Petek Temizliği » Makineli Petek Temizleme

Makineyle Petek Temizliği

Ev ve iş yerlerin deki kalorifer sistemlerinde zamana bağlı olarak bir takım sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunların en başında geleni ise peteklerin ısınmaması oluyor. Kaloriferlerin peteklerinin ısınmaması, suyun kireçli olmasına ve uzun yıllar kullanılmasına bağlıdır. Kapalı devre ısıtma istemleri içinde meydana gelen kireç, tortu ve çamurlaşma, ısıtma sorunlarını meydana getirir. Bu hem sistemde fazla enerji harcanmasına, hem de ortamın yeteri kadar ısınmamasına yol açar. Kalorifer peteklerinde ısının yeterli olarak dağıtılamaması ve özellikle radyatör panelin alt kısımlarının ısı almaması , kireçlenmeye işarettir. Yerden ısıtma sistemlerinde de çamurlaşma meydana gelir ve bu da ısıtmayı engeller.

Kalorifer tesisat ve radyatördeki suyun çamurlaşması, kalorifer petek siteminde çeşitli sorunlara yol açar. Bu sorunların güvenli bir şekilde ortadan kaldırılması için. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında güvenilir firmadan hizmet almak gerekir. Kurumsal firmalar uzman ekipler ve özel yöntemlerle kalorifer petek temizleme hizmetini güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Kimyasalsız Petek Temizliği

Kalorifer petek temizleme işi kimyasal ilaçların kombilerde zarara ve arızalara neden olabiliyor. Evinizde ya da iş yerlerinizde böyle bir sorunla karşı karşıyla kaldığınızda ilk başvuracağınız yer uzmanların görev yaptığı doğa tesisat firması olmalıdır. Bu firma kalorifer sisteminin temizliğini asitli kimyasal kullanmadan makine sayesinde tek noktada kombi altında yada banyoda petek var ise burada bağlantı yaparak temizlemektedir. Kalorifer petek sistemi en doğru ısınma sistemidir. Çünkü bu sistemde sıcaklık her alana eşit olarak dağıtılmaktadır. Böylece kışın en soğuk yoğun olan aylarında bile iyi bir yaşam imkanı elde edilmektedir. Ancak sistemin sorunsuz olarak hizmet vermesi için her iki yılda bir bakım ve genel temizliğin yapılması şarttır. Bu bakım ve temizlik sırasında kalorifer radyatör panel sisteminde meydana gelen sorunlar çözülmektedir.

Bilgi ve Randevu İçin Telefonlarımız
Anadolu Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 68
Avrupa Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 67

Kalorifer petek temizleme hizmetinde öncelikle peteklerin bakımı yapılır. Çünkü kireç çamur ve tortu peteklerin içinde birikir. Bu sistemde ısınma hıza bağlıdır. Isınma, suyun yeterince hızlı devir daim yapmasına bağlıdır. Eğer sistemde tıkanıklık olursa bu yeterli hızda devir daim yapamaz. Bu da ısınma problemi ve şikayetleri ortaya çıkarır. Bunu çözmek için radyatör panel petek sistemine kimyasal madde kulan dır mayın ucuz . Bu kimyasal malzeme Kombinin parçalarına zarar verebiliyor kombiden ses farkı meydana gelebiliyor.

Puan Verin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]