Duvardan Yağmur Suyu Alması

Duvardan Yağmur Suyu Alması

Bu yazı tamamen bilgi amaçlıdır. İzolasyon firmaları ile görüşüp netice alabilirsiniz.

Genel olarak zemin katlarda yaşanan bir sorun olan duvardan yağmur suyu alması farklı katlarda da yaşanabilir. Yağmur giderlerinin düzgün tasarlanmamış olması ve giderlerin yağmur suyu yükünü çekememesi durumunda çatıda biriken su üst katların duvarlarından sızıntılara neden olabilir. Ayrıca çatıdan sızarak tavan duvarında yağmur sızıntısının olmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız takdirde öncelikle yalıtımı ve yağmur giderlerinin tasarımını ele almanız gerekiyor. Eğer bu konular ile ilgilendiğiniz halde çözüm bulamıyorsanız sorun tesisatta olabilir. Bu durumda tesisata müdahale gerekecektir.

Yağmur Yağmadığı Halde Duvardan Su Çıkıyor

Yağmur yağmadığı halde duvardan su çıkıyor ise bunun temel sebebi tesisattaki kaçaklardır. Duvarlardan geçen boruların yapacağı en ufak sızıntı bile duvardan su çıkmasına neden olur. Bu sızıntı sadece sizin tesisatınızda olmayabilir. Üst dairenin pis su tesisatında ya da temiz su tesisatında oluşabilecek en ufak sızıntı yine sizi etkileyecektir. Aynı şekilde alt daire veya bina ana hattındaki kaçaklar da duvardan su çıkmasına neden olabilir. Bu durumda hızlı bir şekilde kontrolün yapılması ve tesisata müdahale edilmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde sorun hızlıca çözülebilir.

Duvardan Su Çıkmasının Nedeni

Duvardan su çıkmasının birçok nedeni vardır. Tesisattaki kaçaklar, duvardan yağmur suyu alması, tesisat güzergâhındaki hatalar, tesisatın malzemesinin kalitesizliği, duvarlara işlem yapılırken tesisata zarar verilmesi, yağmur oluklarının yetersiz olması bunlardan sadece birkaçıdır. Tüm bu sorunları çözdüğünüz takdirde duvardan su çıkması problemini de çözmüş olacaksınız.

Sorunun Çözümü İçin Bizi Arayın!

Firmamız duvardan yağmur suyu alması sorununa en etkili çözümleri sunuyor. Eğer zemin katta oturuyorsanız topraktan duvara su geçişi olması mümkündür. Bu durumda yalıtım yapılması gerekir. Diğer bir durum ise tesisattaki kaçaklardır. Tesisattaki kaçakları firmamız özel cihazlar ile dakikalar içinde tespit ediyor. Siz de firmamızdan profesyonel destek alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Dakikalar içinde adresinize gelecek olan ekiplerimiz tamamen özel cihazlar ile tesisat probleminizi tespit ediyor. Sonrasında profesyonel ekibimiz kaliteli malzemeler ile tesisattaki sorunu çözüyor. Bu sayede uzun vadede herhangi bir problem yaşamanız da engellenmektedir.

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.