Duvardan Yağmur Suyu Akması

Duvardan Yağmur Suyu Akması

Bu yazı tamamen bilgi amaçlıdır. İzolasyon firmaları ile görüşüp netice alabilirsiniz.

Duvardan gelen yağmur suyu farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkabilir. Bu sebeplerin iyi tespit edilmesi ve sonrasında ise bunlara müdahale edilmesi gerekiyor. Öncelikle soruna yol açan sebepleri tespit etmek çözümü bulmayı daha kolay hale getirecektir. Duvardan yağmur suyu akması ilk olarak yağmur suyu giderlerindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkar. Bu giderler düzgün bir şekilde suyu uzaklaştırmaz ise duvarın su alması kaçınılmazdır. Hızlı bir şekilde bu soruna müdahale edilmesi gerekiyor. Eğer soruna müdahale edilmez ise duvar küflenecek, nem miktarı artacaktır. Bu durumda duvarın çökmesi gibi kötü sonuçlarla bile karşılaşmak mümkündür

Duvar Neden Yağmur Suyu Alır?

Duvar yağmur oluklarının işlevini düzgün yapmaması sebebiyle su alır. Bu suyun alınmasını topraktan da kaynaklanabilir. Zemin katta bir kısmı toprağa gömülü olan daireler özellikle şiddetli yağmurun olduğu zamanlarda duvardan su alabilir. Biriken yağmur suları dairenin duvarından içeri sızar. Bu durumun engellenmesi ve hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir. Eğer akıntı yüksek boyutlara ulaşırsa bu durumda eviniz sular altında kalabilir. Duvardan yağmur suyu akması sorununu büyümeden çözmek bu yüzden önem taşıyor.

Yağmur Suyuna Nasıl Çözümler Üretilebilir?

Öncelikle üst kattaki daireler su alıyorsa bu durumda yağmur oluklarının geliştirilmesi gerekebilir. Yağmur olukları yeterli boyutlarda değilse bu durumda taşıyamayacak ve suların bina duvarına sızmasına neden olacaktır. Bu da duvardan yağmur suyunun girmesinin en büyük nedenidir. Diğer bir sorun ise zemin kattaki dairelerin duvardan su almasıdır. Bu duruma ise yapılacak en iyi müdahale dış duvara yalıtım yapılmasıdır. Profesyonel destek sunan firmamızdan hizmet alarak tüm önlemleri alabilir, duvardan su alma sorununu çözebilirsiniz.

Profesyonel Bir Hizmet Sunuyoruz!

Firmamızın servisleri uzman kadrosu ile hizmet veriyor. Bu ise başarılı sonuçların kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Uzun vadede duvarınızdan kesinlikle yağmur suyu girmesine müsaade etmiyoruz. Yaptığımız yalıtım ve yağmur olukları büyütme çalışması ile sorunu çözüyoruz. Uzman kadromuz sorununuza en hızlı şekilde müdahale ediyor. Kısa süre içerisinde adresinize gelecek olan ekiplerimiz öncelikle hasar tespiti ve su kaçağı sebebi tespiti yapıyor. Sonrasında ise soruna müdahale ediliyor.

Puan Verin
[Toplam: 7 Ortalama: 4.7]

10 yorum

 1. Merhaba zemin kata yim yagmur suyu alyor duvarım ne yapmam gerek boyalar döküldü topraktan su alyor

  1. Author

   Merhabalar efendim,
   Öncelikle bu konuda sizi doğru yönlendirmeliyiz. Biz tesisat firmasıyız bu yazımızda bilgi amaçlıdır. İzolasyon firmalarını arayarak bir çözüm elde edebilirsiniz.

 2. 4 katlı binanın 3 .katındayız.evin blr odası binanın ön cephesine bakıyor ve üst köşelerden başlamak üzere aşşağı kadar ıslanıyor.duvarlar inanılmaz su alıyor.diğer odalarda sırun yok problem nedir

 3. Merhaba, evim 3.katta A blok ve B blok olmak üzere birleşik B bloktan yagan yağmur suyu iki bina arasından evime gitiyor her yeri yeri su bastı ve alt katt komşuma kadar su aktu ve prizlerden su cikiyor komşum beni belediyeye şikayet etti zabita tutanak tuttu ve beni çözüm için uyardı ne yapmalıyım

 4. Balkonu duvarla kapattırdı ama üst katın balkon kenarından sızan yagmur suyu birleşim yerinden içeri giriyor varla balkon un birleşme yerini nasıl bir mazeme kullanarak suyun içeri girmesini önkaya biliriz dış kısmı dekoratif sıva ama duvar ve balkonun birleştiği yerden su giriyor

 5. Evim zemin katta. Duvarlarında rutubet var. Sürekli boya masrafı oluyor. İçeri su girmiyor ama boyalar dökülüyor. Rutubet kararması oluyor. Dışarıda izolasyon da var. Ne yapmalıyız

  1. Author

   Merhaba dışarıda izolasyon var ise iç kısmada bir izolasyon yapılması şarttır. Dış izolasyon da bir deforme yada sorun oluşmuş olabilir.

 6. Yağmur yağdığında yatak odası ve yangın merdiveni kesişim duvarından yağmur suyu geliyor 7.kattayiz.peteklerden uzak bir nokta. Icerden duvar çatlak görünüyor ama dışarıda izolasyon olamaması yada nasıl su aldığı ilginç. Yeni bina aslında.

  1. Author

   Merhabalar efendim bahsettiğiniz konu ile alakalı sorun tamamen izalasyon kaynaklıdır. Yağmur yağdığında izolasyon olsa dahi eğer ki hatalı işlem varsa bu da sonucu değiştirmez. Dışarıdan izalasyon yaptırılmaz durumda ise içerden izolasyon yaptırmanızı öneririz.

 7. Yağmurlu havalarda binamızın kuzey batıya bakan cephe duvaralarında su sızdırması oluşmaktadır.Sızıntıların giderilmesi için ne yapabiliriz.Ne önerirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.