Petek Temizleme

Petek temizleme servisine hoş geldiniz, size ısınma konusunda yardımcı olabileceğimizi bilmenizi isteriz. Isınma konusunda profesyonel çözümlerimiz ile size bir telefon kadar uzağız.  Sizde firmamızdan destek alabilirsiniz. İletişim sayfamızı ziyaret edebilir yada alt kısımda bulunan butonlardan bizi arayabilirsiniz.

petek temizliği

Isınmayan Petekler İçin Petek Temizleme

Yaşamımızı kolaylaştıran ısınmamıza yardımcı olan kalorifer petekleri kullanıldığı süre zarfında meydana gelen kirlenme ve ileriye dönük paslanmalar yüzünden ısınmama, çabuk soğuma, ısı kaybına ve yüksek faturalar ödemeye neden olur. Zamanla oluşan kireçlenme, oksitlenme, kurumlaşma ve paslanmalardan kombiniz de zarar görmektedir. Petek temizliği işleminin yapılması sizi yüksek faturalar ödemekten kurtardığı gibi ısınma sisteminin daha verimli çalışmasını sağlar. Yapılan kalorifer petek temizliği işlemi %25 yakıt tasarrufu sağlar.

0212 690 90 69 0216 610 06 16

 

petek temizleme

 

Petek temizliği doğru yapılmayan peteklerin % 80’i tekrar kirlenmelere sebep olur, ısınma sistemini zayıflatır ve kombinizin arızalanmasına yol açar. Firmamız petek temizliğini benimseyerek bu işte uzman olduğunu kanıtlamıştır, kesin ve sorunsuz petek temizliği için arayın bizi hem bilgilendirelim, hem fiyat teklifimizi sizlere sunalım. Petek temizliği 2 yılda bir yaptırıldığında verim sağladığı uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Önemli: Petek temizliği uzman kişiler tarafından yapılmadığında kötü sonuçlar doğurabilir.

Petekler neden ısınmaz ?

Kullanıldığı ilk gün el değmeyen sıcaklıklara ulaşan petekler, bir süre sonra erozyona uğrayarak ısıtma konusunda güçlük çıkartabilir. Önceden 40 derece sıcaklıkta ısınan petekler zamanla 70 derece sıcaklıkta bile aynı ısıya ulaşamazlar. Bu peteklerin içerisindeki erozyon oluşumundan kaynaklanır. Bunun dışında ısınmayan peteklerin bağlantıları ters yapılmış olabilir. Bu faktör de ısınması engeller, verim sağlamaz. Ters bağlantıyı siz nasıl anlarsınız ? Bunu anlamak pek de kolay olmayacaktır. Fakat adım adım bilgilerini paylaştığım için basit bir kontrolle anlayabileceğinizi umuyorum. Kombi kapatılıp ,bütün peteklerin içlerindeki su boşaltılarak işe başlanmalıdır. Kombi su doldurma musluğunu açarak su basıncı 2 bar oluncaya kadar su dolumu yapılır. Bu işlem bittikten sonra bütün peteklerin vanaları kapatılır.

petek temizliği

Tekrar ısıtma işlemine başlanır. Tek tek kontrol edilerek radyatörlerin vanaları açılarak 10 dakika beklenir. Ters bağlantı tespiti için kontroller yapıldığında vanaların demir kısımları ellenerek bakılır. Eğer sıcak su üstten soğuksu alttan giriyorsa petek bağlantılarınız da sorun yoktur, petek temizliğine ihtiyacınız vardır. Eğer sıcak su alttan soğuk su üstten giriyorsa petek bağlantılarınız ters yapılmış demektir. Firmamız bu sorunları dertten kolayca kurtarabilir. Yaptığımız bütün onarımlar garanti kapsamımız altındadır. Ters bağlantı acemi usta hatasıdır. Paranızı boşa harcamadan kurumsal firmalara işinizi yaptırın.

0850 432 90 69 0553 690 90 67

Petek temizleme nasıl yapılmalıdır?

