Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağının anlaşılması önem taşıyan bir konudur. Eğer zamanında su kaçağı tespit edilmez ise kaçak büyüyecek ve ciddi boyutlara gelecektir. Patlaklar oluşacak, borular yarılacaktır. Bu ise beraberinde su baskınlarını getirebilir. Bu yüzden tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusunun iyice anlaşılması gerekiyor. Kişisel olarak bazı metotlar ile kaçağınızı tespit edebilirsiniz. Su saatinizi seyretmeniz bu adımda yeterli olacaktır. İlk olarak ana kesme vanasını kapatmanız gerekiyor. Sonrasında ise su saatini seyretmelisiniz. Kaçağın boyutuna göre süre değişmekle beraber kaçak var ise mutlaka saatte hareket gerçekleşecektir. Bu süreç kaçak boyutu çok küçükse uzun süreler alabilir. 10-15 dakika gibi süreler boyunca saat sabit kalabilir. Diğer bir metot ise su çıkan yerlerin tespitidir. Bu da yine son aşamaya gelindiğinde ancak uygulanabilir. Ayrıca geç kalınmış bir hareket olduğu için sizi maddi kayıplara itecektir.

Su Kaçağının Noktasal Tespiti Nasıl Yapılır?

Bahsi geçen metotlar yerine profesyonel destek almak daha mantıklı olacaktır. Firmamızdan alacağınız profesyonel destek ile dakikalar içinde kaçağın tespitini sağlayabilirsiniz. Firmamızın son teknoloji ekipmanları ile kaçak noktasal olarak tespit ediliyor. Bu sayede herhangi bir yeri kırmaya da gerek kalmıyor. Kırmadan dökmeden noktasal olarak kaçak tespiti yapılıyor.

Kaçak Tespiti Sonrasında İzlenmesi Gereken Yol Nedir?

Kaçak tespiti yapıldıktan sonra izlenmesi gereken yol acil bir şekilde noktasal onarımdır. Cihazlar ile yapılan kaçak tespiti sayesinde noktasal olarak tesisattaki sorun saptanıyor. Bu noktaya direkt olarak müdahale ediliyor. Tesisat bu noktasından açılmaktadır. Sonrasında ise burada yer alan zarar görmüş borular değiştirilmekte, ek yapılmaktadır. Bu yol ile kaçak onarımı da tamamlanıyor. Siz de eğer kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız ilk olarak faturalarınızı takip edin. Son günlerde kullanımınız aynı olmasına rağmen 2-3 ay öncesine göre çok yüksek faturalar ödüyorsanız bu bir kaçağa işarettir. Diğer ana kesme vanasının kapatılması mevzusunu da yaparak kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fakat en kesin sonuçları almak ve onarımı bir an önce yaptırmak için mutlaka firmamızdan profesyonel destek almanız gerekiyor. Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna verilecek en kesin cevap bu olacaktır.

 

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

2 yorum

  1. Su faturamda artış gözlemledim acaba Benimde su kaçağı sorunu olmuş olabilir mi ama duvarlarda herhangi bir kabarıklık yok

    1. Author

      Merhabalar, Su faturanızda ki artışın birçok nedeni olabilir. Cihazlar ile bakıldığında sorununuza kesin bir yanıt bulabilirsiniz.

      İyi Günler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.