Petek Temizliği

7/24 KESİNTİSİZ HİZMET - AYNI GÜN SERVİS - 1 YIL GARANTİ

TESİSAT SORUNLARI KABUS OLMASIN DİYE BİZ BURADAYIZ. PROFESYONEL DESTEK ALIN. BİLGİ VE RANDEVU İÇİN HEMEN ARA!!

Avrupa YakasıAnadolu Yakası

Kış Kampanyamız Başlamıştır. İndirimli Fiyatlarımızdan Yararlanmak İçin Arayın!


Henüz Petek Temizliği Yaptırmadıysanız ?

Hemen Servis Çağırın


Kimyasalsız Petek Temizliği

Türkiye'de Bir İlk hiçbir kimyasal kullanılmadan kimyasallara göre %100 temizlik sağlayan herhangi bir pislik saçmayan ileri teknoloji cihazlarla peteklerinizi temizliyoruz.

Merak Mı Ettiniz ? İzleyin !

Kimyasallı Petek Temizliği

Kimyasallar petek,kombi ve kalorifer tesisatınıza ağır çaplı hasarlar vermektedir. Bu işlemi arzu etmeden önce bilgi için bizi arayın!

Petek Temizliği Faydaları Neler ?


Kampanya 1

1 & 4 Petek Temizliği

Kombi Filtre Temizliği

Reglaj Ayarı

Gerekli Kontroller

Sadece

120₺

Kampanya 2

1 & 6 Petek Temizliği

Kombi Filtre Temizliği

Reglaj Ayarı

Gerekli Kontroller

Sadece

150₺

Kampanya 3

1 & 10 Petek Temizliği

Kombi Filtre Temizliği

Reglaj Ayarı

Gerekli Kontroller

Sadece

200₺

Kampanya 4

1 & 15 Petek Temizliği

Kombi Filtre Temizliği

Reglaj Ayarı

Gerekli Kontroller

Sadece

250₺

Isınmayan Petekler İçin Petek Temizliği

Yaşamımızı kolaylaştıran ısınmamıza yardımcı olan kalorifer petekleri kullanıldığı süre zarfında meydana gelen kirlenme ve ileriye dönük paslanmalar yüzünden ısınmama, çabuk soğuma, ısı kaybına ve yüksek faturalar ödemeye neden olur. Zamanla oluşan kireçlenme, oksitlenme, kurumlaşma ve paslanmalardan kombiniz de zarar görmektedir. Petek temizliği işleminin yapılması sizi yüksek faturalar ödemekten kurtardığı gibi ısınma sisteminin daha verimli çalışmasını sağlar. Yapılan kalorifer petek temizliği işlemi %25 yakıt tasarrufu sağlar. Petek temizliği doğru yapılmayan peteklerin % 80'i tekrar kirlenmelere sebep olur, ısınma sistemini zayıflatır ve kombinizin arızalanmasına yol açar.Doğa tesisat petek temizliğini benimseyerek bu işte uzman olduğunu kanıtlamıştır, kesin ve sorunsuz petek temizliği için arayın bizi hem bilgilendirelim, hem fiyat teklifimizi sizlere sunalım. Petek temizliği 2 yılda bir yaptırıldığında verim sağladığı uzmanlar tarafından söylenmektedir.


Petek temizliği uzman kişiler tarafından yapılmadığında kötü sonuçlar doğurabilir.

Petek temizliği nasıl yapılmalıdır?


İstanbul petek temizleme servisi olarak edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak petek temizliğinin nasıl yapılması gerektiği hakkında size kısa bir bilgi verelim. Kombi kapatılıp, devreden çıkarılmalıdır. Islak zemin olarak genelde banyoda ki petekler sökülerek petek temizleme cihazı sisteme bağlanır. Bütün peteklerin sadece üst vanaları kapatılır. Kalorifer sistemine bağlantı yapılan cihaz petek temizliğine hazır hale getirilir. Tek bir peteğin vanası açılarak sistem içerisine titreşim yollanır. Peteklerin içlerini temizleme konusunda kimyasallar bazen yetersiz kalır. Titreşim ile petek temizliği bütün kalıtsal tabakaları söker atar. Çoğu tesisatçının bilmediği bu yeni sistem % 100 ısınma garantilidir.
Bütün bu işlemler kimyasal ile petek temizliği içinde sırası ile geçerlidir. İlaçlı petek temizleme yaptıracaksanız firma çağrı merkezimize bilgisini vurgularsanız size daha iyi yardımcı oluruz.

