Duvar Dışardan Su Alıyor

Duvar Dışardan Su Alıyor

Bu yazı tamamen bilgi amaçlıdır. İzolasyon firmaları ile görüşüp netice alabilirsiniz.

Duvarın dışarıdan su alması problemi farklı birçok sebepten ötürü ortaya çıkabilir. Bu soruna hızlıca müdahale edilmesi gerekiyor. Eğer gerekli müdahale zamanında yapılmaz ise duvar nem alacak, sonrasında ise göçükler ortaya çıkacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmak, istenmeyen sonuçları yaşamamak için mutlaka dışarıdan su alma durumunun engellemesi gerekiyor. Dışarıdan su almanın nedenleri iyice anlaşıldıktan sonra müdahale etmek daha kolay olacaktır. Eğer siz de duvar dışardan su alıyor diyorsanız firmamızın yetkili servislerinden randevu talep edebilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz soruna hızlıca müdahale edecektir.

Hangi Durumlar Duvarın Dıştan Su Almasına Yol Açar?

Farklı birçok durum bu soruna yol açabilir. Bunlardan ilki dairenin zemin katta olmasıdır. Eğer zemin kattaki bir daire duvar dışardan su alıyor sorunu ile karşılaşıyorsa bunun sebebi toprağın içinde biriken yağmur sularıdır. Bu yağmur suları zamanla toprak içindeki duvarda birikme yapar. Artan su miktarı duvardaki nemlenmeyi ciddi düzeyde yükseltir. Sonucunda ise duvar nemlenir ve küflenmeye başlar. Diğer bir durum ise üst katlarda yaşanan sorunlardır. Yağmur giderlerinin düzgün ve yeterli olmaması bu dairelerde soruna yol açabilir. Örnek vermek gerekirse duvardan kanalizasyon giderine bağlanması gereken yağmur olukları direkt olarak duvarda bitmiş olabilir. Bu durumda yağmur suyu duvarın üstünden aşağı doğru akacaktır. Sonunda ise duvarda nemlenme başlayacaktır.

Duvar Dışardan Su Alıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Duvar dışarıdan su alıyorsa eğer zemin kattaysanız dış yalıtım yapılabilir. Bu yalıtım sayesinde topraktan gelebilecek su sızıntıları engellenecektir. Eğer üst katlarda yaşanan bir sorun var ise yağmur oluklarının onarımı yapılabilir. Bazı durumlarda duvardaki tesisattan sızan su da dışarıdan su alma problemine yol açabilir. Sanki dışarıdan su alıyor gibi gözükse de aslında duvar içindeki tesisattan sızan suyun sebep olduğu bir durumdur. Bu durumu engellemek için siz de firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Sorununuzu kısa süre içerisinde tespit edecek olan ekiplerimiz problemi hızlıca gideriyor ve problemi ortadan kaldırıyor. Duvardan su alma, duvarın nemlenmesi ve küflenmesi durumu da bu sayede tamamen ortadan kaldırılıyor.

Tekirdağ ve çevre iller için ulaşabileceğiniz bir adresimiz daha var. https://www.dogatesisat.com

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.