Doğalgaz Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Doğalgaz Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Doğal gaz tesisatında oluşabilecek su kaçakları ciddi problemlere yol açabilir. Bu yüzden doğalgaz tesisatındaki su kaçağı nasıl anlaşılır konusunda her daim bilgili olmak gerekiyor. Hemen hemen herkes evinde doğal gaz kullanmaktadır. Ve genel olarak dairelerde klasik kalorifer tesisatları kullanılıyor. Bu tesisatta yaşanacak en ufak bir sızıntı bile farklı sorunlara yol açacaktır. Ortaya çıkabilecek sorunları engellemek ve doğal gaz faturanızın ciddi oranda düşmesi için bu kaçakları ortadan kaldırmanız şarttır.

Su Kaçağı Giderilmez İse Ne Gibi Sorunlar Ortaya Çıkar?

Farklı birçok sorun ortaya çıkabilir. Bunlardan ilki kombinin su kaçırmasıdır. Eğer tesisattaki su kaçağı kombinin tam olarak çıkış noktalarından oluyorsa bu durumda kombinin altından ve yanından, borulardan su çıkması kaçınılmaz olacaktır. Bu ise kombinin mutfakta olması durumunda halının, eşyaların zarar görmesine yol açar. Diğer bir sorun ise kombinin basınç kaybı yaşamasıdır. Yeterli su basıncı olmayacağı için kombi otomatikman devreden çıkar. Bu ise cihazın sürekli devreye gir çık yapması ile yanmasına, zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca çalışmayı durduracağı için ısınma problemi de başlayacaktır. Su ne kadar eklense de kaçağa sebep olan hasarlı yer onarılmadığı sürece sorun devam edecektir. Tekrar su kaybı yaşanacak ve basınç düşecektir. Bir başka sorun ise yerden ısıtma ve yer altından giden hatlarda parkelerin şişmesi, çıkan su sebebiyle zarar görmesidir. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için mutlaka profesyonel destek almak gerekiyor.

Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır? Mobil Sistemlerde Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaçak tespiti özel cihazlar ile yapılıyor. Kameralı sistemler bu alanda tercih edilmektedir. Termal kameralar ile sıcak suyun nereden çıktığını ve sızdığını görüyoruz. Eğer borular duvara yapışık şekilde ilerliyorsa bu durumda kaçak tespiti gözle de yapılabilir. Onarım sonrasında yapılacaktır. Fakat mobil sistemde durum farklıdır. Parke altından giden bu tesisatın kaçağını mutlaka termal kameralar ile bulmak gerekiyor. Eğer sizin de bu tarz sorunlarınız varsa firmamızın profesyonel ekibinden destek alabilirsiniz. Doğalgaz tesisatındaki su kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna verilecek en iyi cevap profesyonel destek olacaktır. Firmamız gelerek kaçağını dakikalar içinde tespit ediyor.

Puan Verin
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.