Hasarsız Su Kaçağı Tespiti

Tesisat sorunları kabusunuz olmasın diye sektörün en iyi hizmet veren firması olan, sizlere her zaman kalite ve uygun fiyatlar sunan Doğa Tesisat firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Doğa Tesisat, Anadolu yakasında Ataşehir ve Ümraniye , Avrupa yakasında Bağcılar, Esenyurt ve Silivri olmak üzere İstanbul’ da 5 şubemizden 7 gün ve 24 saat hizmet vermekteyiz. Türkiye genelinde İzmir, Samsun, Malatya ve Amasya illerinde bayilerimiz ile hızla büyümeye devam ediyoruz.

Kırmadan Su kaçağı Nasıl Bulunur ?

Yapıların su tesisatlarında ortaya çıkan arızaları, tesisat borularının zemin ve duvar altında döşeli olduğundan dolayı gözle görülmesi imkansızdır. Yıllar önce bilinen en iyi teknik kırarak arızayı bulmak yada komple tesisatı yenilemekti. Gelişen teknoloji ülkemize tesisat alanında da yenilikler kazandırarak, kırmadan su kaçağı bulma cihazları ile su sızdıran noktalar hiç bir yer kırılmadan bulunabilmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Cihazları

Dinleme Cihazı: Su kaçağı tespitinin en gözdesi olan cihazdır. Her türlü alanda etkili olan dinleme cihazı ile kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yapar. Doğa tesisat çalışanlarının tamamı bu cihazları kullanmaktadır.

Boru Kamerası: Gider tesisat kaçaklarını bulabilmek için boruların içerisini görmeyi sağlayan, pis su kaçağı tespiti yapabilen tek cihazdır. Su kaçağı tespit kameraları boru içerinde çatlak,kırık vb. oluşumları ortaya çıkarır.

Termal Kamera: Adından da anlayacağımız ısı kameraları, sıcak su geçen tüm boruları zemin ve duvar kısmından geçişlerini takip ederek arızalı bölgeye ulaşmamızı sağlar. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılırken, arızalı bölge tespit edildikten sonra dinleme cihazı ile tekrar kontrol edilir. Firmamız bünyesinde çalışan hiçbir eleman emin olmadığı noktaya hasar vermez.

Su Kaçağı Tespiti Servis ve Onarım Ücretleri

Su kaçağı tespiti ücretleri, alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Standart daireler için fiyatlar belirlenmiş olup telefonla fiyat bilgisi paylaşılmaktadır. Doğa tesisat üst kurulu, komisyona bağlı fiyat tarifesini uygulamaktadır. Su kaçağı onarım ücretleri ise yapılacak işin boyutuna göre değişir. Boru mesafesi önemli olmayıp parça ve işlem için 50 ila 150 TL arası temiz su borularındaki patlamaların tamiri yapılır.

Tamirat Süreci ve Zemin Tadilatı

Su kaçağı tespiti yapılıp arıza bulunduğunda, temiz su tesisatında bulunan sızıntıların tamiri aynı gün bir kaç saat içerisinde yapılır. Tam tersi atık su borusunda bulunan arızaların tamir süresi 1 ila 3 gün arasında teslim edilmektedir.

Fayans Zeminde Su Kaçağı Onarımı

Mutfak, banyo ve tuvalet zeminlerine suya dayanıklı olması için fayans ve kalebodur döşemesi yapılır. Tesisat borularının arızaları fayans zeminde ortaya çıktığında, tamiratı için 1 veya 2 fayans kırılarak onarılır. Müşterimizin aynı gün fayans tamiratı yapılır.

 

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.