Petek Temizliği » İstanbul Petek Temizleme Servisi

Tasarruf Ettiren Petek Temizliği

Üretim tarihinden itibaren delinmesi,eskimesi gibi durumlar dışında evladiyelik ısınma ihtiyaçlarımızı karşılayan kalorifer sistemi radyatörleri halk arasında petek denilen sistem elemanları en az bir kere de olsa petek temizliği yapılmalıdır. Üretim esnasında içerisinde ki parçaların uzun ömürlü olması için koruyucu madde enjekte edilir. Ancak bu koruyucu madde kimyasal olduğundan özelliğini kullanım tarihinden itibaren 3 yıl sonra kaybeder. Petekler de kirlenmeler başlar ve petek temizliği yapılmazsa ısınmama problemi ortaya çıkar. Isıtma sistemini olumsuz etkileyen faktörler kimyasallarla petek temizliği yapılarak önlenebilir.

‘Günümüzde teknolojinin ilerlemesi bütün sektörleri de etkiledi. Bu teknolojiye uyum sağlayan makinelerle petek temizliği yapılır. Kimyasal temizlik ilaçları kullanılarak peteklerin içerisinde oluşan kir,pas,çamur ve oksit gibi kalıntıları çözerek rahat bir devir daim yapması sağlanır. Bu ilaçlı petek temizliği yapılarak %25 yakıt tasarrufu elde edilir. Petek temizliği usta işi değil profesyonellerin işidir. Cihazla petek temizliği yapmayanlara kesinlikle itibar etmeyelim. Firmamız güvencesi altında makineli ilaçlı petek temizleme hizmetlerimizden yararlanın. İşinin ehli uzman kadromuz ile peteklerin ısınmama nedenini tespit ediyoruz.

Petekler neden ısınmaz ?

Kış aylarında ısınma sorunu yaşamamak için petek temizliği kesinlikle yaptırılması gereken bir ihtiyaçtır. Petek temizletme zamanı geldiğini nasıl anlayabiliriz ? Peteklerin üst kısımları ısınıyor alt kısımları soğuk ise petek temizliği yaptırmanız gereken zamandır. Genelde kış ayları gelmeden önce tedbirler alınması en doğru olanıdır. Kış bitiminde ve yaz aylarında yapılan petek temizliği kesinlikle doğru değildir. Çünkü yaz aylarında yapılan petek temizliği kış aylarının başlaması ile bir kaç gün içerisinde hava yapacaktır. Isınma sorununuz devam edeceğinden petek temizleme servisini geri arayıp durumu anlatacaksınız. Bir çok firma veya usta bunun için tekrar ücret alabilir. Hem yaz hem kış para ödemek yerine doğru zamanda petek temizliği yaptırın. Paranız da cebinizde kalsın keyfiniz de kaçmasın.

Alüminyum radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Alüminyum petek temizleme işlemi panel petek temizliğinden farklı olarak yapılır. İlaçlı alüminyum petek temizliği yada herhangi bir kimyasallı petek temizliği kesinlikle yapılmamalıdır. Alüminyum petek temizliği kapalı devre sisteme bağlanarak temizlenmesi en doğru olanıdır. Alüminyum petekleri tek tek sökerek alüminyum petek yıkama makinesine aparatlarla takılarak temizliği yapılır. Bunun dışında yapılacak hiç bir işlem kesin bir sonuca ulaşmaz.

Petek temizliği yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir ?

Bilindiği üzere petek temizliği profesyonelce yapılmalıdır. Çünkü ileride de sorun yaşamamak gerekir. Kimilerinin bu işi sadece para kazanmak için yapıyor olması ne kadar kötü, iş bilmeyen kişiler elde ettiği haksız kazançlar yetmezmiş gibi aynı mesleği paylaştığı tesisatçıları hiçe sayarak ustaların insanlar üzerinde kötü bir izlenim bırakmasına neden oluyorlar. Güvensizlik ortaya çıkan en büyük sorun haline geliyor. Sizlerde böyle kişilere asla itibar etmeyiniz. Petek temizliği yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken ilk husus bizler gibi kurumsal bir firma seçmenizi öneririz. Evde petek temizliğine gelen ustaların mutlak petek temizleme cihazlarının nerede ne şekilde kullanacaklarını kesinlikle önceden öğrenin. ( Firmamızı arayarak detaylı bilgiler için canlı destek alabilirsiniz.) Aşağıda petek temizliği işlem sırasında dikkat edilecek hususları görebilirsiniz.

  • l Peteklerin bir noktadan tek tek temizlenmesine
  • l Akan suyun tamamen berrak bir su halini almasına
  • l Kombi filtresinin temizlenmesine
  • l Sökülen sıkılan parçaların sızdırma ihtimaline
  • l Bütün peteklerin eş değer ısıya gelmesine dikkat edilmesi gereklidir.

 

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]