Cihazla Petek Temizliği

Üretim tarihinden itibaren delinmesi,eskimesi gibi durumlar dışında evladiyelik ısınma ihtiyaçlarımızı karşılayan kalorifer sistemi radyatörleri halk arasında petek denilen sistem elemanları en az bir kere de olsa petek temizliği yapılmalıdır. Üretim esnasında içersindeki parçaların uzun ömürlü olması için koruyucu madde enjekte edilir. Ancak bu koruyucu madde kimyasal olduğundan özelliğini kullanım tarihinden itibaren 3 yıl sonra kaybeder. Petekler de kirlenmeler başlar ve petek temizliği yapılmazsa ısınmama problemi ortaya çıkar. Isıtma sistemini olumsuz etkileyen faktörler petek temizliği yapılarak önlenebilir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi bütün sektörleri de etkiledi. Bu teknolojiye uyum sağlayan makinelerle petek temizliği yapılır. Kimyasal temizlik ilaçları kullanılarak peteklerin içerisinde oluşan kir,pas,çamur ve oksit gibi kalıntıları çözerek rahat bir devir daim yapması sağlanır. Bu ilaçlı petek temizliği yapılarak %25 yakıt tasarrufu elde edilir. Fakat temizleyici kimyasalların peteklerinize ve kombinize zarar verdiği tesisatınızda su kaçağına neden olduğu görülmüştür. Petek temizliği usta işi değil profesyonellerin işidir.Cihazla petek temizliği yapmayanlara kesinlikle itibar etmeyelim. Firmamız güvencesi altında makineli ilaçlı petek temizleme hizmetlerimizden yararlanın. İşinin ehli uzman kadromuz ile peteklerin ısınmama nedenini tespit ediyoruz.

Petekler neden ısınmaz ?

Kullanıldığı ilk gün el değmeyen sıcaklıklara ulaşan petekler, bir süre sonra erozyona uğrayarak ısıtma konusunda güçlük çıkartabilir. Önceden 40 derece sıcaklıkta ısınan petekler zamanla 70 derece sıcaklıkta bile aynı ısıya ulaşamazlar. Bu peteklerin içerisindeki erozyon oluşumundan kaynaklanır. Bunun dışında ısınmayan peteklerin bağlantıları ters yapılmış olabilir. Bu faktör de ısınması engeller, verim sağlamaz. Ters bağlantıyı siz nasıl anlarsınız ? Bunu anlamak pek de kolay olmayacaktır. Fakat adım adım bilgilerini paylaştığım için basit bir kontrolle anlayabileceğinizi umuyorum. Kombi kapatılıp ,bütün peteklerin içlerindeki su boşaltılarak işe başlanmalıdır. Kombi su doldurma musluğunu açarak su basıncı 2 bar oluncaya kadar su dolumu yapılır. Bu işlem bittikten sonra bütün peteklerin vanaları kapatılır.Tekrar ısıtma işlemine başlanır. Tek tek kontrol edilerek radyatörlerin vanaları açılarak 10 dakika beklenir. Ters bağlantı tespiti için kontroller yapıldığında vanaların demir kısımları ellenerek bakılır. Eğer sıcak su üstten soğuksu alttan giriyorsa petek bağlantılarınız da sorun yoktur, petek temizliğine ihtiyacınız vardır. Eğer sıcak su alttan soğuk su üstten giriyorsa petek bağlantılarınız ters yapılmış demektir. Firmamız bu sorunları dertten kolayca kurtarabilir. Yaptığımız bütün onarımlar garanti kapsamımız altındadır. Ters bağlantı acemi usta hatasıdır. Paranızı boşa harcamadan kurumsal firmalara işinizi yaptırın.

Petek temizliği ne zaman yapılır ?

Kış aylarında ısınma sorunu yaşamamak için petek temizliği kesinlikle yaptırılması gereken bir ihtiyaçtır. Petek temizletme zamanı geldiğini nasıl anlayabiliriz ? Peteklerin üst kısımları ısınıyor alt kısımları soğuk ise petek temizliği yaptırmanız gereken zamandır. Genelde kış ayları gelmeden önce tedbirler alınması en doğru olanıdır. Kış bitiminde ve yaz aylarında yapılan petek temizliği kesinlikle doğru değildir. Çünkü yaz aylarında yapılan petek temizliği kış aylarının başlaması ile bir kaç gün içerisinde hava yapacaktır. Isınma sorununuz devam edeceğindenpetek temizleme servisini geri arayıp durumu anlatacaksınız. Bir çok firma veya usta bunun için tekrar ücret alabilir. Hem yaz hem kış para ödemek yerine doğru zamanda petek temizliği yaptırın. Paranız da cebinizde kalsın keyfiniz de kaçmasın.

Petek Temizleme Servisi Doğa Tesisat Petek Temizleme Servisi