Su Sızıntısı Nasıl Anlaşılır?

Su Sızıntısı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları özellikle eski tesisatta yaşanan problemlerden birisidir. Kaçakların giderilmesi için öncelikle yerlerinin düzgün şekilde tespit edilmesi gerekir. Her kaçak büyük boyutlu değildir. Bu ise kaçağın tespitini zorlaştırır. Su sızıntısı nasıl anlaşılır sorusuna cevap arıyorsanız bunun birkaç metodu olduğunu söylemekte fayda var. Her kaçak gözle görülemese de bazı kaçaklar gözle tespit edilebilir. Duvardan su çıkması, duvarın fazla nem yapması ve rutubetin artması su kaçağına işarettir. Ayrıca alt dairenin tavanından çıkan su da üst dairenin tesisatındaki sızıntıya işarettir. Eğer bu tarz bir sorununuz varsa kaçağı noktasal tespit ettirmek için kaçak tespiti hizmeti almanız gerekiyor.

Her Sızıntı Gözle Görülür Mü?

Her kaçak büyük boyutlarda olmayabilir. Bazı kaçaklar sadece sızıntı şekilde olur. Su sızıntısı nasıl anlaşılır araştırması yapanların da bilmesi gereken en önemli nokta burasıdır. Kaçağı bir şekilde fark etmek mümkündür fakat ufak sızıntıları bu şekilde fark etmek imkansızdır. Bu durumda siz de firmamızdan kaçak tespiti hizmeti alarak noktasal kaçak tespiti yaptırabilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz gözle görülmeyen kaçakları bile dakikalar içinde tespit etmektedir. Sonrasında ise onarım yapılıyor.

Kaçak Tespit Edilirken Duvar ve Fayans Kırılır Mı?

Kaçak tespiti esnasında herhangi bir fayansın kırılmasına gerek yoktur. Firmamız profesyonel cihazları ile kaçağın yerini tam olarak tespit eder. Bu esnada tesisatın üstünde bir yeri kırmaya gerek yoktur. Tesisattaki kaçak bulunduktan sonra ise sadece bu kaçağın olduğu nokta kırılır ve kaçak giderilir. Tüm tesisatın üstü açılmadığı için kişiler büyük avantaj elde edecektir. Fazla maddi külfetten kurtulmak için mutlaka profesyonel kaçak tespiti yaptırmak gerekiyor.

Hangi Cihazlar İle Kaçak Bulunabilir?

Kaçak bulmak için kullanılan birçok cihaz vardır. Bu cihazların bazıları kameralı dır. Farklı tiplerde kameralı kaçak tespit cihazları firmamızın bünyesinde yer alıyor. Kalorifer tesisatındaki kaçakları bulmak için termal kameralı özel cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar sıcak suyun sızdığı yeri çok rahat şekilde tespit ediyor. Diğer küçük borulu tesisatlar içinse özel ufak boyutlarda kameralı cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar ile kaçak noktasal olarak bulunur.

Puan Verin
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.