Su Kaçağı Bulma Teknikleri

Su Kaçağı Bulma Teknikleri

Su kaçağını bulmak için farklı birçok teknik vardır. Bu teknikler ile kaçakları tespit etmek mümkündür.  Fakat kaçağı noktasal olarak tespit etmek için profesyonel destek gerekiyor. Profesyonel cihazlar ile kırmadan dökmeden noktasal kaçak tespiti yaptırabilirsiniz. Kaçak tespiti yaptırmaktan ziyade öncelikle kaçağın olup olmadığını anlamak içinse farklı teknikler uygulayabilirsiniz. Su kaçağı bulma teknikleri ile evinizdeki tesisatın borularındaki yarıkları, sızıntıları tespit edebilirsiniz. Fakat bunun nerede olduğunu tespit etmeniz zordur. Hatta nerede olduğunun noktasal olarak tespiti evde yapılan yöntemler ile imkânsızdır.

Evde Su Kaçağı Bulma Teknikleri

Kaçağınızın olduğunu anlamak için öncelikle su tüketen cihazları iyi tespit etmeniz gerekiyor. Bu cihazların kapatılmaması ve çalışmadığından emin olunması da önemlidir. Bulaşık makinenizi, çamaşır makinenizi ve farklı su kullanan cihazlarınızı kapattıktan sonra diğer aşama muslukların kontrolüdür. En ufak sızıntının bile olmadığından, damlama dahi gerçekleşmediğinden emin olduktan sonra bitirici aşamaya geçebilirsiniz. Bu aşama ise su saatinin kontrolüdür. Tesisattan su çekebilecek tüm bölümleri kapattığınız halde su saatiniz dönüyor ise bu kaçağın olduğuna işarettir. Boruların bir noktasında mutlaka bir delik, çatlak veya yarık var demektir. Bu yüzden kaçak tespiti hizmeti almanız gerekecektir. Siz de kaçak tespiti hizmeti alarak tesisattaki kaçağı noktasal olarak tespit ettirebilir, sonrasında ise kaçağı giderebilirsiniz.

 

Gözle Görülen Su Kaçaklarına Müdahale

Gözle görülen su kaçakları duvarda ortaya çıkmaktadır. Kimi zaman parkelerde ve alt döşemede de su çıkması olabilmektedir. Bu durumda kaçağın yeri tam olarak belirlenmiş gibi gözükse de aslında belirlenemez. Kaçak 1-2 metre yanda olabilir. Buradan sızan su kendine ancak 1-2 metre kenardaki döşemeden çıkacak yer bulmuş olabilir. Bu tarz su çıkmaları mevzularında kaçak olduğu anlaşılsa da yeri tam olarak belirlenemez. Bu yüzden siz de profesyonel ekibimizden destek almalısınız. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz sorununuzu tespit ediyor. Noktasal olarak yapılan tespitin ardından müdahale işlemine geçiliyor. 30 dakika gibi sürede kaçak tespit edilmektedir. Sadece kaçağın olduğu nokta açılarak tesisata müdahale edilmektedir. Siz de firmamızdan profesyonel destek alarak sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.