Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer tesisatındaki kaçaklar ilerleyen süreçlerde büyük problemlere yol açabilir. Tesisattaki kaçak yüksek doğalgaz faturalarına ve buna karşılık yetersiz ısınma sorununa yol açacaktır. Ayrıca sızdıran petekler sebebiyle farklı noktalardan su çıkması da muhtemeldir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap verildiği takdirde bu tarz sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Siz de firmamızdan destek alarak tesisatınızdaki en ufak kaçağı bile giderebilirsiniz. Bu sayede daha az doğalgaz faturası ve daha yüksek verimde ısınma elde edebilirsiniz.

Kalorifer Tesisatındaki Kaçağın Sebepleri

Kaçakların birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerden ilki tesisat yapılırken kullanılan yöntemdir. Kalorifer tesisatı yapılırken boruların ek yerlerinde özel parçalar ısıtılır ve eritme yöntemi ile birleştirilir. Bu birleştirme işleminin yapıldığı sıcaklık çok önemlidir. Eğer düzgün bir şekilde ısınma gerçekleşmez ise birleşme de düzgün olmayacaktır. Ya da yüksek ısı uygulanırsa bu durumda da gereğinden fazla erime, sonucunda ise kaçak ortaya çıkacaktır. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap aranıyor ise öncelikle bu noktaya dikkat edilmesi ve başlangıçta tesisatın iyi bir işçilikle yapıldığından emin olunması gerekir. Diğer bir sorun ise sonradan süpürgelik ve alt zemin gibi noktalar yapılırken çakılan çiviler ve kullanılan bağlantı elemanlarıdır. Bunların da tesisatı delmesi ve kaçaklara neden olması muhtemeldir.

 

Kalorifer Tesisatı Kaçakları Tespit Yöntemleri

Su kaçağı tespit cihazları ile bu tarz kalorifer tesisatı kaçakları rahatlıkla bulunabilir. Çıplak gözle bu kaçakların tespiti imkânsızdır. Borular genel olarak beton içinden geçtiği için burada kaçağı tespit etmek ve gözlemlemek zor olacaktır. Bunun yerine son teknoloji cihazlar ile noktasal olarak kaçak tespiti yapılabilir. Isıya duyarlı özel kameralı cihazlar ile kaçak tespiti yapan firmamız size etkili çözümler sunacaktır.

Uzman Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz!

Firmamız son teknoloji cihazları ve uzman kadrosu ile hizmetinizdedir. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz gerekli kontrolleri yapıyor. Sonrasında ise tesisatınıza müdahale ediyor. Kalorifer tesisatındaki kaçakları gideriyor. Gerekli noktalara eklemeler yapılıyor ve malzemesi değiştiriliyor. Siz de firmamızdan daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Servis kaydı bıkarak ekiplerin adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.