Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri tuvalet tıkanıklığı açıcı ürün Kimyasalları Evde tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,Tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır?

Evde / İşte Tuvalet (Banyo & Mutfak) Tıkanıklığı Açmanın En İyi 6 Yöntemi

Bildiğiniz tüm yöntemleri unutun. Size kendi başınıza nasıl tuvalet tıkanıklığını açabilirsiniz, ne tür yöntemler kullanmalısınız ? Tüm detayları ile görsel anlatım ile paylaştık. Umarım yardımcı oluruz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tıkanıklık sorununu uygulayacağınız yöntemlerle açılmıyor ise tıkanıklık derinlerde oluşmuştur. Profesyonel bir yardım almanız sizin için en doğru yöntem olur. Firmamız bu tip sorunları çözmek için robot cihazla tıkanıklığı açmaktadır. Etrafı kirletmeden titiz çalışırız. “normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır”

 

Tuvalet tıkanıklığı, hiç beklenmedik anlarda karşılaşabilir. Neyse ki bir kaç yöntemle tuvalet tıkanıklığını kendiniz açabilirsiniz. Bazı tıkanıklıklar ev yapımı malzemelerle açılabilmektedir. Bu bazen bir elektrikli süpürge, bazende doğru bir pompa yardımı ile sorun çözülür. Tıkanık sorunları derin ve ulaşılamaz noktalarda ise, profesyonel yardım almalısınız. Aksi takdirde kendiniz açmayı denediğiniz tıkanıklık oluşumunu ileri seviyelere taşıyacağınız için, açılması güç bir durumda ortaya çıkar. “alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır”

Önemli: Tıkanıklıkları kendiniz açmak durumunda kalırsanız, sağlığınız için eldivensiz çalışmayın. Tuvalet tıkanıklığı açarken sağlığınızı risk etmeyin mutlaka gereken önlemleri alın. alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır

YÖNTEM 1

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evde Nasıl Yapılır?

tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır

1 Tuvaletin taşmasını önleyin. Tuvaletin sifonunu bir kez çektiğinizde düzgün bir şekilde gitmiyorsa, sifonu kullanmayın. Bu tıkalı klozetin gider haznesine su pompalanmasına neden olacaktır.

 • Tuvalet tıkalıysa taharet musluğunu kapatarak, başka birinin müdahalesini önleyin.

tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır

2 Tuvaleti hazırlayın. Etrafa bir şey sıçraması durumunda, yere kağıt havlu veya temizlik bezi koyarak taşan suyu emmesini sağlayın. Daha sonrasında temizliği kolay olacaktır. İçeride oluşan kötü kokuların önüne geçmek için havalandırma bacasını açın.

 • Tıkanıklık ciddi bir sorun olduğunu unutmayın gereken tüm önlemleri alın.
 • Tuvaletler sağlıksızdır, lastik eldiven kullanın. Eldiven sizi mikroplardan korur.
 • Üzerinize eski ve rahat giysiler giyin. Kirlenme ihtimaline karşın.

klozet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır

3 Tıkanıklığı temizleyebilir misin bakalım ? Tıkanıklığa sebep olan cisim görünüyor ise çıkarın. Eğer atılan cisim bir oyuncak ise büyük ihtimal ile tuvalette sıkışıp kalmış olacağından, elinizi biraz daha içine sokarak müdahale edin. “klozet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır”

alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde

4 Doğru bir tuvalet pompası kullanın. Tuvalet giderinin tamamını kaplayan ve resimde görüldüğü gibi diğer pompalardan farklı olan tuvalet açma pompası kullanın.

Eğer bir pompanız yoksa, pompanızı kendiniz yapmanız gerekecektir.

 • 1 Adet vileda sopası
 • 5-6 Adet temizlik bezi
 • 1 Adet dayanıklı poşet
 • 1 Adet bant

Bu malzemeleri kullanarak bir tuvalet pompası yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bezleri sopaya dolayıp, sonunda poşeti geçirerek bantlamaktır. Artık bir tuvalet pompanız olduğundan tuvalet tıkanıklığını açabilirsiniz. “tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat”

tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat

5 Pompayı gidere yerleştirin. Pompanın deliği tamamen kapladığından emin olun. Pompanın ekili olabilmesi için tuvalete su doldurun. Suyu iterek ve çekerek bir basınç oluşturursunuz.

 • Pompayı deliğin üzerinde kullanın. İlk önce yavaş pompalayın, çünkü ilk pompalama ekstra havayı basar. Pompayı aşağı itin ve yukarı çekin. Su tahliye oluncaya dek şiddetli itme ve çekmeye devam edin. Kaba bir cisim olduğunu unutmayın. Bu işlem 15-20 kez tekrarlanabilir.

