Tıkanıklık Açma » Kırmadan Tıkanmış Tuvalet Açma

Tuvalet tıkanıklığı meydana geldiği zaman çözümü çok da kolay olmayacaktır. Önerilen en iyi çözümlerin dahi yetersiz kalacağı gibi bazen de bu tuvalet tıkanıklığı açma konusunda hasarlar oluşturabilir. Profesyonel tıkanıklık açma servislerinin gider borularında oluşan sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Belki de kanallardan kaynaklanan bir sorun olabilir. Sizin için bulmak imkansız olduğu için bunu sizin yerinize yapacak birilerine ihtiyaç duyarsınız. Gelen kişilerin çeşitli donanımlara sahip olması gerekir. Doğa tesisat tıkanıklık açma konusunda İstanbul tuvalet tıkanıklığı açma servisi ünvanına sahip bir firmadır. Kesinlikle bütün donanımlara sahiptir.

0212 690 90 69 0216 610 06 16

Bir genelleme yaparsak aslında tuvalet tıkanıklığı açmak tıkanıklığa sebep olan bez,poşet,ıslak mendil gibi atıkların temizlenmesi işlemidir.Tuvalet tıkanıklığı , oldukça çevreye rahatsızlık veren bir durumdur. Yaydığı kötü kokularda cabası. Bu durum sizlerinde başına gelmiş olabilir. Evinizde,işyerinizde,kurum yada kuruluşlarda bulunan tuvaletler de günlük kullanım arttıkça tıkanma oranında yükselir. Tuvalet borusu tıkanıklığı açma da diyebiliriz, bizim yaptığımız işlemin adına zamanla çoğalan tortulanma boruların daralmasına ve tıkanmasına neden olur. Pek de hijyenik olmayan bu durum devam ettikçe kötü huylu hastalıkları da beraberinde getirir. Tuvalet tıkanıklığı kendi başına oluşmaz. Genelde en büyük sorun kullanıma bağlı sorunlardır.

Tuvaletiniz Tıkanırsa Ne Yaparsınız ?

Kullanıma bağlı atılan maddelerin neden olduğu tuvalet tıkanıklıkları kullanıcıların farkında olmadan yaptığı hatalarının başında gelmektedir. Her tuvalete atılan şeyin rögara gittiğini düşünmek yanlıştır. Sadece çizgi filmlerde bunları görebilirsiniz. Çocuklarımızın da tuvaletin tıkanmasına sebep olabileceği fikrini de aklımızdan çıkartmayalım. Ama asıl sorun genelde hep aynı oluyor. Tuvalet kağıdı sektöründeki rekabetin artması ile yapılan tuvalet kağıtları kalın ve suya dayanıklı olması yüzünden suda çözülmez buda tıkanıklığa neden olmaktadır.

Önceden böyle bir sorun yoktu.Klozetin ve tuvalet kağıdının pek fazla yaygın olmadığı dönemlerde belki 20 yıl hiç tuvalet tıkanıklıkları görülmemiştir. Tuvalet açma sistemi diye satılan kimyasal ürünler genellikle kesin bir sonuç vermemektedir. Tıkanıklığısa bile bu gecici bir işlem olur ve kısa sürede tekrar aynı tuvalet tıkanık sorunları yaşamaya devam edersiniz. Kimyasalla tıkanıklık açmanın ileride sizlere büyük zararlar verebileceğinin de bilgisini verelim. Bir çok kimyasal şirketi tıkanıklık açılsın diye bomba niteliğinde kimyasalları ürünlerine katmaktadır. Örneğin beton artıklarını parçalayan kimyasallar ürettiklerini söyleyerek birçok insanı kandırarak ürünlerini ucuz maliyetli satıyorlar. Beton veya taş gibi sert cisimler profesyonel kırım makinalarla bile zor kırılırken sizce bir kimyasal bunu çözümleyebilir mi?

Hela Taşı Tuvaleti Tıkanıklığı Açma

Hela taşı,yer tuvaleti yada alaturka tuvalet de denilen bu tür klasik tuvalet tıkanıklığı sifona her basıldığında çoğalarak etrafa yayılabilir. Kötü kokulara da maruz bırakan bu alaturka tuvalet tıkanıklığı kötü bir görüntü sergiler. Tıkanmış tuvaletler açılmadığı her saniye mikrop yaymaktadır. Bu gibi durumlar canınızı sıkıyor olabilir. Evde kendiniz tuvalet tıkanıklığı açmak isterseniz, bir pompa ile bunu yapmanızı öneririz. Çünkü diğer yöntemler klozet tıkanıklığı açmak için kullanılır.

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Randevu ve Bilgi Telefonlarımız
Anadolu Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 68
Avrupa Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 67

Eskiden olsa bir tuvalet tıkandığında o tuvaleti açmak için pek fazla çözüm yolu olmadığından kırarak açmayı çözüm bilirlerdi. Zemin kırılarak boru hattına ulaşılırdı. Birde başınıza komple bir banyo bir tuvalet tadilat işi çıkardı. Neyse ki günümüzde bu tür kırarak tuvalet tıkanıklığı açma devri sona erdi. Dış ülkelerden ihraç edilen makinelerle kırmadan tıkanıklık açma sistemi fonksiyonel olarak yapılmaya başlandı. Tıkanmış tuvaleti açmak için profesyonel cihazlar üretildi. Bunlardan biride her tıkanıklık açma işleminin sonunda kullanılan kamera ile tıkanıklığın neden oluştuğunu tespit edebiliyoruz. Bu sayede problemin asıl kaynağına ulaşarak tuvalet tıkanıklığına sebep olan arızayı kolayca belirleniyor. Evde kendi çabalarınızla açmaya çalıştığınız tıkanmış tuvaletinizi geçici bir çözüm olan kimyasallarla açmayı deneyebilirsiniz. Fakat yapacağınız her türlü bilinçsiz bir işlem sonunda tuvalet tıkanıklığı açılsa bile siz tıkanıklığa neden olan cismin ne olduğunu bilmediniz için tekrar bu sorunla karşılaşacaksınız. Belki boru kaçan cisim bir noktaya gidip takılmış olabilir, hatta belkide açtığınız tuvalet tıkanıklığında kaçan cisim sert olduğundan boruyu da kırabilir.

Bence bir profesyonel yardım almalısınız. Firmamızda bu tip tıkalı tuvaletleri kırmadan tıkalı boru açma makineleri ile hızlıca açıyoruz. Tıkanıklık sonrasında mevcut kameralı sistem tıkanıklık açma cihazımız ile sorunun devam edip etmediğini kontrol ediyoruz.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]