Pendik Su Kaçağı Tespiti

Pendik Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti özellikle tesisatın eski olduğu yerlerde sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bunun sebebi ise zamanla tesisatın yıpranması ve zarar görmesidir. Belirli zaman aralıkları ile tesisata bakım yaptırılması bu sebepten ötürü önem taşıyor. Eğer kaçaklar zamanında tespit edilirse daha büyük patlaklara yol açmadan kaçak giderilebilir. Fakat geç kalındığı takdirde evin sular altında kalma durumu bile ortaya çıkabilir. Siz de firmamızın Pendik su kaçağı tespiti servisinden hizmet alarak bahsi geçen sorunları yok edebilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz kaçağınızı tespit edecek ve giderecektir.  

0216 610 06 16 0553 690 90 67

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Kaçak tespitinde farklı birçok metot mevcuttur. Bunlardan birisi tesisattaki tüm muslukların kapatılması ve saatin kontrol edilmesidir. Diğer bir yöntem ise ana kesme vanasının kapatılmasıdır. Daireye giren vana kapatıldığı halde halen su saati dönüyorsa burada bir kaçak olduğu söylenebilir. Başka bir kaçak anlama yöntemi ise duvarlardaki nem miktarıdır. Eğer bir duvardan fazla oranda su çıkıyorsa bu duvarda yer alan tesisatta kaçak var demektir. Su çıkması her zaman dairenin içerisinde olmaz. Bazı durumlarda da kaçak alt dairenin tavanında su birikintisine neden olur. Bu şekilde kaçak olduğu anlaşılabilir. Fakat daha etkili ve hızlı yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde kaçak dakikalar içinde tespit edilebilir. 

En Hızlı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

En hızlı kaçak tespiti profesyonel cihazlar ile yapılır. Bu cihazlar incelendiğinde öncelikle kameralı cihazlar karışınıza çıkacaktır. Kameralı cihazların irili ufaklı farklı boyutları vardır. Tesisatın sahip olduğu boruya en uygun kamera tesisata daldırılır. Bu şekilde tesisatın kaçağa sebep veren noktası tespit edilir. Diğer bir yöntem ise sonar sistemlerdir. Kaçak tespiti suyun sesinin değiştiği nokta belirlenerek gerçekleştirilir. Nem ölçen cihazlar ile direkt olarak suyun çıktığı ve biriktiği duvarın tespit edilmesini sağlar. 

Faturalarınızı Ciddi Oranda Düşürmek Kaçak Tespiti İle Mümkün

Eğer siz de son teknoloji  cihazlar ile hızlı bir kaçak tespiti yaptırmak istiyorsanız firmamızın Pendik su kaçağı tespiti servisini tercih edebilirsiniz. Ekiplerimiz adresinize en kısa sürede gelecek ve kaçak tespiti yapacaktır. Sonrasında ise kaçağınızı giderecektir. Daha detaylı bilgi almak ve arıza kaydı bırakmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.