YÖNTEM 2

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İlaçları

tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları

1 Tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı satın alın. Tıkanıklığı açmak için atık maddeleri sıvılaştıran kimyasal ürün satın alın. Kimyasal ürünlerin borulara zarar vermeyen türde olması tercih edilmelidir.

 • Bu ürünler nalburlarda ve tesisatçılarda satılır.
 • Kimyasal ürünler oyuncak veya diğer nesneler için değil, organik atıklar için iyi bir çözücüdür.

tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları

2 Kabın üzerindeki talimatları okuyun. Ürünün doğru kullanılmaması sonucunda sağlığınızı etkileyecek durumlar oluşabilir. Ürün talimatlarında önerilen miktar ve kullanma şekline uyunuz.

YÖNTEM 3

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalı

tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

1 Bir tencerede sıcak su ısıtın. Tuvalete atılan tuvalet kağıtları, sıklıkla tıkanma eğilimi gösteriyorsa sıcak su, deterjan ve porçöz kombinasyonunun kullanılması satın alınan lavabo aç gibi ürünlerin üstünde bir çözüm sağlar. Suyu kaynatın, sonra diğer malzemeyi tuvalete döktükten 5 dk sonra suyu tuvalete dökün.

Dikkat edilmesi gerekenler;

 • Kaynamış suyu direk tuvalete dökmeyin. Porselen olan taşı çatlatabilir.
 • Sıcak su karışımı tuvalete döktükten 5 dakika sonra tuvalete dökülür. “tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

2 Tuvalete 1 fincan deterjan ve 2 fincan porçöz dökün. Bu karışım sık tıkanan tuvalet borularının rahatlamasını sağlayacaktır. Diğer tıkanıklık sorunlarında da işe yaramaktadır.

Bu yöntem oyuncak gibi kaba cisimleri çözümlemeyecektir. Sadece organik kalıntıların gevşemesini sağlayarak, tıkanmanın önüne geçer.

 • Son olarak sıcak suyu tuvalete dökün ve bir gece bekletin. Kaba cisimlerin açılma imkanı yoktur. Eğer bu sorun halen devam ediyorsa, firmamızdan profesyonel yardım alınız.

YÖNTEM 4

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri

1 Tel elbise askısı bulun. Askıyı çözün ve düzeltin. Sonra telin ucuna bir bez sarın. Bezi tutması için bant kullanın. Bez tuvaletin demir tarafından çizilmesini önleyecektir. Tel askı borunun içerisinde kalmış tuvaleti tıkayan kağıtların parçalanmasını sağlayarak tıkanıklığı açacaktır.

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri

2 Telin sarılı ucunu deliğe takın. Tel girdikten sonra tuvaletin es eğimine takılmaması için bükün ven itin. Tıkanıklığı parçalamak için dairesel hareketler yapın. Tıkanıklığı hissedebiliyorsanız zorlayın ve açılana kadar devam edin.

 • Kesinlikle eldiven takmayı ihmal etmeyin. Sağlığınızı tehlikeye atmayın.
 • Tıkanıklık açıldığında detaylı temizliğinizi yapın. “evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri

YÖNTEM 5

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor

sifonu çekince giderden su gelmesi

1 Çamaşır suyu satın alın. Ürünü bakkal ve marketlerden satın alabilirsiniz. Bu yöntem çoğu zaman basit tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Tuvaletin içerisindeki suyu bir kap ile tahliye edin. Daha sonra çamaşır suyunu gidere dökün.

sifonu çekince giderden su gelmesi

2 Tuvalet açıcı tozu ekleyin. Çamaşır suyu döktükten sonra tuvalet tıkanıklığını açan toz kimyasallardan satın alın. Tuvalete dökün,soruna hemen ulaşamayacağından bir süre bekleyin.

tuvalet geri tepmesi

3 Bir süre bekleyin. Beklediğiniz süre 10 dakikayı geçmeyecek şekilde olacaktır. Daha sonra tuvaletin içerisine sıcak suyu ilave edin ve kapağını kapatın. Eğer yakınlarda oluşan bir tıkanıklık var ise kesin olarak açılacaktır. “tuvalet geri tepmesi

apartmanda tuvalet tıkanması

YÖNTEM 6

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım

tuvalet tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım

1 Elektrik süpürgesi kullanın. Süpürgenizin ıslak / kuru çekim yapanı varsa onu kullanarak tuvaletin içindeki suyu boşaltın. Eğer yok ise suyu küçük bir kap ile boşaltın.

