tıkayarak ısının yayılmasını engeller. Bu etkenler suların kireçli olmasından dolayıdır. Radyatörler manuel temizlenirse, kanallara yapışan tortuyu atamaz. Kimyasal çözücülerle petek temizliği yaptırarak kalıntı haline gelen tortuları radyatör kanallarından temizleyebilirsiniz. Radyatör temizleme makineleri yardımıyla peteklerin içerisine enjekte edilen kimyasal çözücüler oluşan bütün etkenleri ortadan kaldırıyor, fakat ilerleyen zamanlarda tamamen nötrleşmediği için kombi de radyatörlerde delinmeye sebep olabilir. Şunu söylemekte fayda var kimyasal çözücülerle petek temizliği yaptıracaksanız, kimyasal maddenin tamamen boşaltıldığından emin olun. Firmamız bunun içinde bir kolaylık sağlıyor. Kimyasal çözücüleri tamamen nötrleştiren bir ilaç ile kimyasalı tamamen kalorifer sisteminden temizliyoruz. Kalorifer sistemi temizliğinin de direk yapıldığı bu kimyasal ilaçlı petek temizleme kalorifer borularının içerisindeki katmanları da çözerek devir daim sistemini hızlandırır. Kimyasal ilaçla petek temizliği detay ve özen isteyen bir temizleme işlemidir. Mutlaka bir profesyonel petek temizleme firmasına yaptırmanızı tavsiye ederim.

Kimyasalsız Petek Temizliğinin Avantajlarından Bazıları

Kimyasal ilaçlı petek temizliğini rafa kaldıran ve bu yeni sistemi kullanmaya başlayan petek temizleme firmalarının “daha önce biz petekleri temizlemiyor muyduk yahu “dedirten kimyasal kullanmadan petek temizliği yapan ilk firmaların arasında olmak ve müşteri memnuniyet oranımızı yüksek çıtalara çıkaran makineli petek temizleme hizmetimizden sizde yararlanın. Makineli petek temizliği nasıl oluyor? Petek temizleme makineleri 2010 yılında haneli devir daim motoruna bağlı filtreli hazneler olarak üretilmişlerdir. Zamanla petek temizleme cihazları gelişen teknoloji ve deneyimlerle yeni bir hal almış ve kimyasalsız petek temizleme makinelerini ortaya çıkarmıştır. Bu makineler sayesinde çözücü kimyasal kullanmadan petek temizliği yapılabilmektedir. Kimyasal çözücülerin hem borulara hem çalışan tüm kombi aksamlarına zarar verdiği ve petek temizliği sırasında radyatörlerde delik açması nedeniyle hem müşteriler hem firmalar mağdur olmaktaydı. Petek temizleme makinesi şebeke suyunun hava ile itilerek radyatör kanallarında hava sıkışması yaparak geri püskürtme yaparak petekleri tertemiz yapar.

 

Puan Verin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]