Tıkanıklık Açma » Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ve tuvaletlerimiz neden tıkanır? Evimizde, iş yerimizde veya ortak kullanım alanlarımızda birçok tuvalet vardır. Kullandığımız bazı tuvaletler klozet bazı tuvaletler ise düz hela taşı da denilen alaturka tuvaletler ve geberit denilen gömme rezervuarlı duvarı asmalı klozetler dir. Tuvalet giderlerinin tıkanmasına neden olacak birçok etken vardır. Günlük hayatta bu sorunlar sizin karşınıza da çıkabilir. Tuvaletlerde kullanılan gereğinden fazla tuvalet kağıtlarının öncelikle tuvaletin içine atılması yanlış bir davranıştır. Çünkü tuvalet kağıtlarının suda çözünmüş olduğunu düşünmek tamamen hatadır. Bu yüzden tuvaletlerinizde kesinlikle bir çöp kovası bulundurmayı ihmal etmeyin. Sürekli tuvalet kağıdı kullanımı bazen klozetleri tıkıyor bazen de klozetten geçerek bu seferde gideri tıkar.

Tuvalet gideri nasıl açılır ?

Yani siz bunu evde kendiniz yapabilir misiniz asıl sorun bu. Tıkanmış tuvalet açma işlemi için birçok çözüm yolu bulunabilir. Pompa ile tuvalet tıkanıklık açma; tıkalı bölgenin üzerine pompayla ileri geri yaparak açmayı denemek veya bir diğer yöntem tuvalete boru yada tel susta yollayarak açamayı denemektir. Eğer tıkanıklık sorunu tuvalette değilse sökülüp hattın içine susta salınabilir. Bu işlemler genelde pek sonuç vermiyor. Ama denemekte fayda var. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi klozette meydana geldiğinde genelde klozetin sökülmesi gerekir. Klozet tıkanıklıklarında çoğu zaman klozetin içine bir şey düşürülmüş ve pisliğin orada tıkanmaya neden olduğu atılan şeylerin gidip oraya takılması klozete müdahale gerektirir.

Klozetin sökülmesi gerektiği durumlarda mutlaka bir profesyonelden yardım alın. Sökmeye çalışırken klozet taşına zarar verebilirsiniz. Yaptığınız bütün bu tuvalet gideri açma işlemleri işinize yaramadıysa robot ve kameralı sistemlerle hattınızdaki tıkanıklığı açtırmanız gerekir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için çağırdığınız firmanın tıkanıklık konusunda uzman tıkanıklık açma işleminde gerekli ekipmanlara sahip olması gerekir. Gelen firmanın mutlak kameralı sistemi olmalıdır, Kamera ile tıkanıklık sonrası boruların içerisinde neyin tıkanıklığa neden olduğunu, boruların çalışma ömrünü ve en önemlisi tıkanıklığın tamamen açıldığını tespit etmek en önemli noktalardandır.

İlgili aramalar: normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır.evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri,klozet tıkanıklığı açma video,tuvalet tıkandı belediye,tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları,tuvalet açıcı pompa,apartmanda tuvalet tıkanması,tuvalet tıkandı belediye,tuvalet tıkandı su gitmiyor,tuvalete bez kaçtı,tuvalet açıcı pompa,klozet gideri

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]