Lavabo Gideri Tıkanması Nasıl Açılır?

Lavabo Gideri Tıkanması Nasıl Açılır?

Gider Tesisat Hattınızı Temiz ve Tıkanmadan Nasıl Koruyabilirsiniz?

Lavabo Gideri Tıkanması Nasıl Açılır? Evin temiz, kirsiz ve hijyenik tutulmasını sağlamak her ev bireyinin zorunlu bir sorumluluğudur. Ev temizliği bakımının önemli bir parçası, gider tesisat hatlarınızı temiz ve tıkalı olmadan tutmaktır; bu, uzun vadede büyük tıkanma ihtimalini önleyebilir. Her ne kadar profesyonel tesisatçılar bu sorunla başa çıkmak için çağrılabilseler de, bazen de sorunu kendi başınıza bazı adımlar ile çözebilirsiniz.

Tuvaletlerde atık su ve atık su borularının taşmasını önlemek için aşağıdaki adımları okuyun ve tesisat borularında biriken kalıntılarla başa çıkma yollarını öğrenin.

En İyi Yöntem

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik

kostik ile lavabo açma

1 Tıkanma / tıkanmanın kaynağını bulun : Gider tesisat borularını temizlemenin ilk adımı, tıkanma kaynağını veya tesisat borusundaki tıkanmayı bulmaktır. Tüm banyo/mutfak sifonları ve giderleri sağlıklı bir şekilde temizlenmesi durumunda, banyonun gider borusu tesisatı sisteminden şüphe edebilirsiniz. Benzer şekilde, evinizde mevcut olan tüm sifonların temiz ve işlevsel olduğunu tespit ederseniz ana hatla ilgili bazı sorunlar olabilir.

limon tuzu ile lavabo açma

Drenajı temizlemek için bir burgu satın alın : Ardından, yakındaki yapı market veya nalburlardan  tahliye yılanları olarak da bilinen mekanik veya manuel bir burgu satın alın. Burgu döndürmek için kullanılmasını gerektiren manuel burguların aksine, mekanik burgu bir elektrik motoru ile çalışır.

tıkanan lavabo nasıl açılır doğal

3 Temizlemek için sifonları çıkarın : Lavabo altlarında mevcut olan sifonları altından veya üst vidasından sökerek temizleyin.

tıkanan lavabo nasıl açılır

4 Tıkanıklığı bulmak için burgu kullanın: Şimdi kullanın ve burgu ve el boşaltma kanalından mümkün olduğunca aşağı doğru gönderin. Mekanik bir burgu kullanıyorsanız, çalıştırmak için düğmeyi açın.

sirke ve tuz ile lavabo açma

5  Gerekirse kullanımı tekrarla: Gerekirse burgu boşalmadan yavaşça aşağıya yollayabilirsiniz. Yavaş tutun ve işlemi bir süre sonra tekrar uygulamak için bir yere sıkışırsa çevirmeyi durdurun. Tıkanıklık tamamen temizlenene kadar burgu boşaltma borusundan aşağı ve yukarı doğru çekerek tekrarlayın.

kola ile lavabo açma

6   Burgu kullanmaya devam edin: Burgu, yavaş bir hareketler ile tahliyeden aşağıya doğru yollanabilir. Burgu telinin sıkışmaya başladığını düşünüyorsanız, serbest bırakmak ve tekrar denemek için hafifçe geriye çekin.

kostikle lavabo nasıl açılır

7   Kalıntıları gidermek için sıcak kaynar su dökün: Ardından, boşaltma borusunun tüm kalıntılarının tahliye borusundan yıkandığından emin olmak için boşaltma borusundan yaklaşık 10 dakika kaynar su dökün. Suyun kesinti olmadan drenaj borusundan sorunsuzca geçip geçmediğine bakın. Değilse, tüm kirlerden kurtulana kadar burgu ve işlemi kullanın.

evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik

8   Kimyasal drenaj temizleme işleminin kullanımını göz önünde bulundurun: Gider tesisat borusunu veya drenaj çıkışlarını kimyasal drenaj temizleyicileri kullanarak da temizleyebilirsiniz; bu, önce çözeltiyi bir market yada temizlik ürünleri satıcısından satın almanızı gerektirir.

evde tıkanan lavabo nasıl açılır

Temizlemeye başlayın: Tercihen dirseğinize kadar elinizde eldiven giyin ve kimyasal drenaj temizleyiciyi doğrudan drenajın veya borunun ağzına doğru dökün. Deterjanın içinden akması ve temizlenmesi yaklaşık 15 dakika ila maksimum bir saat sürebileceğinden, kimyasal maddenin şişede yazılı talimatlara göre ayarlanması için biraz zaman ayırın.

tıkanan lavabo nasıl açılır video

10  Bazı durumlarda servis isteyim: Yukarıda yazılan bilgiler doğrultusunda gider tıkanıklığınız halen devam etmekte ise firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz. Robotik makineler ile dakikalar içerisinde kırmadan tıkalı giderinizi eski haline getiriyoruz. Sorunsuz bir gider açma tekniği ile uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kesin çözümler için aşağıdaki butonları tıklayıp, hemen telefon edin. 

0212 690 90 69 0216 610 06 16

İlgili aramalar: evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik,tıkanan lavabo nasıl açılır kadınlar kulübü,mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor,tuz ve sirke ile lavabo açma,sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma,limon tuzu ile lavabo açma,mutfak gider borusu nasıl temizlenir,kostikle lavabo nasıl açılır,tıkanan lavabo nasıl açılır video,su dolu tıkalı lavabo nasıl açılır,kola ile lavabo açma,tıkanan lavabo nasıl açılır doğal,mutfak gider borusu nasıl açılır,mutfak gider borusu nasıl takılır,lavabo hortumu nasıl temizlenir,tıkalı boru açma kimyasalı,banyo tıkanıklığı açma yöntemleri,apartman gider borusu tıkandı,lavabo tıkandı su gitmiyor,tıkanan su borusu nasıl açılır

Puan Verin
[Toplam: 6 Ortalama: 4.8]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.