Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 

Alafranga tuvalet tıkanıklığı açma internet üzerinde en çok arananlar arasında yer aldı. Alafranga kelimesi aslında Avrupalı anlamına gelmektedir. Alafranga tuvalette günümüzde kullanılan klozetlerin geçmişte kullanılan ismidir. Zamanla oturmalı tuvalet denilse de çağımızda klozet olarak değişmiştir. Bu kısa bilgilerin ardından Alafranga tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır onu inceleyelim.

Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Çoğu insan, tesisat ne kadar yeni olursa olsun, evde bir tuvalet pompası bulundurmanın iyi bir fikir olduğunun farkındadır. Nadiren de başınıza gelebilecektuvalet tıkanıklığı açma sorununda biz yanınızdayız. 

 

Her şey sırayla. Bir tıkanıklığınız varsa ve haznede su yüksekse, kendini gitmesini umarak tekrar tekrar sifona basmayın. Muhtemelen banyonuzda kötü bir sele neden olursunuz. Önce potansiyel taşan su ile ilgilenin. Dökülmeden önce zamanınız varsa, klozetin arkasını kaldırın ve hazneye daha fazla su dolmasını önlemek için şamandıranın musluğunu kapatın. Gerekirse ana su vanalarını kapatın. Su tamamen azalana kadar bekleyin, ardından aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin. Gerekirse tekrarlayın.

Yöntem 1: Sıcak Su İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İlk önce, bir kova bulmaya çalışın ve lavabodan veya küvetten tuvalete bir ton sıcak su (ancak kaynatmadan, çünkü bu haznenin çatlamasına neden olabilir) dökmek için kullanın ve birkaç dakika bekletin. Su , açmaya çalıştığınız tuvaletin içerisinde ki  “kahverengiyi” parçalamaya yardımcı olmalıdır .

Yöntem 2: Bulaşık Sabunu İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfağa girin ve bulaşık deterjanı alın. Hazneye bol miktarda sıkın – sabun katıları parçalamaya ve her şeyin yoluna girmesine yardımcı olur. (Bulaşık deterjanınız yoksa şampuan deneyin.) Biraz sıcak su ekleyin ve bir süre bekletin. Her şey yarım saat içinde hareket etmeye ve parçalanmaya başlamalı, ancak daha aşırı durumlarda, sabunun işini bir gecede yapmasına izin vermeye hazır olmalısınız.

Yöntem 3: Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalı

Bir arkadaşınızın evindeyseniz ve işler halledilmeden önce banyodan çıkmaktan çok utanıyorsanız, duşa veya lavabonun altına bakın ve neler bulabileceğinizi görün. Yedek bir lavabo açıcı veya tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı, işleri hareketlendirmeye yardımcı olabilir. (Gerçi ‘arkadaşınıza itirafta bulunmanız ve tıkanıklık için ne kullandıysan onu değiştirmen gerekebilir. Mağazadayken, belki arkadaşın için gecikmiş bir eve taşınma hediyesi olarak bir dalgıç alabilirsin…)

Yöntem 4: Tel Askısı İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Dolabınızda, hazneyi çizmemeniz için tercihen plastik kaplamalı bir tel askı bulun. Teli mümkün olduğunca gevşetin ve düzeltin, ardından klozete yerleştirin. Kabloyu hareket ettirin ve bir tuvalet yılanıyla yaptığınız gibi katıları mümkün olduğunca kırmaya çalışın.

Yöntem 5: Tuvalet Fırçasıyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet fırçasını bir piston gibi kullanın: kolu tutun, kılları tahliye deliğine itin, birkaç hızlı, güçlü pompa verin ve uzaklaşın. İğrenç, evet, ama bazen tuvaletin taşmasını önlemek için elinden geleni yapmalısın. Banyo zeminindeki kahverengi şeyleri paspaslamaktansa fırçayı temizlemeyi tercih edeceğimi biliyorum…

Yöntem 6: Çamaşır Suyu ve Toz Bulaşık Deterjanı

Her şey başarısız olursa, çamaşır suyu ve toz bulaşık deterjanı kombinasyonunu deneyin. İlkinden birkaç bardak ve ikincisinden bir bardak kaseye dökün. İkisi kimyasal işlerini yaparken 20-30 dakika bekleyin ve ardından tekrar yıkamayı deneyin.

Bilmek istiyoruz: Geçmişte hangi yöntemler işinize yaradı? Gideceğiniz çözüm nedir? yorumlara yazarsanız sizden sonra bu yazıyı okuyanlara öneride bulunun.

İlgili aramalar: Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde,Tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü,Normal tuvalet tıkanıklığı Nasıl açılır,Tıkanan tuvalet nasıl açılır ekşi,Tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat,Apartmanda Tuvalet tıkanması,Tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları,Peçete ile tıkanan tuvalet Nasıl açılır

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.