Evde Su Kaçağı Tespit Yöntemi

Evde Su Kaçağı Tespit Yöntemi

Evde Su Kaçağı Tespit Yöntemi, evde su kaçağı tespitinin 4 yöntemi,evde su kaçağı bulma yöntemi,evde su kaçağı tespiti yöntemleri,evde su kaçağı bulma kelimelerinin internette ki araştırmanız sonucunda varış noktanız biz isek doğru yerdesiniz.

Su kaçağının erken tespit edilmesi olası bir felaketin önüne geçmenize yardımcı olur. Su kaçağı tespiti evinizin her yerinin kırılmasını ve daha düşük maliyetlerle sorununuzu çözülmesini sağlar. Su kaçağı tespiti, ithal edilen cihazlar yardımı ile su tesisatlarında ki arızaların noktasını bulunmasını sağlar. Bu sayede tamiratı için ufak çaplı bir çalışma yapılması yeterli olur. Firmamız su kaçağı tespiti konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Su kaçağı tespiti cihazlarını en doğru şekilde kullanarak, su sızıntısı yapan tüm bölgeyi kırmadan buluruz. Konutunuzda bir su kaçağı olduğundan şüphe ediyorsanız, bir kaç ipucu ile kontrol edebilirsiniz.

YÖNTEM 1

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

 

1 Su sayacını kontrol edin. Su tesisatının her hangi bir bölümünde bir sızıntı olup olmadığını anlamanın en kolay yolu su sayacını kontrol etmektir.

  • Konutunuzda ki tüm musluk ve vanaları kapatın. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin çalışmadığından emin olun.

evde su kaçağı

2 Su sayacı vanalarını sola çevirerek kapatın. ( Sayaç vanaları suyu tamamen kapatmıyor ise bu işlemin faydası olmayacaktır. )

evde su kaçağı varsa ne yapmalıyım

3 10 dk bekleyin. Sürenin sonunda tekrar vanaları açın. Sayaç üzerinde dairesel parça dönüyor ise tesisatınız da bir su kaçağı olduğunu gösterir.

YÖNTEM 2

Evde Su Kaçağı Tespiti

evde su kaçağı bulma

1 Faturalarınızı kontrol edin. Su tesisatınızda bir sızıntı olduğunu açıkça ortaya çıkaran diğer bir etken ise su faturalarıdır. Geçmiş 2-4 ay su faturalarınız arasında fiyat ve kullanım kısmını inceleyin. Eğer bir yüksek bir farkla artış var ise dairenizde muhtemelen büyük bir su kaçağı var demektir.

Zemin altına döşenmiş tesisat borularının su sızıntısı tespiti sadece cihazlar kullanarak bulunabilir. Aksi takdirde su kaçağının tespiti için çok maliyetli işlemler yapılır.

YÖNTEM 3

Evde Su Kaçağı Bulma

evde su kaçağı tespiti

1 Dış tesisatları kontrol edin. Su kaçağı her zaman dairenin içinde olmaz, dışarıda da gerçekleşebilir. Dışarıda olan bahçe sulama sistemi veya bahçe için konulan musluklar tam anlamıyla görevini yapmıyor ise yüksek faturalar ödemenize neden olacaktır. Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumlarda bu sistemlerin kontrol etmeyi unutmayın.

YÖNTEM 4

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı mı var

1 Konutunuzu gözlemleyin. Duvarlarda, tavanda ve dolapların arka tarafında küf, kötü koku, su izleri, kabarma, su damlaması vb. durumlar ortaya çıktıysa su kaçağı sorunu ile karşı karşıya olmanız yüksek ihtimaldir.

  • Binanız 15 yaşın üzerindeyse su tesisat borularının deforme olmuş olabileceği aklınızda bulunsun.

Dairenizde bir su kaçağı olduğundan emin olduğunuzda, profesyonel bir yarım almalısınız. Yetki belgeli tesisat ustaları ile çalışan firmamız her çeşit su sızıntısını tespit edebilecek ekipmana sahiptir. Su kaçağı tespiti teknolojisinin öncüsü olan firmamız 20 yıllık bir tecrübesi ve İstanbul ‘da 3 şubesi, Türkiye genelinde 4 bayisi ile tesisat sektöründe lider olmuştur.

İlgili Aramalar: su kaçağı tespiti,evde su kaçağı yöntemleri,evde su kaçağı tespiti yöntemleri,evde su kaçağı bulma,su tesisat kaçağı bulma,su kaçağı bulma,kırmadan su kaçağı tespiti

 

Puan Verin
[Toplam: 20 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.