Su Kaçağı Tespiti » Su Kaçağı Tamiri ve Tespit Cihazları

Su kaçakları tamiratları zor olan yerlerde meydana gelmektedir. Kırıp dökme yöntemi ile yapılan tamiratlar yapıldığı takdirde kaçak tam olarak saptanamamaktadır. Hal böyle olunca da daha sonra yapılan tamirat bozulmakta tadır. Tespit cihazları sayesinde su kaçaklarını tam olarak nerede gerçekleştiği bulunarak su kaçağına etkili ve hızlı müdahale edebilme avantajları olmaktadır.

 

Birden fazla su kaçağı tespit cihazları bulunmakla birlikte su kaçağı tamiratı yapan firmaların kullanmış olduğu su kaçağı tespit cihazı Rothenberger ile sağlıklı bir şekilde su kaçağını tespit edebilmektedir. Cihaz kullanımı ile artık su kaçakları daha kolay olabilmektedir. Cihaz ile su kaçağının kaynağı aranmaktadır. Hassas kulaklıklarla su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir. Akustik dinleme özelliği ile su kaçağının yeri daha sağlıklı bir şekilde sunabilmektedir. Cihaz İki parçadan oluşmaktadır. Birinci parçası su kaçağını tespit edebilecek olan ve değişik şekillere girebilen başlıklardır. İkinci kısım ise su kaçağını tespit ederken akustik dinlemeyi sağlayabilecek kablosuz kulaklıklar.

Cihaz Roleak aqua sesini artırarak kaçağın daha net bir şekilde duyulmasını ve belirlenmesine sağlar. Ayrıca cihaz ile ledli gösterme özelliği sayesinde karanlıkta kaçak tespiti yapabilme imkânı sağlamaktadır. Ses frekansları istenilen seviyede kaçak sesini duyabilme imkânı da sahiptir.

Su kaçağı tespit cihazları fiyatı cihazların özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir Su kaçağı tespit cihazları fiyatları genel olarak 2000 den başlayarak 10000 ne kadar çıkabilmektedir.

Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger Cihazları fiyatı ise 3000 ile 5000 arasındadır. Tabii ki Rothenberger cihazının daha üst modelleri daha da yüksek fiyattadır.

Rothenberger cihazı ile su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra tespit edilen yerlere su kaçağı kimyasal çözüm yoluile kolayca kapatılmaktadır. Su kaçağı kimyasal çözüm yöntemi şu şekilde yapılmaktadır: Öncelikle cihazla su kaçağı bulunmuş olduğu bölgeye belirledikten sonra o bölgenin içerisinde su kaçağı için kullanılan kimyasal ürünler gönderiler. Bu kimyasal ürünler kaçan olduğu yere gelerek kaçan bulunduğu yer üzerinde kristalleşerek donmaktadır. Bu soğuma ve katılaşma sonucunda daha kaçağın bulunmuş olduğu yer kimyasal ilaçlar ile kapatılmaktadır.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]