İstanbul petek temizleme servisi olarak edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak petek temizliğinin nasıl yapılması gerektiği hakkında size kısa bir bilgi verelim. Kombi kapatılıp, devreden çıkarılmalıdır. Islak zemin olarak genelde banyoda ki petekler sökülerek petek temizleme cihazı sisteme bağlanır. Bütün peteklerin sadece üst vanaları kapatılır. Kalorifer sistemine bağlantı yapılan Makineli cihaz petek temizliğine hazır hale getirilir. Tek bir peteğin vanası açılarak sistem içerisine titreşim yollanır. Peteklerin içlerini temizleme konusunda kimyasallar bazen yetersiz kalır. Titreşim ile petek temizliği bütün kalıtsal tabakaları petek temizleme söker atar. Çoğu tesisatçının bilmediği bu yeni sistem % 100 ısınma garantilidir.

petek temizliği

Bütün bu işlemler kimyasal ile petek temizliği içinde sırası ile geçerlidir. İlaçlı petek temizleme yaptıracaksanız firma çağrı merkezimize bilgisini vurgularsanız size daha iyi yardımcı oluruz.

Petek temizliği ne zaman yapılır ?

Kış aylarında ısınma sorunu yaşamamak için petek temizliği kesinlikle yaptırılması gereken bir ihtiyaçtır. Petek temizletme zamanı geldiğini nasıl anlayabiliriz ? Peteklerin üst kısımları ısınıyor alt kısımları soğuk ise petek temizliği yaptırmanız gereken zamandır. Genelde kış ayları gelmeden önce tedbirler alınması en doğru olanıdır. Kış bitiminde ve yaz aylarında yapılan petek temizliği kesinlikle doğru değildir.

petek temizliği doğa tesisat

Çünkü yaz aylarında yapılan petek temizliği kış aylarının başlaması ile bir kaç gün içerisinde hava yapacaktır. Isınma sorununuz devam edeceğinden petek temizleme servisini geri arayıp durumu anlatacaksınız. Bir çok firma veya usta bunun için tekrar ücret alabilir. Hem yaz hem kış para ödemek yerine doğru zamanda petek temizliği yaptırın. Paranız da cebinizde kalsın keyfiniz de kaçmasın.

Cihazla Petek Temizleme

Üretim tarihinden itibaren delinmesi, eskimesi gibi durumlar dışında evladiyelik ısınma ihtiyaçlarımızı karşılayan kalorifer sistemi radyatörleri halk arasında petek denilen sistem elemanları en az bir kere de olsa petek temizliği yapılmalıdır. Üretim esnasında içerisindeki parçaların uzun ömürlü olması için koruyucu madde enjekte edilir. Ancak bu koruyucu madde kimyasal olduğundan özelliğini kullanım tarihinden itibaren 3 yıl sonra kaybeder. Petekler de kirlenmeler başlar ve petek temizliği yapılmazsa ısınmama problemi ortaya çıkar. Isıtma sistemini olumsuz etkileyen faktörler Petek temizleme yapılarak önlenebilir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi bütün sektörleri de etkiledi. Bu teknolojiye uyum sağlayan makineli petek temizliği yapılır. Kimyasal temizlik ilaçları kullanılarak peteklerin içerisinde oluşan kir,pas,çamur ve oksit gibi kalıntıları çözerek rahat bir devir daim yapması sağlanır.

 

Bu ilaçlı petek temizliği yapılarak %25 yakıt tasarrufu elde edilir. Fakat temizleyici kimyasalların petekte delinmeye ve kombi içi ısı sağlayan petek kısmına delinme ile kombi iç kısmında su damlar aynı zamanda kalorifer tesisatın da su kaçağına neden olduğu görülmüştür. Doğal gaz Petek temizliği acemi usta işi değil profesyonel eğitimli sertifikalı uzman ustaların işidir. Cihazla petek temizliği yapmayanlara kesinlikle itibar etmeyelim. Firmamız güvencesi altında makineli ilaçlı petek temizleme hizmetlerimizden yararlanın. İşinin ehli uzman kadromuz ile peteklerin ısınmama nedenini tespit ediyoruz.

İlgili Aramalar: makinasız petek temizleme,petek temizleme yalanı,petekleri sökmeden temizleme,petek temizleme fiyatları 2018,kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu,calpol ile petek temizleme,petek temizliği nedir,petek temizliği yapılmalı mı

Puan Verin
[Toplam: 3 Ortalama: 5]