Kanalizsayon Rögar Yeri Bulma

Kanalizsayon Rögar Yeri Bulma

Kanalizsayon Rögar Yeri Bulma, kanalizasyon hatları her şehrin önemli bir parçasıdır ve evinizden veya ofisinizden atık suyun şehrin ana fosseptik tankına taşınmasından sorumludur. Bir ev geliştirme projesine başlıyorsanız, işlem sırasında kanalizasyon hattına çarpmadığınızdan emin olmak istersiniz. Ayrıca, yeni bir lavabo veya tuvalet kuruyorsanız, bu cihazı düzgün bir şekilde bağlayabildiğinizden emin olmak istersiniz. Bir yeraltı kanalizasyon hattını bulmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. 

Firmamızda kayıp logar hatlarını bulmak için tüm gereken elektronik ve mekatronik cihazlar bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman bizi arayıp, profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Kayıp Rögar Hattı Bulma

Kullanabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri, kanalizasyon hattının nerede olduğunu bilip bilmediklerini şehrin imar dairesine danışmaktır. Adımlardan bazıları şunları içerir: 

  1. Doğrudan bölgenizde bulunan sular idaresine gidin veya kanalizasyon hattının nerede olduğunu size söyleyip söyleyemeyeceklerini öğrenmek için onları arayın. Genellikle, evinizden şehrin ana hattına giden hattın nereye gittiğini size gösterebilirler.
  2. Bölgenizin çevrimiçi olarak etkileşimli bir yeraltı hizmet haritası olup olmadığına bakın. Daha küçük kasaba ve şehirlerin çevrimiçi haritaları olmayabilir; ancak, birçok sular idaresi size borunun ne kadar uzun olduğunu, ne kadar  derin olduğunu ve hattın halka açık mı yoksa özel mi olduğunu size bildirir  . 
  3. Bir ev geliştirme projesi başlatmayı planlıyorsanız, yerel kamu hizmeti şirketlerine ulaşmak için 185’i de arayabilirsiniz . Bu tamamen ücretsiz bir hizmettir ve ev geliştirme projeniz sırasında bir yeraltı kanalizasyon hattına çarpmanızı önlemenize yardımcı olacaktır. 
  4. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, bir tesisatçıyı arayabilir ve yeraltındaki kanalizasyon hatlarını bulma konusunda yardım isteyebilirsiniz. Evinize gelebilecekler, kanalizasyon hattınıza bağlanan boruların yerlerini tespit edebilecekler ve yerleri sizin için kolayca haritalandırabilecekler.

Belediye ayrıca, kanalizasyon hattının kamuya mı özele mi ait olduğunu size bildirebilir  . Özel bir kanalizasyon, tek bir mülkü aynı işlevi gören diğer kanalizasyonlara bağlayan bir tahliyedir. Bir  umumi kanalizasyon hattı,  farklı mülklerden gelen iki (veya daha fazla) giderin bir araya geldiği yerde bulunur. 

Kayıp Logar Tespiti

Yeraltı kanalizasyon hatlarını kendiniz de bulabilirsiniz. Adımlardan bazıları şunları içerir: 

  1. Yerel bir mağazadan bir boru bulucu satın alın veya yakın zamanda satın  alın ve verici ile yer belirleme çubuğunu aynı frekanslara ayarlayın. 
  2. Dedektör hattını yaklaşık 15 fit bir kanalizasyon temizleme veya giderine besleyin. Cihaz suya batırıldığında kötü çalışma eğiliminde olduğundan, tuvaleti kullanmaktan kaçının.
  3. Asayı dikey olarak yere doğrultun. Güçlü bir bip sesi duyana kadar döndürün. Hattın sonundaki en gürültülü olmalıdır. Ekranda, aynı yönde hareket ettiğinizi size bildiren oklar da olabilir. Boru bulucuyu kullanarak borunun yerini belirledikten sonra, konumu bir bayrakla işaretleyin.
  4. Dedektör hattını yerleştirdiğiniz yere geri dönün ve makarayı biraz daha boruya doğru açın. Ardından, dedektörü kullanarak bir kez daha borunun yerini belirlemeniz gerekecektir. Yeraltı borusunu ikinci kez bulduğunuzda, ikinci bir yardımcı bayrak ekleyin.

Bu işlemi birkaç kez tamamlamalı ve yer altı kanalizasyon hattını bulduğunuz yere bayrak dikmeye devam etmelisiniz. Bu, yeraltı kanalizasyon hatlarının nasıl bulunacağının kritik bir parçasıdır. Bu süreçten geçerken kanalizasyon hattının nerede olduğunu takip etmek istiyorsunuz. Bu şekilde, yeni bir cihaz kurmayı planlıyorsanız onu bulabileceksiniz.  Dışarıda bir ev geliştirme projesi yapıyorsanız, ona çarpmaktan da kaçınabileceksiniz  . 

Ayrıca, yeraltındaki sızıntıları da dinleyebilecek birçok boru dedektörü vardır. Su faturanızın arttığını fark ederseniz ve nedenini bilmiyorsanız, bir  sızıntı bulmanıza yardımcı olabilecek bir yer altı dedektörü aramayı düşünün . 

YARDIM İÇİN EĞİTİMLİ PROFESYONELLERE GÜVENİN 

Yeraltı hizmetleri arıyorsanız, yardım için eğitimli profesyonellere güvenin. Doğa Tesisat olarak da bilinen Yeraltı Hizmetlerinde  , müşterilerimize yardımcı program bulma hizmetleri sağlamak için  ileri teknoloji, sektör lideri profesyoneller ve en iyi uygulamaları kullanıyoruz  .  Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın ! 

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.