Tıkanıklık Açma » Tıkanıklık

Nasıl Tıkanır? – Tuvalet neden tıkanır?

Tıkanıklık bir maddenin veya birden çok maddenin geçtiği alanı daraltarak kapamasına denir. Bu tıkanıklıklar bir çok kola ayrılır. Bizim konumumuz ise gider tıkanıklıklarıdır. İnsanların günlük ihtiyaçlarının biride gider ihtiyacıdır. Bu tuvalet ihtiyacından tut çamaşır yıkama ihtiyacına kadar hepsi insanların gider ihtiyaçlarıdır. Gider borularına bilinçsizce atılan cisimler giderlerin tıkanmasına neden olur. Günümüzde hela taşı da denilen alaturka tuvalet taşları modernleşme kültürü ve genelde yaşlanan kişilerin tuvalet ihtiyacını karşılamak maksadı ile yerini klozetlere bırakmaya başlamıştır. Önceden nadir görülen tuvalet tıkanıklığı klozetlerin hayatımıza girdikten sonra artmaya başladığı gözlemlenmiştir. Evimizde bir tek tuvalet tıkanıklığı görülmez. Banyo ve mutfak tıkanıklığı da son yıllarda artmıştır.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı

İlk çağ tuvaletleri olan alaturka tuvaletler kullanıcıları yıllarca tıkanıklık sorunuyla nadir karşılaşmıştır. Fakat bir hata yada bir cisim kaçması sonucu alaturka tuvaletler tekrar tekrar tıkanır. Evde kendi yöntemlerinizle tuvalet tıkanıklığını açmış olabilirsiniz. Ama açtığını sandığınız tıkanıklık sorununu ileriye ileriye yollayarak lokal bir tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirirsiniz. Bu tıkanıklık açma işlemi sizi bir süre idare edecek bir süre sonra tıkanmaya başlayacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında son yıllarda zararını bilmeden alıp tuvalete dökülen kimyasallar da geçici tıkanıklık açıyor, fakat gider borularını eriterek yada delerek başka bir arızaya neden oluyor.

Biz doğa tesisat olarak kesinlikle tuvalet tıkanıklık açma kimyasallarını müşterilerimize tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine firmamızın alaturka tuvalet tıkanıklığı açma makineleri ile tıkanıklık sorununu ortadan kaldırabilir, kamera ile tıkanıklığın nedenini ve sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tıkanıklığa neden olan sorunları maddeler halinde aşağıda belirledik. Buyurun inceleyelim,

  • Tuvalete bilinçsizce atılan cisimler
  • İnşaat harç atıkları
  • Temizlik kovalarında unutulan bezler
  • Gereksiz tuvalet kağıdı kullanımı
  • Çocukların sert cisim atılması
  • Pedlerin veya bezlerin suda çözünmeyen maddelerin tuvalete atılması
  • Islak mendillerin tuvalete atılması
  • Yer süzgeci borularının boruya fazla itilmesi
  • Boruların içine başka bir boru saplanması

Bunlar ve daha fazlası sorunlar nedeniyle tuvaletler genelde tıkanır. Bu hususlara dikkat edildiği müddetçe tıkanık sorunu minimuma düşecektir.

Klozet Tıkanıklığı

Modern çağın bir yeniliği olan ve banyolara estetik kazandıran klozetler vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Evde,işte,avmlerde veya kurumlarda günlük tuvalet ihtiyaçlarımızı karşılamak için bir alana yer verilir. Son zamanlarda hem hoş görünen hemde ortama uyum sağlayan klozetler bilinçsiz kullanım yüzünden tıkanır. Diğer tuvaletlere göre daha sık tıkanan klozetler genelde aşırı ıslak mendil kullanımından kaynaklıdır. Klozetlerin kendi içerisinde ki esleri gada denilen parça ile pvc hatta bağlantısı yapılır. Islak mendiller gada parçasının tırtıklı kısmına tutunarak orada toplanır klozetin tıkanmasına neden olur. Bazen gider borularındaki tıkanıklığın nedeni meyilsizlik de olabilir. Atılan tüm cisimler su içerisinde bekleyerek gelen tüm atıkları tutmakta filtre görevi görür. Boruda ters eğim yani meyilsizlik sürekli tikanmalara neden olur. Firmamız da klozet tıkanıklığı açma konusunda tecrübeli ustalarımız ve kameralı cihazla tıkanıklık açma makinelerimiz ile klozet tıkanıklığını açıyoruz.

İlgili aramalar: klozet tıkanıklığı açma video,tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat,tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır,evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri,normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır,tuvalet tıkandı belediye,tuvalet açma pompası

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]