Duvarda Islaklık

Duvarda Islaklık (Su Kaçağı Tespiti)

Duvardaki ıslaklık farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu ıslaklık zamanla büyür ve duvarın nemlenmesine, küflenmesine neden olur. Sonucunda ise rutubet başlayacak, kötü bir koku ortaya çıkacaktır. Firmamızdan alacağınız hizmet ile bu ıslaklığın sebebini rahatlıkla tespit ettirebilirsiniz. Bu sayede tesisattaki problemleriniz çözüme kavuşacak ve sorun ortadan kaldırılacaktır. Daha detaylı bilgi almak ve servis kaydı oluşturmak için hemen arayın. Duvarda ıslaklık birçok farklı sebepten dolayı olabilir. Öncelikle bu sebepleri öğrenmek ve sonrasında çözüm aramak daha mantıklı olacaktır.

Duvarda Islaklık Neden Olur?

Duvarda ıslaklığın en temel sebebi tesisattaki su kaçaklarıdır. Örnek vermek gerekirse duvarda ıslaklık olan duvarın yakınlarından geçen bir su borusunda sızıntı olabilir. Bu sızıntı ilerleyerek duvarınıza ulaşmış ve buradan sızıntı şeklinde yayılım yapmış olabilir. Bu durum duvardaki ıslaklığın birinci sebebidir. Diğer bir sebep ise kalorifer tesisatıdır. Yerden ısıtma ve kalorifer tesisatındaki borularda ufak çatlaklar oluşabilir. Ya da zamanla yıpranan borular su kaçırabilir. Bu durumda da yerden veya duvardan su çıkması kaçınılmazdır. Diğer bir sebep ise dış yüzeyden gelen sulardır. Zemin katlarda ve toprağa gömülü dairelerde su buralardan duvara işleyebilmektedir.

Nasıl Bir Müdahale Gereklidir?

Burada yapılması gereken temel müdahale kaçak tespitidir. Kaçak tespiti işlemi ile duvardaki suyun birikmesine neden olan sıkıntı tespit edilir. Eğer düzgün cihazlar ile yapılıyor ise kaçak tespiti zahmetsiz ve hızlı bir işlemdir. Siz de firmamızdan destek alarak bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Sonrasında ise tesisata müdahale edilerek duvarda ıslaklık oluşturan bu problem çözülebilir. Eğer sıkıntı dış duvardan kaynaklı ise ve dışarıdan gelen su sebebiyle kaçaklar, duvarda nem ortaya çıkıyorsa bu durumda dış duvar yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Profesyonel Cihazlar İle Kırmadan Dökmeden Kaçak Tespiti

Firmamız son teknoloji cihazlar ile kaçak tespiti yapmaktadır. Sonar, nemölçer ve kameralı cihazlar ile noktasal kaçak tespiti yapıyoruz. Sonrasında ise tesisatınızın sadece bu noktasına müdahale ediyoruz. Siz de firmamızı tercih ederek sorunu ortadan kaldırabilir, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz soruna en hızlı şekilde müdahale edecektir.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

2 yorum

 1. Selam,

  Turkmenistanda bir bayiliginiz var midir? Var ise nasil ulashabilirim?

  Saygilarla, Maksat

  1. Author

   Merhaba Maksat

   Maalesef Türkmenistan’da bir bayiliğimiz bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.