Su Kaçağı Tespiti » Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Tesisatlardaki su kaçağı sorunu en büyük sorunlardan biridir. Tesisatta sızan sular hem tesisatı hem de tesisatın geçmiş olduğu alanları olumsuz etkilemektedir. Hal böyle olunca da su kaçağının bir an önce tespit edilip yapılması gerekmektedir. Eskiden kırarak su kaçağının olduğu yer bulmaya çalışırdı. Bu nedenle su kaçağı tadilatı oldukça masraflı olmaktaydı .Ama artık kırmadan su kaçağı bulma yöntemleri bir Hayli gelişmiştir.

Firmalar birbirinden farklı cihazlardan tesisatlarda bulunan su kaçaklarını kırmadan bulabilmektedir. Firmalar kırmadan su kaçağı tespiti için kullanmış oldukları cihazlar ve özellikleri şu şekildedir:

Termal kameralar ile su kaçağı bulma;

Termal kameralar ile kırmadan su kaçağı bulunabilmektedir .Termal kameralar ısıya duyarlı olduğu için su kaçağının olduğu yerlerde daha fazla ısı olacaktır. su kaçağının bulunmuş olduğu bölge termal kamera ile görüldüğü takdirde ısının daha fazla olduğu görülecektir kaçağın olduğu yer bulunduktan sonra kimyasallarla kapatılmayan çalışılacaktır. Eğer ki kaçağın olduğu yer büyükse sadece küçük bir alan kırılarak tadilat gerçekleştirilecektir.

Akustik dinleme yoluyla su kaçağı bulma;

Akustik cihazlar en küçük sesleri dahi duyabilmektedir .tesisatınızda ki Kaçak olduğunu düşündüğünüz yerler incelenerek en küçük kaçakları dahi duyulabilmektedir. Kaçak bulunduktan sonra kimyasallarla kapat olabiliyorsa kısa süre içerisinde kimyasallarla kapatılacaktır. Aksi takdirde sadece o gölge kırılarak tadilat işlemi gerçekleşecektir .

Hava basıncı ile su kaçağı bulma yöntemi; kompresör ile su tesisatını içerisine hava katılacaktır tesisat dinlenerek havanın nereden çıktı kolayca bulunacaktır. Diğer yöntemler gibi eğer ki kaçak küçükse kimyasallarla kapatılacak büyük ise küçük bir alanda araç tadilat işlemleri gerçekleşecektir.

Kırmadan su kaçağı bulma fiyatı firmalardan firmalara farklılık göstermektedir. Fiyat farkının sebebi ise kullanılan malzeme ve işçilik kalitesidir. Firmamız yapmış olduğu işlere 2 yıl garanti vermektedir .Ucuz yapan firmalar garanti verilmemektedir. Bu nedenle su kaçağı tadilatı yaptıracaksanız fiyattan önce bakmanız gereken nokta kullanılan malzeme ve işçiliğin kalitesi olmalıdır.

İlgili aramalar: su kaçağı tespiti cihazı fiyatları,su kaçağı tespiti fatih,su kaçağı tespiti bağcılar,su kaçağı tespiti ümraniye,su kaçağı tespiti fiyatları ankara,su kaçağı tespiti fiyatları izmir,su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa,çekmeköy su kaçak tespiti

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]