Stetoskop İle Su Kaçağı

Stetoskop İle Su Kaçağı

Stetoskop doktorların kullandığı sesleri daha hassas şekilde algılamaya yarayan bir alettir. Bu alet ile evde kendiniz su kaçağı tespiti yapabilirsiniz. Fakat öncelikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde kaçağı rahatlıkla bulabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu alet ile noktasal tespit yapmanız mümkündür. Fakat cihazı iyi kullanmanız ve sonuçları iyi yorumlamanız gerekir. Diğer önemli nokta ise bazı durumlarda yanlış verilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktayı bulamayabilirsiniz. Bu da ek maliyete sebep olur. Siz de bu iki noktaya dikkat ederek stetoskop ile su kaçağı tespiti yapabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulmanın Püf Noktaları

Su kaçağı bulmanın birçok farklı püf noktası vardır.  Bunlardan ilki kaçağın mutlaka profesyonel cihazlar veya özel tetkikler kullanılarak tespitidir. Burada kast edilen tesisatın kırılmaması ve direkt olarak kaçağın yüzeysel incelemeler ile bulunmasıdır. Eski usul çalışan tesisatçılar genel olarak tüm tesisatı kırmak ister. Bu ise kaçağı tespit ederken tüm tesisatın açılmasına ve ek maliyetin ortaya çıkmasına neden olur. Stetoskop ile su kaçağı tespiti ise bu sorunu ortadan kaldırır. Sadece kaçağın olduğu yerin tespitini sağlar.

 

Stetoskoptan Nasıl Yararlanılabilir?

Stetoskop ile kaçak tespiti yapmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta sessizliktir. Çevredeki sesin en minimum seviyede olması başarılı sonuçlar için gereklidir. Bunu başardıktan sonra titizlikle tüm tesisatın geçtiği noktaların belirlenmesi gerekiyor. Bu noktalar üzerinde stetoskop ile dinleme yapılması ve sonrasında kaçak tespit yapılması mümkündür.

Noktasal Kaçak Tespiti Yapılabilir Mi?

Stetoskop ile noktasal kaçak tespiti yapılabilir. Fakat bu çok da net sonuçlar alınacak anlamına gelmez. Bahsi geçen sebepten ötürü kaçak tespiti için profesyonel metotlara başvurmak daha etkili ve kazançlı olacaktır. Firmamızın tüm servisleri son teknoloji kaçak tespit cihazları kullanıyor. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz tesisatınızdaki kaçağı dakikalar içinde buluyor. Sonrasında ise bu kaçağa müdahale işlemine geçiyor. Siz de firmamızı tercih ederek daha etkili ve kalıcı çözümler üretebilir, kaçak tespitini yaptırarak rahat edebilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

2 yorum

  1. Kolay gelsin doktorların kullanmış olduğu steteskopla su kacagi tespit edilirmi denedinizmi

  2. Kolay gelsin doktorların kullanmış olduğu steteskopla su kacagi tespit edilirmi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.