Duvardan Yağmur Suyu Akması

Duvardan Yağmur Suyu Akması

Duvardan gelen yağmur suyu farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkabilir. Bu sebeplerin iyi tespit edilmesi ve sonrasında ise bunlara müdahale edilmesi gerekiyor. Öncelikle soruna yol açan sebepleri tespit etmek çözümü bulmayı daha kolay hale getirecektir. Duvardan yağmur suyu akması ilk olarak yağmur suyu giderlerindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkar. Bu giderler düzgün bir şekilde suyu uzaklaştırmaz ise duvarın su alması kaçınılmazdır. Hızlı bir şekilde bu soruna müdahale edilmesi gerekiyor. Eğer soruna müdahale edilmez ise duvar küflenecek, nem miktarı artacaktır. Bu durumda duvarın çökmesi gibi kötü sonuçlarla bile karşılaşmak mümkündür

0850 432 90 69 0212 690 90 69 0216 610 06 16

Duvar Neden Yağmur Suyu Alır?

Duvar yağmur oluklarının işlevini düzgün yapmaması sebebiyle su alır. Bu suyun alınmasını topraktan da kaynaklanabilir. Zemin katta bir kısmı toprağa gömülü olan daireler özellikle şiddetli yağmurun olduğu zamanlarda duvardan su alabilir. Biriken yağmur suları dairenin duvarından içeri sızar. Bu durumun engellenmesi ve hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir. Eğer akıntı yüksek boyutlara ulaşırsa bu durumda eviniz sular altında kalabilir. Duvardan yağmur suyu akması sorununu büyümeden çözmek bu yüzden önem taşıyor.

Yağmur Suyuna Nasıl Çözümler Üretilebilir?

Öncelikle üst kattaki daireler su alıyorsa bu durumda yağmur oluklarının geliştirilmesi gerekebilir. Yağmur olukları yeterli boyutlarda değilse bu durumda taşıyamayacak ve suların bina duvarına sızmasına neden olacaktır. Bu da duvardan yağmur suyunun girmesinin en büyük nedenidir. Diğer bir sorun ise zemin kattaki dairelerin duvardan su almasıdır. Bu duruma ise yapılacak en iyi müdahale dış duvara yalıtım yapılmasıdır. Profesyonel destek sunan firmamızdan hizmet alarak tüm önlemleri alabilir, duvardan su alma sorununu çözebilirsiniz.

Profesyonel Bir Hizmet Sunuyoruz!

Firmamızın servisleri uzman kadrosu ile hizmet veriyor. Bu ise başarılı sonuçların kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Uzun vadede duvarınızdan kesinlikle yağmur suyu girmesine müsaade etmiyoruz. Yaptığımız yalıtım ve yağmur olukları büyütme çalışması ile sorunu çözüyoruz. Uzman kadromuz sorununuza en hızlı şekilde müdahale ediyor. Kısa süre içerisinde adresinize gelecek olan ekiplerimiz öncelikle hasar tespiti ve su kaçağı sebebi tespiti yapıyor. Sonrasında ise soruna müdahale ediliyor.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

3 yorum

  1. Yağmur yağdığında yatak odası ve yangın merdiveni kesişim duvarından yağmur suyu geliyor 7.kattayiz.peteklerden uzak bir nokta. Icerden duvar çatlak görünüyor ama dışarıda izolasyon olamaması yada nasıl su aldığı ilginç. Yeni bina aslında.

    1. Author

      Merhabalar efendim bahsettiğiniz konu ile alakalı sorun tamamen izalasyon kaynaklıdır. Yağmur yağdığında izolasyon olsa dahi eğer ki hatalı işlem varsa bu da sonucu değiştirmez. Dışarıdan izalasyon yaptırılmaz durumda ise içerden izolasyon yaptırmanızı öneririz.

  2. Yağmurlu havalarda binamızın kuzey batıya bakan cephe duvaralarında su sızdırması oluşmaktadır.Sızıntıların giderilmesi için ne yapabiliriz.Ne önerirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.