Kombide Gaz Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Kombide Gaz Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Eğer gaz kokusu alıyorsanız, sadece mümkünse gaz vanalarını kapatıp doğalgaz acil hattı 187’yi arayın. Taleplerinizin doğalgaz acil hattına bildirimi en doğrusudur.

Kombide gaz kaçağı nasıl anlaşılır?, Kombinizde var olan gaz kaçağı ciddi sorunlara yol açabilir. Zehirlenmeler ve patlamalar doğalgaz sızıntısı sebebiyle yaşanılabilecek kötü durumlardan sadece birkaçıdır. Siz de bu tarz sorunları yaşamamak ve sağlıklı bir tesisata kavuşmak için mutlaka tesisatınızdaki kaçakları tespit ettirmelisiniz. Gaz kokusu duyduğunuzda hemen doğalgaz acil hattını arayarak yardım istemeniz gerekiyor. Eğer ufak bir kaçak varsa ve kombiniz balkonda ise bu durumda daire içi etkilenmeyecektir. Sonuç daha farklı yerlere gelecektir. Sadece fatura gideriniz yükselecek, bu da istenmeyen başka bir sonuç olacaktır. Siz de bu durumu yaşamamak için firmamızdan destek alabilir, kombide gaz kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna en iyi cevabı bulabilirsiniz.

Alarm Cihazı Her Dairede Kullanılabilir Mi?

Alarm cihazı gaz kaçaklarının tespitinde kullanılan önemli bir üründür. Selonoid vana ile ilişkilendirilen bu alarm cihazları gazı algıladığı an itibariyle gazı kesme emrini vanaya iletir. Bu sayede gaz kesilir ve bir daha sorun giderilene kadar verilmez. Bu şekilde güvenli doğalgaz kullanımı sağlayabilirsiniz. Diğer bir metot ise boruların rengidir. Genel olarak doğalgaz boruları sarıya boyanır. Bunun sebebi ise sarı, gaz kaçağı olduğunda yeşil renge bürünür. Kaçağın hangi kaynak noktasından olduğunun tespiti kolaylaştırır. Bu tarz yöntemler ile kombinizdeki gaz kaçağını tespit edebilirsiniz.

Kombide gaz kaçağı nasıl anlaşılır

Borulardaki Kaçak Nasıl Tespit Edilir?

Borulardaki kaçak manometre ile ölçüm yapılarak tespit ediliyor. Manometre ile tesisata vurulan hava miktarında bir düşüş olduğu takdirde bu dairenin tesisatında kaçak olduğu sonucuna varılabilir. Bu kaçak kimi zaman ocaktan, kimi zaman kombiden kimi zaman ise tesisattaki borulardan kaynaklanır. Tespit etmek için sırasıyla vanalar kapatılır. Öncelikle ocak vanası kapatılır. Eğer manometre içerisindeki su seviyesi düşmeye devam ediyorsa kaçak ocaktan değildir. Sonrasında kombinin vanası kapatılır. Aynı şekilde burada da test düşmeye devam ediyorsa kaçak tesisattadır. Eğer su seviyesindeki düşüş vana kapatıldığında duruyorsa kaçağın bu vanası kapatılan cihazda olduğu söylenebilir. Siz de firmamızın profesyonel ekibinden destek alarak kombide gaz kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna en iyi cevabı bulabilirsiniz. Kombi içerisinde de kaçaklar olabilmektedir. Firmamızın uzman kadrosu bunların tespitini yapmakta ve onarımında siz değerli müşterilerine son teknoloji cihazlar ile hizmet sunmaktadır.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 4.6]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.