Basınç Düşürücü Montajı Ve Ayarlama

Basınç düşürücü, adını bilmediğiniz ihtiyaç duyulmadıkça karşılaşmayacağınız bir tesisat malzemesidir. Yüksek basınçları dengeleme/sabitleme amaçlı kullanılır. Son yıllarda kentsel dönüşümde yıkılan binaların su basınçlarını kalan binalara dağıtmasından dolayı basınçlar yükselmektedir. Bu nedenle yükselen basınçlar, su kaçağına neden olur.

Basınç Düşürücü Nedir?

Bazı mahallelerde, su basıncı gerekenden fazladır. Evimizde yada iş yerimizde musluğumuzdan akan suyun şiddetinden bunu anlayabiliriz. Basınç düşürücü yani reglatör su basıncını daima sabit tutmayı sağlayan bir araçtır. Üretilen tesisat malzemeleri kalite farkından dolayı uygun fiyatlara satılmakta, bu nedenle yüksek basınca dayanmamaktadır. Musluk,flex borusu ve tesisat borularında patlamaları minimuma indirmekte ve ortadan kaldırmakta basınç düşürücünün görevidir.

Basınç Düşürücü Nerelerde Kullanılır ?

Sürekli duş hortumu patlamaları yaşayanlar bu durumu bilir. Basınçlı su fiskiyenin dar uçlarında sıkıştığından, içerideki borunun patlamasına neden olur. Lavaboların musluk flexi de basınca dayanaklı değilse çabucak patlar. Tesisat boruları içinde bU durum geçerlidir. Su saatlerinin girişine takılan basınç düşürücüler konutunuzun, tüm su basıncını dengeler. Basınç düşürücü ev,ofis,bina,villa vb. yapılarda model ve ayarlarına göre uygunluklar da kullanılır.

Basınç Düşürücü Montajı

Basınç düşürücüyü takmadan önce binanın ana vanasını kapatarak konutunuzda ki suyu boşaltmak ilk görevimizdir. Daha sonra rekorlu bağlantıya sahip montaj yerine uygun reglatörü bir sayaç vanasını sökerek vananın çıktığı yeri tekrar izole edip regalatörü montaj edebiliriz.

Basınç Düşürücü Ayarı

Taktığımız basınç düşürücünün elle ayarı mevcuttur. Bir alyan anahtar yardımıyla sıkıştırdığımız da basınç yükselir, gevşetme yönüne çevirdiğimizde ise regaltör su basıncını düşürür.

İlgili aramalar: su basınç düşürücü montajı nasıl yapılır,pistonlu basınç düşürücü,hava basınç düşürücü,eca 3/4 manometreli basınç düşürücü,kalde basınç düşürücü,damlama basınç düşürücü,en ucuz eca basınç düşürücü,bauhaus basınç düşürücü

Puan Verin
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.