Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı can sıkıcı bir durum olabilir. Duvarlardan su çıkması, alt dairenin tavanında sızıntıların olması ve duvarların küflenmesi kaçak sebebiyle ortaya çıkan sorunlardan sadece birkaçıdır. Hem can sıkıcı hem de maddi açıdan zarara uğratan bu durumun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Bu sayede ciddi maddi kayıplardan da kurtulmak mümkündür. Sızıntı olarak başlayan kaçaklar zamanla büyür. Büyüyen kaçak ise borunun yarılması, patlaması ve evin sular altında kalması gibi ciddi kayıplara yol açan durumlarla sonuçlanabilir. Bu gibi olumsuz sonuçlardan kurtulmak için mutlaka firmamızdan destek almanız gerekiyor. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorunuza en iyi cevabı verecek ve sorunu çözecektir.

Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaçak tespiti farklı yöntemler ile yapılabilir. Kendiniz eğer bir kaçak tespiti işlemi yapmak istiyorsanız ana kesme vanasını kapatabilirsiniz. Bu şekilde vanayı kapattıktan sonra saati kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer su saati halen dönüyor ise burada farklı bir sıkıntı var demektir. Kullanmadığınız halde su faturası ödediğiniz anlamı da buradan çıkarılabilir. Bahsi geçen durumu ortadan kaldırmak için mutlaka kaçak tespit hizmeti almanız gerekiyor. Çünkü kaçak ancak noktasal olarak tespit edilirse onarılabilir. Bu şekilde veya duvardan su çıkıyor şeklinde tahminen yapılan kaçak tespitleri ile tesisata müdahale etmek hem maddi açıdan külfetli hem de yanlış olacaktır.

Kameralı Yöntem İle Kaçak Tespiti

Firmamızın sunduğu hizmetlerden birisi kameralı cihazlardır. Kameralı cihazların farklı boyutlarda birçok kamerası vardır. Bu kameralar tesisat içerisinde gezdirilir. Tesisat içindeki kaçağı direkt olarak tespit eden operatör bu noktayı belirler. Bu noktanın açılması ve sonrasında tadilat işleminin yapılması ile kaçak onarımı gerçekleştirilir.

Sonar Sistem İle Kaçak Tespiti

Diğer bir sistem ise sonar sistemlerdir. Bu sistemler sızıntı şeklinde olan kaçaklarda oldukça etkilidir. Çok küçük bile olsa suyun akışkanlığı belirli noktalarda kaçak sebebiyle değişecektir. Bu ise yaydığı sesin farklılaşmasına neden olacaktır. Sonar cihaz ile duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap bulmak bu sayede çok kolay olacaktır. Kaçağın olduğu noktadaki değişimi operatöre iletecek olan bu cihaz ile noktasal tespit ve onarım yapılacaktır.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.