Duvardan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Duvardan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Duvardan sızan su eğer erken müdahale yapılmaz ise ciddi sorunlara yol açabilir. Örnek vermek gerekirse duvardan sızan su eşyalarınıza zarar verebilir. Parkeler kabarabilir, su alan zemin döşemesi kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumları yaşamamak için duvardan su sızması nasıl önlenir sorusuna iyi bir cevap vermek gerekiyor. Siz de firmamızdan destek alarak her türlü duvardan su sızması sorunlarını engelleyebilirsiniz. Nedenleri iyice öğrendikten sonra sizin duvarınızdan sızan suyun nedeninin tespit etmeniz daha kolay olacaktır. Buna göre çeşitli çözüm yolları üretilecek ve müdahale gerçekleştirilecektir.

Su Sızmasının Nedenleri

Su sızması öncelikle zemin katta oturanların yaşayabileceği bir problemdir. Özellikle toprak dolgusu olan zemin katlarda bu sorun sıklıkla gözükür. Yağmur suları toprak altında birikir. Biriken bu suların hareket etmesi ve duvara yaklaşması ise duvarın su çekmesine, nemlenmesi ve küflenmesine neden olur. Bu durumda rutubet ortaya çıkar. Sonucunda ise kötü koku, duvar yıkılması, su baskınları gibi farklı sorunlar ortaya çıkacaktır. Diğer bir durum size yağmur giderleridir. Eğer yağmur olukları düzgün inşa edilmez ise buradan taşan sular duvardan su sızmasına neden olacaktır. Genellikle üst katların yaşadığı bir problem olan yağmur oluklarından duvara su geçmesi durumunu aşmak için de özel birkaç metot mevcuttur.

Su Sızmasını Engelleme Metotları

Su sızmasını önlemek için öncelikle toprak dolgusu olan dairelerin dış yüzeyine su yalıtımı yapılması gerekiyor. Ancak bu şekilde duvardan sızan su tam anlamıyla engellenebilir. Bazı durumlarda dış yalıtım yapılsa da duvardan su sızması engellenemeyebilir. Bu durumda duvardan geçen borularda kaçak veya farklı bir sıkıntı olduğu kanısına varmak mümkündür. Bu durumda kaçak tespiti ve onarımı yapılması da duvardan su sızması nasıl önlenir sorusuna cevap olacaktır. Yağmur oluklarının düzeltilmesi de diğer bir yöntemdir.

En İyi Çözüm İçin Bizi Arayın!

Siz de duvardan su sızması sorununu çözmek için hemen firmamızı arayabilirsiniz. Adresinize en yakın servisimiz adresinize gelecek ve sorunu çözüme kavuşturacaktır. Firma yetkililerimizi siz de hemen arayarak servis kaydı oluşturabilir, sorunun bir an önce çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.