Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Doğa tesisatın kurumsal hizmet dünyasına hoş geldiniz. Kalitemiz ISO 9001 : 2008 ile tescillendirilmiştir. Su tesisatı sektöründe 20 yılı aşkın faliyet gösteren başta İstanbul olmak üzere İzmir,Samsun,Malatya illerimizde geniş kapsamlı tesisat hizmetlerimiz devam etmektedir. Doğa tesisat firmamız Avrupa yakasında, merkez Bağcılar,şube Silivri ilçelerinden hizmet sağlamaktadır. Doğa tesisat firmamız Anadolu yakasında, Ataşehir şubesi ile tek noktadan hizmet sağlamaktadır. Toplamda 7 servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine kolay ulaşım sağlıyoruz.

Alt komşuya su mu akıyor ?

Alt komşunuzun tavanına sizden su sızıntısı mevcut ise öncelikle dairenin tüm vanaları kapatmalısınız. Yoğun bir şekilde damlayan su, önlem alınmazsa tavanına yayılabilir. Böyle bir durumda su saatinin girişinde ve çıkışında bulunan vanaları kapatın.

Daha sonra ne yapılmalı ?

Sorunun daha da büyümemesi için su kaçağının tespitini yaptırmanız gerekmektedir. Zemin altına döşeli tesisat borularının sızıntılarını çıplak gözle görmek mümkün değildir. Firmamız su kaçağının yerini kırmadan dökmeden tespit eder. Komşularınızı rahatsız etmeden sessiz çalışan tespit cihazlarımız ile su kaçağına yerinde müdahale ederiz. Kaçağın boyutuna göre uygun fiyatlarla çözümler sunarız.

Kullandığımız Cihazlar

Dinleme Cihazlarımız;
Bu cihazımız sayesinde su tesisatı borularında oluşan su kaçaklarını dinleyerek buluruz. Su kaçağı tespitinin olmazsa olmazı dinleme cihazıdır. Şüphelenilen her noktayı milimetrik hesaplar ile inceler ve doğru yeri bulana kadar aramasını yaparız.

Kameralı Cihazlarımız;
Kameralı cihazlarımız ile gider borularının içerisini görüntüleriz. Gider borularının içerisinde oluşan kırık,çatlak.geçmeme ve conta kayması gibi sorunları beraber izler ve görürüz. Kameralı cihazlarımız ile bulamayacağımız kaçak yoktur.

Termal Kameralı Cihazlarımız;
Adından da belli olduğu gibi ısı kameraları, bu termal kamera cihazımız ile kalorifer tesisatlarında ki ve sıcak su tesisatlarında ki kaçakların yerlerini zemin altını görüntüleyerek buluruz. Isı dağılımlarını inceleyerek boru güzergahlarını tespit ederiz. Kesinlikle emin olmadığımız alana zarar vermiyoruz.

Basınç Ölçme Cihazlarımız;
Basınç ölçme cihazlarımız tek bir boruya bağlayarak, borunu diğer kısmını kapatırız. Tesisat borusunun içerisine basınç uygulayarak üzerinde ki göstergeyi takip ederiz. Göstergede düşüş varsa tesisatınızda kaçak vardır. Gösterge sabit ise tesisatınızda kaçak yoktur.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

  • Tüm musluklar kapalı iken su sayacı dönüyorsa
  • Alt kata damlama,sızma,kabarma vb. sorunlar varsa
  • Duvarlarda yerden yükselen kabarmalar varsa
  • Yüksek su faturası geldiyse
  • Kombi su basıncı sürekli azalıyorsa

Bu gibi arıza durumları söz konusu ise firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Bilgi & Randevu Numaralarımız
Avrupa Yakası Mobil Hat: 0553 690 90 67
Anadolu Yakası Mobil Hat: 0553 690 90 68

Su Kaçağı Tespiti Sonrası

Yukarıda bahsettiğimiz cihazlarımız dan herhangi biri ile su kaçağının yerini tespit ettikten sonra 40 cm x 40 cm bir alanı kırarak arızalı bölgeyi açıyoruz. Açılan yerdeki eskiyen ve patlayan borunun lokal değişimini yapıyoruz. Tesisatınızı test edip herhangi bir kaçak olup olmadığını kontrol ederek üzerini kapatıp onarıyoruz. Gider borularında ortaya çıkan arızaları size rapor edip, değişmesi gereken hatların güzergahı için size fiyat teklifi hazırlarız. Sizinle pazarlığımızın sonunda işin büyüklüğüne göre bir günde iş teslimi yaparız.

