Mutfak Tıkanıklığı Nedenleri

Mutfak Neden Tıkanır?

Evimizin olmazsa olmazı eşlerimizin, annelerimizin severek yemek pişirdiği kadınları mutlu eden mutfaklarımız zamanla tıkanır. Hanımlar bu durumdan pekte hoşnut olmazlar kendi yöntemleriyle açmayı denerler genelde çoğu kez açarlar. Bir zaman sonra kendilerininde başa çıkamayacağı bir hale gelen mutfak tıkanıklığı, profesyonel yardım almadıkça kolay kolay çözülmeyecektir. Mutfak tıkalı olduğu zaman lavabo açıcılarla açılamaya çalışıldığında borulara zara verebilirsiniz.

Sıvı olarak satın aldığınız lavabo açıcı kimyasallar borularda ezilme,büzüşmelere neden olur. Bu kezde tıkanıklık açılmaz ise mutfak hattı zarar gören bölgeye kadar kırılır. Bunun olmasını hiç kimse istemez. Mutfak tıkanıklığının bir tek nedeni vardır, oda yağlanmadır. Bulaşık makinelerinde yıkanan bulaşıkların bıraktığı yağlar gider borularında kalıplaşarak borunun çapını daraltır. Dar alandan sadece su geçer, suyun dışında yağlar geçişi kapayarak tıkanmaya neden olur. Ne yaparsak yapalım yağlanmanın önüne geçemeyiz. Ama bir takım önlemler alırsak mutfak lavabosunun tıkanma süresini arttırabilir.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Önleme Teknikleri

  1. Lavabo giderine elek yada süzgeç takılarak yemek artıklarının gidere kaçmasını önlemek
  2. Bir tornavida yardımı ile mutfak lavabosu gider borusunu lavaboda sökerek içini sıcak su ile yıkayarak önlemek (ayda 1 kere yapılması önerilir.)
  3. Sürekli sıcak su kullanarak önlemek, sıcak su kullanımı her bulaşık sonrası lavaboya akıtılırsa akan yağlar ana gidere kadar rahat giderek borularda ki yağlanmayı yarı yarıya düşürür.
  4. Haftada bir kez 60 derece sıcaklık da bir tencere suyu lavaboya dökerek önlemek

Bu teknikler düzenli şekilde uygulanır ise mutfak tıkanıklığı sorunları ortadan uzun bir süre ortadan kalkar. Bu mutfak tıkanıklığı açmanın birde profesyonelce yapılması vardır.

Firmamızda mevcut robot makilerle tıkanan mutfak hattı kısa sürede açılır. Kameralı son sistem tıkanıklık açma cihazları ile boruların durumu hakkında rapor verilir. Eğer sorunu tamamen ortadan kaldırmak isterseniz hiç bir yeri kırmadan yağ tabakası birikmiş boruların içini yıkayabilir. Boruları ilk günkü haline getiren makinelerimiz ile bir daha mutfak tıkanmasını önleyebilir.

 

Puan Verin
[Toplam: 8 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.