Tıkanıklık Açma » Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı müdahale edilmediği takdirde çok büyük zararlar veren bir tıkanıklık çeşididir. Tıkanıklık giderilmediği zaman en büyük problemlerinden biri olabilir. Lavabo tıkanıklığı tıkanıklıktan ziyade maddi hasarlara yol açabilecektir .tıkanma sonucunda taşan su mutfağınıza ya da başka alanlara yayılarak pis kokular yaymaya başlayacak ve istenmeyen sonuçlara sebebiyet verecektir. Lavabo tıkanıklığı sonucunda evi su basması durumda ise sizlere bu durum çok büyük maddi kayıplar getirecektir. Aslında oldukça kolay bir şekilde tıkanıklık açma şu şekilde yapılmaktadır:

0212 690 90 69 0216 610 06 16

Mutfak tıkanıklığı açma ve lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinden birisi de en eski olanını;pompa yardımıyla tıkanıklık açma yöntemidir .plastik bir pompayı sert bir cisimle lavaboya hızlı bir şekilde vurup çekme işlemi sonucunda pislikleri dışarı çıkarttığını göreceksiniz. Bu şekilde pompayı birkaç defa topladığınız zaman tıkanıklığı gittiğini göreceksiniz . Pompa yardımıyla tıkanıklığı açamıyorsanız diğer yöntemlerle tıkanıklığı açmaya çalışacaksın .pompa yöntemi ile tıkanıklığı açamıyorsanız kimyasal maddeler kullanılarak tıkanıklığı giderebilirsiniz .yapmamız gereken kimyasal maddeleri sıcak suyla karıştırmanız ve kimyasal maddelerin açılmasını beklememelidir .kimyasal maddelerin açıldıktan sonra tıkanıklığı bulunan lavaboya tıkanık açma amacı ile döküldüğü zaman tıkanıklığı geçtiğini göreceksiniz.tıkanıklık gidermede en etkili yol olarak bilinmektedir. Yalnız kimyasal maddeleri kullanırken cildinize temas etmesini önlemeniz de fayda vardır.

Lavabo tıkanıklığı yukarıdaki yöntemlerle açılamıyorsa uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise lavabonun içerisine biraz karbonat döküp üzerine elma sirkesi dökmemi olacaktır .karbonat ile elma sirkesi tepkimeye girerek tıkalı bölgedeki tıkanıklığı çözecektir. Mutfak tıkanıklığı açma da eğer ki bu uygulamalar hiçbiri işe yaramazsa tıkanıklık giderici bir servisten yardım almakta fayda vardır. Servisi aradığınız takdirde özel cihazlarla birlikte tıkanıklığı tam olarak nerede olduğu saptanır. Saptama sonucunda genellikle tıkanıklık lavabodan uzak bir yerde olmaktadır. Bu kırma eğer kimyasallarla müdahale edilebiliyorsa herhangi bir yeri kırmadan tıkanıklık giderir .fakat müdahale bilmiyorsa küçük bir alan kırılarak tıkanıklığı giderilmesi sağlanır.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]