İlkel yöntemlerle su kaçağını tespit etmek tarih oldu. Son teknoloji cihazlarla su tesisatlarında veya gider tesisatlarında ortaya çıkan su kaçaklarının tespitini kırmadan yapmak mümkün. Eskiden olsa her yer kırılır, evimiz batardı. Üstelik hem zahmetli hemde maliyetli bir işti su kaçağı tespiti yaptırmak. İstanbulluları ilk bu teknolojiyle tanıştıran firmamız yılar önce ilk tespitinde acemi olsa bile ustalık mantığı ile bu güne kadar tek bir kere yanılmamıştır. Su kaçağı tespitinde uzmanlaşmış ve diğer firmalar gibi bünyesinde şoför değil, gerçek tesisat ustaları çalıştırmıştır. Üstün başarı,kalite ve doğru iş ahlakı sebebiyle ISO 9001 – 2008 kalite belgesinesahip olmuştur.

Merak Edilen Sorular

Tamirat Ücretiniz Ne Kadar ?

Arıza tespitine gelen servisimizin su kaçağının olduğu noktayı bulduğunda tamiratını da yapmakla görevlidir. Arızalı olan tesisat borularının tamirat ücretleri 50 ila 150 TL arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi boruların ek parçalarında yapılacak işleme göre değişmektedir. Temiz su tesisatlarında boru tamir masrafları 150 TL nin üzerine çıkmamaktadır.

Kırılan Yeri Onarıyormusunuz ?

Su tesisatlarının kullanıldığı alanlar genelde banyo ve mutfak olduğundan zemine fayans döşenir. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra tamiri için mecburen fayansın kırılması gerekir. Arıza tespiti yapan ustamız müşterimizin elinde mevcut kalebodur var ise kırılan yerin onarımını da yapar. Eğer yoksa seramik temin edilince bir sonraki güne fayans tamiri yapılır.

Dolap Veya Duşa Kabin Altındaki Kaçağı Nasıl Tamir Ediyorsunuz?

Su kaçağı tespiti yapıldığında arıza dolap veya duşa kabin altında çıktığında eğer sökülebilecek bir durum söz konusu ise gelen Doğa Tesisat elemanı bu konuda size yardımcı olacaktır. Herhangi bir zarar vermeden sökülebilecek tüm dolap,duşa kabin,parke vb. etkenleri söküp yerine takacaktır.

Zarar Vermeden Parkenin Altında Su Kaçağı Bulunabilir Mi ?

Su kaçağını ararken zeminden geçen boruların parke altından geçebileceği ihtimalini her zaman göz önünde bulundururuz. Parkenin altındaki naylon tabaka (şilte) ses yalıtımına neden olduğundan su kaçağını dinleyerek bulmak zordur. Fakat tam profesyonel ekibimiz, parkenin altından geçen boruları termal kamera ile görür. Termal kamera arızanın noktasını belirler ve parke zemin kaçağının olduğu kısma kadar sökülerek tamiratı yapılır.

Su Kaçağı Ücretlerini Sigorta Öder Mi ?

Beklenmedik anlarda ansızın meydana gelen su baskınları, siz evde uyurken bile başınıza gelebilir. Musluk altında ve dolap içinde bulunan su vanalarının patlaması sonucu evinizi su basar. Birde tesisatlarda beton altında oluşan arızlar vardır. Bunlar gözle görülmez fakat kısa sürede belirginleşir. Eviniz doğal afetlere karşı sigortalı olabilir. Normalde sigorta şirketleri doğa afet sigortalarında su kaçağı ile ilgili madde var ise tüm arıza masraflarını kendisi yüklenir.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.