Dışarıdaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Dışarıdaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Dışarıdaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?: Yeraltı su sızıntılarını bulmak, boşa harcanan suyun yanı sıra paranızın boş yere gitmesini önleyebilir. Su faturanızda bariz bir neden olmaksızın önemli bir artış fark ederseniz, mümkün olan en kısa sürede neler olup bittiğini öğrenmek iyi bir fikirdir. Yeraltındaki bir su sızıntısını ihmal etmek, maliyetli onarımlar ve değiştirmeler gerektiren bir dizi soruna yol açabilir. İyi haber şu ki, profesyonel sızıntı tespit hizmetleri sızıntı durumunu hızlı bir şekilde tespit edip düzeltebilir.

Yeraltındaki bir su sızıntısını nasıl bulacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, süreç boyunca size yol gösterecek adımları okumaya devam edin.

Elbette Doğa Tesisat ®  firmamıza ulaşarak ve işi profesyonellere bırakarak her zaman zamandan ve zahmetten tasarruf edebilirsiniz .

Yeraltı Su Kaçaklarını Bulma Adımları

Bazı ev sahipleri için sıhhi tesisatın arkasındaki felsefe “Gözden ırak, akıldan ırak” olma eğilimindedir. Ancak işler olması gerektiği gibi yürümeyi bıraktığında veya su faturanız çok yükseldiğinde, harekete geçme zamanı. İşte bir yer altı su sızıntınız olup olmadığını belirlemenin üç yolu ve sızıntının kendisini bulmak için ipuçları:

 1. Su sayacınızı kontrol edin evinizin ana su vanası kapalıyken su sayacınızı su kullanımı için kontrol edin. Bu, yeraltında bir sızıntınız olup olmadığını kesin olarak bilmenize yardımcı olacaktır. Bulunduktan sonra şu adımları izleyin:
 • Evinizin ana su vanasını kapatarak evinizde su akmadığından emin olun.
 • Genellikle küçük bir kırmızı, beyaz veya mavi üçgen olan sızıntı göstergesi için su sayacınıza bakın. Ev su kullandığında gösterge döner. Eve giden tüm suyu kapattığınız için üçgen hareketsiz olmalıdır. Dönüyorsa, yeraltında bir sızıntınız var demektir.
 • Sayacınızda kaçak göstergesi yoksa, mevcut sayaç okumasını not edin. Ana vanayı 30 ila 60 dakika kapalı bırakın. Ardından, sayaç okumasını tekrar kaydetmek için geri dönün. Evde su akmamasına rağmen fatura fiyatı değişiyorsa, yeraltında bir sızıntınız var demektir.
 1. Nereye bakacağınızı bilin yeraltı sızıntılarında, yerde biriken su veya damlayan su sesi gibi işaretleri kolayca fark etmeyeceksiniz. Tipik olarak, fark edeceğiniz ilk şey su faturanızdaki artış olacaktır. Birkaç faturalandırma döngüsü boyunca kademeli olarak veya bir ay içinde aniden olabilir.

Mülkünüzde yer altında bir sızıntı olabileceğini gösteren işaretler şunlardır:

 • Bahçenizde alışılmadık derecede ıslak toprak alanı.
 • Çevredeki alanlarda olduğundan daha hızlı büyüyen kalın, gür bitki örtüsü veya çimenlik bir alan.
 • Bahçenizde delikler açın.
 • Su basıncında veya akış hacminde gözle görülür bir azalma.
 • Su kaynağındaki pas, kir veya hava bu sorunun başka olası nedenleri de vardır, ancak eğer

yukarıdaki diğer işaretlerden herhangi birinin eşlik etmesi, bunun bir yer altı sızıntısı olma ihtimali yüksektir.

 1. Profesyonel Su Kaçağı Tespit Hizmetleri yeraltında bir sızıntınız olduğunu belirlemek önemli bir ilk adımdır, ancak bu sadece başlangıçtır. Sızıntının yer altında tam olarak nerede olduğunu belirlemek için güvenilir bir sıhhi tesisat uzmanına ihtiyacınız olacak. Yeraltı sızıntılarının meydana gelebileceği bazı yaygın yerler, evin kapatma vanasının yanı ve boru ek yerleri veya bağlantı parçalarıdır.

Ya sızıntı yerin altında değil de evin içindeyse? Bir sızıntının aylık su faturanıza ne kadar ekleyebileceğini öğrenin

Uzman Yeraltı Sızıntı Onarımları için Doğa Tesisat’a Güvenin

Yeraltı su kaçaklarının bulunması söz konusu olduğunda, ne kadar çok zaman geçerse, o kadar çok su ve para boşa gidecektir. Güvenilir su kaçağı tespit hizmetleri için bölgenize hizmet veren firmamızda ki uzmanlardan oluşan ekibe güvenebilirsiniz . Yeraltı sızıntınızın kaynağını belirleyecek ve gerekli onarımları hızlı bir şekilde yapacak araç ve deneyime sahibiz. Bırakın uzmanlarımız sızıntıyı tespit edip durdursun, böylece eviniz ve su faturanız normale dönebilsin.

0553 690 90 68 numaralı telefondan bizi arayın veya su kaçağı tespit hizmetleri ve onarımı için çevrimiçi whatsapp hattımızdan bir iş teklifi isteyin .

Bodrumunuz nemli mi hissediyor? Temelde nem görebiliyor veya hissedebiliyor musunuz? Doğa Tesisat, bodrum katınızı su geçirmez hale getirme konusunda ihtiyacınız olan bilgilere sahiptir .

İlgili Aramalar:

Kameralı Su kaçak Tespit Cihazı Fiyatları
su kaçağı tespit cihazı – gittigidiyor
Su kaçak Bulma Cihazı termal kamera Fiyatı
Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatları
Sahibinden Su Kaçak Tespit Cihazı
Yeraltı su arama cihazı
Rothenberger Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatı
En iyi Su Kaçak Tespit Cihazı
Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.