Tıkanıklık Açma » Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Konutlarda, iş yerlerinde son zamanlarda sıkça görülen sorun haline gelen tıkanıklıklar tamamen bilinçsiz kullanımdan kaynaklanır. Eskiden tuvaletler bu kadar sık tıkanmazdı. Ancak içerisine bir cisim atıldığı zaman tuvalet tıkanır ortaya kötü sonuçlar çıkardı. Tabi ilkel yöntemlerle açılmaya çalışırdı. Açılmıyorsa tuvalet kırılır sorunlu olan bölgeye kadar değiştirilirdi. Toplumumuz tuvalet kültürüne tam olarak hakim olamadığından her atılan cismin tuvaletten geçip gittiğini düşünüyor. Alaturka tuvalet taşları artık demode olduğundan yeni binalarda veya tadilat yapılan dairelerde klozetler kullanılmaktadır.

Tuvalet Nasıl Tıkanır?

Hem görsel açıdan hemde rahatlık açısından tercih edilen klozetler tıkanıklık sorununun en fazla yaşandığı tuvalet tipleridir. Kendi içinden es’li olması atılan cisimlerin klozetin içerisini tıkanmasına neden olur. Klozet tıkanıklığının bir diğer nedeni ise ıslak mendil ve tuvalet kağıdı kullanımıdır. Islak mendiller suda çözünemediği için gider borularında toplanarak tuvalet tıkanıklığına neden olur. Tuvalet kağıdı firmalarının birbiri ile rekabet içine girmesi nedeniyle suya dayanıklı tuvalet kağıtları üretiyorlar. Her geçen gün daha dayanıklı tuvalet kağıdı yapmak için kıyasıya yarışıyorlar. Toplum bu durumdan muzarip, tuvalet kağıdını atıyor da atıyor. Bu tuvalet kağıdı kullanımı da gidip bina ana gider hattı tıkanıklığına sebep oluyor. Bina gideri tıkandığı zamanda sorun iyice büyüyor. Bodrum kat yada zemin katta oturan kişilerin evlerine tuvalet atıkları basıyor. Çoğu kez karşılaşılan bu durumdan kurtulmak için profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri veren doğa tesisattan yardım almalısınız. Doğa tesisat tıkanıklık açma servisi olarak tıkanan tuvaletleri, tıkanan mutfakları, tıkanan banyo ve boruları robot makinelerimiz ile kısa sürede açıyor, sizi bu dertten kurtarıyoruz.

İlgili aramalar: tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat,tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü,tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır,evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri,apartmanda tuvalet tıkanması,tuvalet açma pompası,normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet taştı ne yapmalıyım

 

Puan Verin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]