Su Kaçağı Tespiti » Su Kaçağı Tespit Etme

İstanbul’da Kırmadan Su Kaçağı Tespit Etme

Su kaçakları artık gelişen teknolojiler ile birlikte kırmadan tespit edilebilmekte ve tamiratı yapılabilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı ve hızlı hem de daha ekonomik olmaktadır. İstanbul’da kırmadan su kaçağı tamiriyaptırmanın artık oldukça kolay yolları vardır.

Su kaçağı tespiti için servise ulaştığınız anda vermiş olduğunuz adrese gelinerek tesisatınız kontrol edilecektir. Su kaçağı olabilecek bölgeler su kaçağı bulma cihazları aracılığıyla hassas bir şekilde kontrol edilmektedir. Kırmadan su kaçağı bulma İstanbul firmalarının en çok kullandığı cihaz olan rothengerber ile duvarlara ve fayanslara hiçbir zarar vermeden su kaçağı kolayca bulunmaktadır.

Kırmadan su kaçağı tamiratı nasıl yapılır?

Kırmadan su kaçağı bulma yönteminde öncelikle tesisatınızda ki sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgeler taranacaktır. Su kaçağı tespit cihazı olan rothengerber cihazı kullanılarak akustik dinleme yapılacaktır. Yapılan dinlemede tesisatta herhangi bir su basıncı düşmesine rastlanırsa su kaçağının var olduğu tespit verilecektir. Yine cihazdaki bulunan ve ayarlanabilir ses özelliği kullanılarak su kaçağı rahat bir şekilde belirlenecektir.

Tesisatın girişinden bırakılan suyun akış hızı ve basıncı ölçülerek belirlenecektir. Daha sonra da öncelikle kaçak olduğu düşünülen bölgenin su akış hızı ve basıncı ölçülecek daha sonra da tesisatın geri kalan kısmının basıncı ve su akış hızı ölçülecektir. Su kaçağının olduğu yer belirlendikten sonra kaçağın olduğu bölgenin yakın bir yerinden kaçağı giderici kimyasal maddeler bırakılacaktır. Bu kimyasal maddeler kaçak bölgenin üzerinde donarak bölgeyi kapatacaktır.

Kırmadan su kaçağı bulma İstanbul ve tüm ilçelerinde firmamız tarafımdan yaygın olarak yapılmaktadır. Hizmetimizin yaygın olduğu bazı ilceler şu şekildedir: Bağcılar, Avcılar, Esenler yeni yurt, Beşiktaş, Kadıköy, Bayrampaşa, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa ilçelerinde kırmadan su kaçağı tespit etme servisleri mevcuttur.

 

İstanbul’a 7/24 Hizmet Doğa Tesisat – 0850 432 90 69

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]