Petek Temizliği » Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği

Yer altına döşenen borularla bir alanın ısınma sistemi yerden ısıtma sistemi olarak adlandırılır. Yerden ısıtma sistemi bir alanın ısısını dengeler. Yerden ısıtma sistemine her hangi bir müdahale söz konusu değildir.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

Bu yüzden zamanla boruların da kirlenmeler oluşur. Isı kaybına neden olan bu etkenlerin temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde borulardaki kirlenmeler ileride çamurlaşıp tıkanmasına neden olur. İleri düzey tıkanmaları ne bir makine nede bir çözelti açabilir. Bu tip tıkanmaları önlemek için ise her yıl yerden ısıtma sisteminin temizliği yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemini temizletmeyi erteleyenler büyük sorunlarla karşılaşacağının da bilgisini verelim. Yerden ısıtma borularında oluşan pas kalıntıları boruları gevremesine neden olarak su kaçağına neden olur.

Yerden ısıtma sisteminde oluşan çamurlanmalar sadece ısınmayı engellemez. Yerden ısıtma sistemi borularının bağlı olduğu ısıtma cihazına da zarar verir. Tek daireli evlerde yapılan yerden ısıtma sistemleri kombilere bağlı çalışmaktadır. Oluşan çamurlaşma kombilerin parçalarına kalıcı zararlar verebilir. Bu zararların maliyeti çok yüksek olur.

Yerden ısıtma tesisat temizliği yapılan diğer petek temizliğinden çok farklıdır. Bir makine ile yerden ısıtma temizliği yapılmalıdır. Firmamız bu konuda deneyimli elemanları yerden ısıtma temizliği makinesiyle yerden ısıtma sistemini en iyi şekilde temizlemek için hizmet vermektedir.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]