tuvalet tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım

2 Hortumu deliğe yerleştirin. Giderin içerisine hortumu itin. Hortum çapı deliğin çapından ufak olacağından çekim esnasında hava boşluğu olmasın diye bez ile etrafını kaplayın. “tuvalet tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım

normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır

3 Süpürgeyi çalıştırın. Eğer yakınlarda bir yerde tıkanmış bir cisim var ise vakum gücü ile çekilecektir.

normal klozet tıkanıklığı nasıl açılır

İlgili Aramalar: tuvalet tıkanıklığı açma,evde tuvalet tıkanıklığı açma,etkili tuvalet açma yöntemleri,tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri,tuvalet tıkanıklığı nedenleri,tuvalet tıkanıklığı çözümleri,alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır,alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde,normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,apartmanda tuvalet tıkanması,tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü,tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları,tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı,tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat,apartman ortak gider borusu tıkandı,alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım,bina gideri tıkandı,apartman mutfak gideri tıkanması,apartman kanalizasyon giderleri,tuvalet neden tıkanır,apartman yönetmeliği gider borusu,apartman kanalizasyon yönetmeliği,normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde,tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır,evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri,tuvalet açıcı bim,tuvalet açıcı nerede satılır,tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır,giderden su taşması,gider borusundan su gelmesi,balkon giderinden su gelmesi,sifonu çekince su yükseliyor,tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım,klozet su yavaş gidiyor,tuvalet geri tepmesi,lavabo giderinden ses gelmesi,klozete bez kaçtı ne yapmalıyım,apartmanda tuvalet tıkanması,tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır,evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri,tuvalet fırçası klozete kaçtı,tuvalet sürekli tıkanıyor,klozet su yavaş gidiyor,tuvalet neden tıkanır,sifonu çekince giderden su gelmesi,klozet su yavaş gidiyor,tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım,klozete bez kaçtı tıkanır mı

Puan Verin
[Toplam: 81 Ortalama: 4.9]

39 yorum


 1. Merhaba,
  Klozete çok fazla tuvalet kağıdı atmaktan tıkanıklı var ve sifonu ne zaman çeksek yerdeki giderden su yukarı çıkıyor. Hangi yöntemle yapmamız gerekiyor?

 2. Klozete temizlik bezi düşürdüm Kovanın içindeki su ile bez de gitti. Almaya çalıştım fakat çoktan gitmişti. Şuan olaydan sonra 3. gündeyim benim klozetimde bir şey yok. En son katta oturuyorum. Tıkanma vs durumlar kesin olur mu? Olursa kaç gün sonra olur?

  1. Author

   Kesin olarak tıkanır diyemeyiz. Son kattaysanız tıkanma olmayabilir. Olduğu takdirde bize ulaşın, yardımcı oluruz.😊

 3. Merhaba klozetin içine bez düşürdüm kova içinde oluncada su ile birlikte aktı gitti elimi daldırdım ama çoktan gitmişti ne yapabilirim şuan binada ki diğer dairelerinde etkiler mi tıkanma durumu olursa

 4. method two really works thanks 🥰👍

 5. Evde denegebilicegimiz erdiginiz yontemle tikanikkigi cok.rahat bir seklde acabildim cok tesekkur ederim tabiki bunlar kalici bi yontem degil uzman destegi almakta fayda var

 6. Abim akıl edememiş kedi kumu dökmüş ne yapabiliriz

  1. Author

   Merhabalar eldiven takarak kumu temizlemekten başka bir çaresi yoktur.

 7. İşin ehli kişilerle çalışılması gerçekten çok güzel, ustalar gelip kırıp dökmeden sorunu çözdüler. Çok çok memnun kaldım. Teşekkürler doğa tesisat ve ustaları

 8. İlk defa bu kadar temiz ve hızlı bir tuvalet açma işlemine şahit oldum. Tesisatla ilgili bilgilendirmesi de dahil her şey çok iyiydi. Çok memnun kaldık. Teşekkürler Erdal Usta:)

  1. Author

   Zehra hanım değerli yorumunuz için çok teşekkürler Erdal ustaya bizden de tam puan ☺️

 9. Merhabalar, tuvaletin kenarına takılan koku klozetin içine düşmüş görmeden sifonu çektik ve ne yapacağımızı bilmiyoruz lütfen dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Author

   Detaylı bilgi için bize WhatsApp’tan ulaşabilirsiniz daha hızlı dönüş sağlayabiliyoruz.

 10. Merhaba.
  Alaturka tuvalete küçük tuvalet fırçası gibi bir malzeme girmiş çıkartamıyoruz ne yapmalıyım ?

  1. Author

   Merhaba bir tel askı yardımı ile denemelisiniz. Ancak sert bir cismi kancalı bir şey ile çıkartabilirsiniz.

 11. Klozetin sifonuna bastıkça yerde ki giderden sular çıkıyor bunun nedeni tıkanıklık mıdır eğer tıkanıklık sa nasıl açabilirim? Lütfen yardımcı olunuz

  1. Tesisat ana kolona bağlanmadan birlikte bağlanmış olması muhtemeldir. Ayrıca giderde ciddi bir daralma söz konusu. Yukarıdaki kimyasal yöntemleri deneyin. birkaç kez deneyin. tesisat çalışır durumda ancak büyük ölçüde suyu taşıyacak kadar açık olmaması sebebiyle sifonu çekince lavabodan tepiyor olabilir.

