Su Kaçağı Servisi

Su Kaçağı Servisi

Su kaçağı birçok kişinin yaşadığı ciddi bir sorundur. Bu kaçakların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. Eğer kaçaklar zamanında müdahale edilmezse daha ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu sorunlardan birisi tesisattaki kaçağın büyüyerek beklenmedik anlarda su baskınlarına neden olmasıdır. Evde olmadığınız bir an yaşanacak su baskını sebebiyle ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Eşyalarınız zarar görebilir, maddi kaybınız oluşabilir. Bu durumu yaşamamak için siz de firmamızın su kaçağı servisi vasıtasıyla hizmet alabilirsiniz. Hızlı, etkili çözümler üretecek olan firmamız size en iyi hizmeti sunmayı hedefliyor. Kaçağınızı gidermek için özel yöntemler ile tespit yapılacak ve sonrasında ise onarıma geçilecektir.

Kaçak Nasıl Anlaşılır?

Kaçak olduğunu anlamak için birçok farklı metot vardır. Bunlardan bazıları evde yapılabilse de asıl profesyonel olanların cihazlar ile yapılması mümkündür. Evde kaçağınızın olduğunu basit birkaç bilgi ile anlayabilirsiniz. Öncelikle daire içindeki tüm su tüketen cihazları kapatın. Muslukların da damlatma şeklinde bile açık olmadığından emin olun. Sonrasında ise su sayacını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer sayacınız dönmeye devam ediyorsa tesisatınızda kaçak var demektir. Sayacın bu şekilde dönme hızı kaçak boyutunu tespit etmenize yardımcı olabilir. Sayaç ciddi anlamda hızlı dönüyorsa bu kaçağın büyük olduğuna, eğer müdahale edilmez ise ciddi sorunlar oluşturacağına işaret eder. Diğer bir kaçak tespiti yöntemi ise duvardaki nemlenme miktarının takibidir. Bazı duvarlardaki nemlenmenin normalin çok üstünde olduğunu düşünüyorsanız burada da kaçak olması muhtemeldir.

Kaçak Tespitinin Püf Noktaları

Kaçak tespiti yaptırırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki mutlaka profesyonel hizmet almalısınız. İşini profesyonel olarak yapmayan, bu işte çok da iyi olmayan kişiler tüm tesisatın açılmasını isteyecektir. Tesisatın açılarak kaçağın tespit edilmesi hem maddi açıdan hem de zaman açısından büyük kayıplara sebep olur. Bunun yerine firmamızdan hizmet alarak kaçağın özel cihazlar ile noktasal tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaçak tespiti, su kaçağı servisi hizmetinden yararlandığınız takdirde 3 farklı tip cihaz ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar kameralı, sonar ve nemölçer olarak adlandırılıyor. 3 tip cihaz da kaçağı noktasal olarak bulmaktadır. Tam olarak hangi noktada sızıntı varsa burayı tespit edecek cihazlarımız sayesinde ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.