Kaçak Su Kullanımı Nasıl Anlaşılır?

Kaçak Su Kullanımı Nasıl Anlaşılır?

Kaçak su kullanımı özellikle eski tesisatın ciddi bir problemidir. Özellikle bakımı yapılmayan ve ilk yapıldığı hali ile duran tesisatlar zamanla su kaçırır. Bu kaçak başlarda ufak olsa da ilerleyen dönemlerde çok büyük bir hal alabilir. Sonuç olarak tesisat kaçakları patlaklara dönüşür ve evi su basabilir. Bahsi geçen kötü durumu yaşamamak için mutlaka kaçağın erkenden tespit edilmesi gerekiyor. Kaçak su kullanımı nasıl anlaşılır sorusuna kaçak tespiti yaptırmanız gerektiği cevabını verebiliriz. Bu tespit işlemi ile tüm tesisat problemleriniz ortadan kaldırılacaktır. Siz de hemen firmamızı arayarak bu sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Her Kaçak Gözle Görülebilir Mi?

Her kaçağın gözle görülmesi mümkün değildir. Bazı kaçaklar duvarda su çıkması, duvar nemlenmesi, alt dairenin tavanında su birikmesi gibi sebeplerle anlaşılabilir. Ya da başka bir yol olan fatura takibi ile de kaçak anlaşılabilir. Fakat her kaçak bu şekilde anlaşılamaz. Bazı kaçakların tespiti çok zordur. Ancak profesyonel cihazlar ile kaçak tespiti yapıldığı takdirde bu kaçaklar bulunabilir. Kaçak su kullanımı nasıl anlaşılır sorusuna cevap arıyorsanız bu konuda vereceğimiz birkaç ipucuna dikkat edebilirsiniz. Öncelikle ana kesme vanası kapatılmalıdır. Bu halde su saati dönmeye devam ediyorsa tesisatta ciddi bir kaçak var demektir. Ya da daire içindeki tüm su ile çalışan cihazlar, tüm musluklar ve su akışı sağlayan her şey kapatılarak su saati kontrol edilebilir. Sonuç olarak saat dönüyorsa yine kaçak var demektir.

Kaçak Tespiti İçin Faturadan Nasıl Yararlanılır?

Fatura da kaçak tespiti için kullanılan bir diğer yöntemdir. Su faturanızı düzenli ödeyen ve geciktirmeyen birisi iseniz bunu anlamanız daha kolaydır. Gecikme faizi gibi ek giderler binmediği için sadece tükettiğiniz suyun parasını ödersiniz. Eğer ki evde yaşayan kişi sayısı değişmediyse bir ailenin rutin alışkanlıkları bellidir. Bu sebeple kullanacağı su miktarı da bellidir. Su faturası son 6 aya göre çok daha yüksek gelmeye başladıysa bu durumda da kaçak olduğu anlaşılabilir. Tüm bu yöntemler ile anlaşılamayacak kadar ufak fakat uzun vadede ciddi kayıplara ol açabilen kaçaklar da vardır. Bu kaçakları tespit etmek ve onarmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.