 12. Alaturka tuvalette ki tıkanıklığı vileda sopasını sokup itsek işe yarar mı yoksa durum daha mı ciddileşir geri basar mı su

  1. Author

   Alaturka tuvalet tıkanıklığın da bahsettiğiniz işlem işlem işe yaramaz. En pratik ve kolay çözüm elinize eldiven takıp içerisine kaçan cismi çıkartmaktır. Yada çengelli bir cisim işe içerisinde ki parçayı çıkartmak rn doğru izlenebilir yoldur. 13. Bu gün aradım servis yarım saate geldi, sorunun benden olduğu bulundu. Hemen tıkalı klozetimi kıemadan açıp gittiler. Servis elemanının adını bilmiyorum ama iyi bir arkdaştı teşekkür ederiz.

 14. 3.yöntemi denedeim fakat işe yaramadı ne yapmalıyım?

 15. Bu yorumu buraya bırakıp, işe yarayan yöntemi söylüyorum. 3. yöntemi deneyin. Kesinlikle işe yaramakta tesisatçı çağırmadan da yapılacak güzel yöntem

  1. Merhaba. Tuvalete ıslak mendil attım. Sürekli ıslak mendil kullanıyorduk ama bu defa tuvaletin sifonunu cekince agır gitmeye başladı. Su cok agır gidiyor. Sanırım tıkandı. Bu konuda hangi yöntem işe yarayabilir?

 16. Porcoz ile olanı denedim baya etkili oldu yahu sonunda açıldı teşekkürler

 17. Merhaba bana donua yaprmisiniz benimde wc sorunum var tikaniyorr devamli ucet nedir acaba

  1. Author

   Merhaba Emre bey,
   Fiyat bilgilerimiz için lütfen 0850 432 90 69 numaralı telefonumuzu arayın.

   1. Tuvalete küçük kızım fırça atmıştı, tuvalet tıkanınca söylemişti. Firmanızdan yarfım almadan tıkanmış tuvaleti 1. Yöntemle açtım fakatsorun tam giderilmedi. Galiba yardım almamız gerekiyor, geliyorsa bilgi alabilirmiyiz.

 18. Merhaba ACİL CEVAP Wc ye temizlik bezi kaçırdım yanlışlıkla, elimi soktum ama ucu gelmedi sonra pompa aldım başı uymadı, 3,4 defa sifona bastım gitti ama yarım kova su döktüm döktükten sonra tekrar su olması gereken seviyeye ulaşamadı, tuz ruhu döksem bezi eritir mi??

  1. Author

   Merhabalar efendim,
   Öncelikle bu kötü durum için üzgün olduğumuzu belirtir ve klozete kaçırılan bez için kesinlikle yanıcı, yakıcı ve eritme özelliği bulunan herhangi bir ürün kullanmayın. Aksi takdirde bez eriyeceği gibi borunuzun da erimesi muhtemel bir durumdur. Gideriniz tıkanana kadar daha dikkatli kullanmanızı öneririz.

   İyi Günler

 19. yanlız çok açıklamacı olmuş bravo resimli anlatım detaylar şahane olmuş

 20. Akşam üzeri eşim tuvaleti kullandıktan sonra sifonu çekmiş su tuvaletin içini tamamen doldurmuş su çekilir mi acaba birde bu yöntemlerden hangisi gerçekten işe yarar bilemedim Biraz uğraştırıcı gibi gözüksede işe yaramasını umarım çünkü iğrenç bi durum

  1. Author

   Merhaba canan hanım, bu yöntemler sadece basit tuvalet tıkanıklığında işe yaramaktadır. Sorununuz sandığınızdan büyük olabilir. Dilerseniz sizin için bunu biz halledelim. Gerekli bilgi mailinize gönderildi.

  2. Kenara taktığım koku kabı ( plastik ) içine düştü. Suya bastım ve içine gitti sonra da tıkandı. Tekrar çekilebilir mi ?

   1. Author

    Merhaba, içerisine kaçırılan plastik cismin çıkmadan tekrar sifona basmanız veya tuvaleti kullanmanız mümkün olmayacaktır. Dilediğiniz zaman firmamızı arayıp, servis talebinde bulunabilirsiniz.

 21. Yöntem 2 deneyin ben denedim tıkalı klozetim açıldı mükkemmel bi forum

 22. Gerçekten işe yaradı bu bilgiler internette diğer yazan bilgilerden değil yorumlara bakan arkadaşlara tavsiye ederim. Bu adamalar işi biliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.