Su Kaçağı Tespiti » Bahçeköy Kemer Su Kaçak Bulma Servisi

Evimizin demirbaşı olmazsa olmazı su tesisatları günlük su ihtiyaçlarımızı karşılamaya birebirdir. Hem temiz su hemde atık su boruları gibi alt yapı tesisatlarına genel olarak su tesisatı denmektedir. Zeminin altına döşenen bu tesisatların zamanla aşınmaya uğrayarak özelliğini kaybetmesi sonucu su kaçağı arızaları meydana gelir. Fakat bu su kaçağı arızalarına sadece boruların özelliğini kaybetmesi neden olmaz. Yapım sırasında yada yapım sonrasında ki etkenlerde neden olur. Malzemenin kalitesi ve işçiliğin düzgün yapılmamasından dolayı da su sızıntıları ortaya çıkar. Alt katınızın tavanında yada duvarında ıslanma,damlama,kabarma ve rutubet halinde belirmeden su sızıntılarını fark etmezsiniz.

Bahçeköy Su Kaçağı Bulma Servisi

Su kaçağı gibi bir problemi çözümlemek için bir tesisatçı ustaya ihtiyaç duyarsınız. Bulacağınız ustaların ellerinde bir cihaz yok ise size ya evinizin her tarafını kırıp su kaçağı araması yapmayı teklif edecektir. Ama siz bu durumu kabul etmeyebilirsiniz. Kim ister ki fayanslarım kırılsın, parkelerim sökülsün kimse istemez elbette. İkinci bir yöntem tesisatınızın değişimini öneren ustalar olacaktır. Tabi maliyeti yüksek olacağından bu da cazip bir teklif olmayabilir. Firmamız genel olarak İstanbul cihazlı su kaçağı bulma sektöründe hızlı ilerlemeler ve deneyimlerle sizi kapı kapı dolaşıp tesisatçı aramaktan kurtarıyor. Bahçeköy de kırmadan kameralı kaçak bulma ekiplerimizle hizmet veriyoruz. Sizde internet üzerinden bahçeköy kemer su kaçak bulma servisi yazıp bizi google arama motorunda en üst sırada bulabilirsiniz. Güçlü referanslarımız ile müşteri memnuniyetimizi karşılaştırabilir, bizi arayabilirsiniz.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su Kaçağını Termal Kamera İle Bulma

Temiz su borularında çatlama,kırılma ve çürüme gibi nedenlerin oluşturduğu su kaçağını bulmak için bir çok yöntem vardır. Bu yöntemler arasında doğru seçim yapmak su kaçak tespit servisi elemanının görevidir. Su kaçağını bulmada en sık kullanılan yöntem dinleme cihazlı su kaçağı tespit yöntemidir. Maliyeti düşük olan bu yöntemi evinize gelen bütün su kaçağı arama firmaları kullanır. Fakat her firmada kendi bünyesinde mevcut olmayan cihazlarda vardır. Eskiden demir boru su tesisatı ustası bulmak, yetiştirmek zordu. Şimdiler de plastik boru kaynak makinesini eline alan marangoz dahi su tesisatçısı olmuş. Yani demem o ki piyasada eline su kaçağını dinleme cihazı ile bulmasını bilen, gören herkes bu işin içinde. Çoğu firma eleman yetiştiremediğinden şoförleri tesisatçı diye müşterisine tanıtıyor.

Bünyesinde termal kameralı su kaçağı bulma cihazı bulunduran firma sayısı İstanbul’da çok az sayıda var. Cihazın hem ithal olması hemde pahalı olması nedeniyle elinde bulundurmayan bu işi fason yaptıran firmalarda var. Firmamızda da mevcut bütün ekipmanlar tas tamam hizmete hazırdır. Termal kamerayla su kaçağı bulma zor bir işlemdir. Alanın büyüklüğüne göre fiyatlandırma yapılır. Termal kameralı su kaçak tespiti zahmetli bir iş olmasına rağmen kesin sonuçlar elde etmektedir. Sadece temiz su borularının sıcaklık dalgalarını baz alıp ısı dağılışını gözlemleyerek su kaçıran yerin tam noktasını tespit eder. Yüzeysel çalışma yaparak boru güzergahı öncelikle tespit edilir. Zemini hiçbir şekilde kırmadan termal kameralı su kaçak tespit cihazı ile boru güzergahı takip edilerek, su kaçağının olduğu noktalara işaret konur. Daha sonra işaret konulan bu yerler arasında tetkikler yapılır ve emin olunan nokta kırılarak noktasal su kaçağı tespiti yapılmış olur.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]