Güneşli Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Kameralı Su Kaçağı Bulma

Plastik borular veya demir boruların zamanla çürümesi sonucu su tesisatınız da bir takım arızalar meydana gelebilir. Bunlardan biride alt komşuya damlayan su problemidir. Su sızmasına bağlı akıntılar genelde çok kötü sonuçlar doğurmadan uzman kişiler ve firmamızca su kaçağı tespit cihazları ile, kolayca tespit edilmektedir. Su basıncının fazla olduğu bölgelerimizden birisi de Bağcılar bölgesidir. Basınca dayanamayan deforme olmuş borular patlayarak sızmalara neden olmaktadır.

Tamamı Avrupa dan ithal bilgisayarlı ve kameralı su kaçağı bulma cihazlarımız ile Bağcılarda kırmadan su kaçağını tespit ediyoruz. İstanbul’da 3 bölge olmak üzere hizmet veren firmamızın merkezi konumu Bağcılar bölgesindedir. Aynı zamanda tüm İstanbul’ a kameralı su kaçağı bulma ve robotla tıkalı boru açma hizmeti vermekteyiz. Firmamız yaptığı tespitler sonucu yaptığı onarım işlerine 1 yıl garanti hizmeti vermektedir. Bağcılar Su Kaçağı Bulma 0212 690 90 69

Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır ?

Su kaçağının meydana geldiği alan alt tavandan bakıldığında hemen hemen ufak bir tahmin yapılabilir. Böyle bir durum söz konusu ise şu tetkikleri uygulayarak anlaşılabilir.

Su Sayacı Kontrolü

Su sayacınız üzerinden dairenizde kaçak oluşumu var mı yok mu anlamak için, dairenizde ki tüm muslukların kapalı olduğundan emin olun. Herhangi bir su ile çalışan makinenizi çalıştırmayın. Sayaç üzerinde ki vanaları kapatarak,, 5 dakika bekleyin. Sürenin sonunda kapattığınız vanaları açın sayaç üzerinde ki dairesel ok göstergesi hareket ediyorsa, malesef dairenizde su kaçağı probleminiz var.

Kombi Alt Vana Kontrolü

Kombilerin sağ alt kısımında 2 adet vana bulunmaktadır. Bunlardan sağ birinci olan kalorifer tesisatı ile alakalıdır, diğeri ise kombiye verilen soğuk su hattının vanasıdır. Bu vanayı kapatarak sıcak su borusunda su kaçağı olup olmadığını test edebilirsiniz. Yukarıda ki yöntemin aynısını uygulayarak bekleyin. Sonra vanayı açmanız halinde kulağınız ile dinleyin bir su sızdırması var ise kombiye ufak dahi olsa bir su dolum sesi çıkacaktır. bu doğrultuda ilerlerseniz. Bu vanayı kapayıp size göndereceğimiz servisimiz gelene kadar suyunuzu kullanabilirsiniz.

Bu işlemlerden bir yanıt alamadıysanız, dairenizde atık su kaçağınız olabilir. Atık su borularını su kaçağının tespiti görüntüleme yöntemi ile bulunmalıdır. Görüntüleme sistemi ile atık su borusu kaçağı bulma, tesisat boruları kadar kolay tespit edilemez. Bir çok evre söz konusudur. Kameralı su kaçağı tespit işlemi yapılırken şu detaylara yer verilmektedir.

  • Conta Sıyırması ve Kayması: Boruların takılırken yapıldığı en büyük hatalardan biridir ve yapımından bir kaç ay sonra alt zemine yayılmaya başlar. Bu şekilde kullanılan suyun bir miktarı gidere bir miktarı alt zemine akar. Kameralı su kaçağı bulma da bu unsura dikkat edilir.
  • Boruda Geçmeme ( Tam Takılmama): Bu unsurda yapım aşamasında yapılan hatalardandır. Fakat bunun tesiri hızlı olur. Kullanıldığı andan itibaren bir hafta içerisinde yada iki gün içerisinde kendini belli eder.
  • Eğim Sorunu (Meyilsizlik): Sorunların en gizli olanı ve başta lekelere neden olan bir unsurdur. Hatalı yapım sonucu boruların eğimini düzgün yapamama, boruların içerisinde su birikintisine neden olur. Kullanımından bir kaç yıl sonra contaların sabun atıklarından dolayı çürümesi sonucu kendini lekelenmeler halinde belli eder. Pimaş boruları kaynaklı olmadığından dolayı su beklemelerinde suyu sızdırabilecek durumdadır.
  • Boruda Çatlak/Kırık: Bu sorun çok nadir de olsa görüntüleme ile su kaçağı bulmada görülen bir unsurdur. Zemin katlarda sık rastlanan bu sorunlara neden olan kemirgenlerdir. Kemirgenler boruların dış kısmını delerek boruya zarar verirler. Bir başka neden ise dikey inen borulara bir şey çakılması sonucu ortaya çıkar.

 

Puan Verin
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.