Su Sızıntısı Tespiti

Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntısı özellikle eski tesisatta ortaya çıkan bir problemdir. Zamanla yıpranan tesisat su kaçırır. Bu su kaçakları büyüyerek çatlakları, yarıkları ve beraberinde su baskınlarını oluşturur.  Zamanında su sızıntısı tespiti yapılırsa kaçak büyümeden çözüm üretilebilir. Siz de profesyonel destek alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Normal çalışan ustalar tüm tesisatı kırarak kaçağı bulur. Tesisatın tamamının açılması ise maddi açıdan oldukça külfetlidir. Firmamız son teknoloji cihazlar ile herhangi bir yeri kırmadan ve dökmeden kaçağı buluyor. Dakikalar içinde kaçak tespiti yaptıktan sonra hızlıca bu noktaya müdahale gerçekleşiyor.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Kameralı, sonar ve nem miktarını ölçen cihazlar ile kaçak tespiti yapıyoruz. Bu tespit işlemi ortalama 30 dakika sürmektedir. Kaçağın yeri ve hattın güzergâhı durumu değiştirebilir. Kameralı cihaz boru içerisinde gezerek su kaçıran yerleri belirler. Operatörüne bu bilgiyi aktarır. Sonar sistemle çalışan cihazlar ise sese dayalı su sızıntısı tespiti yapıyor. Eğer kaçak çok küçük boyutlarda ise bu yöntem ile bulmak daha kolaydır. En ufak sesleri bile algılayan sonar cihaz operatörün çevredeki sesi algılamasını engelliyor. Sadece su sesine odaklanınca da kaçak rahatlıkla bulunabilmektedir. Nemölçer ise duvardaki nem miktarının anormal şekilde arttığı noktaları tespit etmektedir. Bu metotla kaçağı bulmaktadır.

Her Kaçak Gözle Görülür Mü?

Her kaçak gözle görülmeyebilir. Bazı kaçaklar duvardan su çıkması, alt dairenin tavanından veya farklı noktalarından damlama olması gibi durumlarda tespit edilebilir. Fakat küçük sızıntı şeklinde olan kaçakları tespit etmek neredeyse imkânsızdır. Bu kaçakları ancak cihaz ile tespit edebilirsiniz. Firmamızın sahip olduğu son teknoloji cihazlar ile bu kaçakları bulmanız mümkündür.

Kaçak Tespiti İçin Bizi Arayın!

Siz de bu cihazlar ile hızlı ve kırmadan kaçak tespiti yapılmasını istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın tüm servisleri özel cihazlar bulundurmakta ve kaçağa bu cihazlar ile müdahale etmektedir. Dakikalar içinde adresinize gelecek olan ekiplerimiz tesisatınıza aynı hızla müdahale edecek ve sorunu kısa süre içerisinde giderecektir. Siz de detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.