Duvarda Su Kaçağı

Duvarda Su Kaçağı

Su kaçakları farklı birçok noktada olabilir. Bu kaçakların hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve giderilmesi önem taşıyor. Eğer zamanında bir kaçağa müdahale yapılmaz ise bu sızıntı büyür. Sızıntı büyüdükçe maddi külfet de artacaktır. Hem borunun tadilat maliyeti hem de evde olmadığınız bir an su baskının yaşanabilmesi gibi durumlar maliyeti etkileyecek faktörlerdendir. Siz de firmamızın yetkili servislerinden destek alarak duvarda su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Özel cihazlar ile yapılan bu testler sayesinde duvardaki kaçak noktasal olarak tespit edilir. Siz belki duvarın üzerindeki nemden kaçak olduğunu anlıyor olabilirsiniz. Fakat bu noktasal bir tespit değildir. Firmamızın yetkili personelleri tam olarak kaçağın olduğu yeri nokta atış tespit etmektedir.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Duvardaki su kaçağını anlamanın bir takım yöntemleri vardır. Bunlardan en etkilisi ise nemölçer ile yapılan kaçak tespitidir. Bu cihazın çalışma prensibi duvardaki nem miktarının yükseldiği noktalara göre kaçak tespiti yapmaktır. Eğer kaçak var ise burada nem miktarı artacak ve sızıntı olan bu noktadan uzaklaştıkça kaçak boyutu küçülecek, nem oranı düşecektir. Tam olarak bu prensibe dayalı çalışan nemölçer ile duvardaki nem miktarı tespit edilebilir. Sonrasında ise kaçağa noktasal olarak müdahale edilebilir.

Kaçak Tespiti İçin Geç Kalınması Durumunda Yaşanacak Sorunlar

Kaçak tespiti yapılmaz ise duvarda su kaçağı büyür ve duvarı küflenmesine neden olur. Bu ise duvar çökmelerine ve farklı maddi kayıplara yol açar. Siz firmamızdan profesyonel destek alarak tüm bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer bir sorun ise kaçağın büyümesi ve evde olmadığınız bir an evi su basması durumudur. Bu durumda eşyalarınız sular altında kalacak ve maddi kayıplar ortaya çıkacaktır. Siz de firmamızın uzman kadrosunu ve kaliteli işçiliğini tercih ederek kaçaklarınızın onarımını sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. İletişim numaralarımızı aradığınız takdirde servis kaydı bırakmanız da mümkündür. Bu sayede ekiplerimizin hızlıca adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz kaçağı noktasal olarak bulacak ve duvarın altındaki tesisatı açarak onaracaktır.

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.