Evim Dış Duvardan Su Alıyor

Evim Dış Duvardan Su Alıyor

Bu yazı tamamen bilgi amaçlıdır. İzolasyon firmaları ile görüşüp netice alabilirsiniz.

Eviniz eğer dış duvardan su alıyorsa bunun birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerin hızlıca tespit edilmesi gerekiyor. Tespit işleminden sonra ise onarıma geçilmelidir. Çünkü dış duvardan su alan evlerde yüksek oranda rutubet olmaktadır. Rutubet ise duvarların küflenmesine, yıpranmasına ve ilerleyen süreçte kötü görünüme kavuşmasına neden olur. Çok ağır nem alan duvarlar ise zamanla çöker ve ciddi sorunlara, masraflara yol açar. Eğer siz de evim dış duvardan su alıyor diyorsanız öncelikle bunun nedenini tespit etmeli, sonrasında ise müdahale işlemine geçmelisiniz.

Dış Duvardan Su Alma Hangi Durumlarda Gerçekleşir?

Dış duvardan su alma durumu birkaç farklı sebepten ötürü olabilir. Öncelikle yağmur giderleri bu su sızmasına neden olabilmektedir. Eğer binanın çatıdaki suyu kanalizasyona atması gereken yağmur giderler kanalizasyona değil de ortaya boş bir yere bırakılmışsa bu durumda duvardan su sızabilir. Duvar dibinden boşluğa bırakılan gider çatıdaki tüm suyun evin duvarlarına gelmesine neden olacaktır. Özellikle zemin katların yaşadığı bir problem olan bu duruma pimaş onarımı, pimaş eklenmesi ve pimaşların kanalizasyona bağlanması ile çözüm bulunabilir. Başka bir sorun ise bina ana kanalizasyon hattındaki sızıntılardır. Eğer bahçeden veya bina yanından geçen kanalizasyon hatlarında bir sızıntı var ise bu durumda da evin duvarında nemlenme olacaktır. Acilen müdahale edilmesi ve sorunun çözülmesi sağlık açısından, masraf açısından oldukça önemlidir.

Kalorifer Tesisatı Duvardan Su Çıkmasına Neden Olur Mu?

Kalorifer tesisatındaki su çıkmasının temel nedeni ise borulardaki yıpranmadır. Duvardan geçen veya parke altından geçen kalorifer tesisatındaki en ufak kaçak yine duvardan su çıkmasına neden olabilir. Evim dış duvardan su alıyor diyorsanız öncelikle iç tesisatınızdaki sorunları inceletmeniz ve bunları gidermeniz daha etkili çözüm olacaktır. Siz de daha detaylı bilgi almak istiyorsanız firmamızı arayabilirsiniz. Firmamız dış duvardan su alma sorununuza en iyi çözümü üretecektir. Kısa süre içerisinde adresinize gelecek olan firma çalışanlarımız tesisatınızı inceleyecek, tesisat problemleriniz tespit edecektir. Dış kısımdan su sızıntısı yapabilecek alanlar da tespit edildikten sonra buralara müdahale edilerek sorunu çözüme kavuşturuyoruz.

Puan Verin
[Toplam: 11 Ortalama: 4.6]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.