Su Kaçağını Bulan Firma

Su Kaçağı Bulma

Yaşadığımız alanlarda mutlak suya ihtiyaç duyarız. Su ile temizleniriz, yemek yaparız ve su içeriz. Su hemen hemen hayatımızın bir bütünüdür. Evimizde yada iş yerimizde yapıların genelinde su ihtiyaçlarımızı karşılamak için su tesisatları mevcuttur. Su tesisatları yaşamımızı kolaylaştıran etkenler arasında ilk sıradadır. Eskiden su tesisatı yok iken çeşmelerden kovalara doldurulan sular evlere taşınırmış. Su tesisatları bazen ufak sorunlar, bazende büyük sorunlar çıkartabiliyor. Genellikle tesisat boruları basınçtan veya genleşme den dolayı patlayarak su kaçağına neden oluyor. Neyse ki günümüz teknolojisiyle su kaçaklarını bulmak zor değil. Eskiden su kaçağı tespit cihazları yoktu. Su kaçağına sebep olan faktörlerden biri banyo küveti, diğeri ise musluk bağlantılarıydı. Bunun dışında meydana gelen tüm arızlar için ya arızalı olan bölge kırılırdı, yada komple tesisatlar değişirdi.

Bilgi ve Randevu Telefonlarımız
Anadolu Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 68
Avrupa Yakası Mobil Hat : 
0553 690 90 67

 

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir ?

Su kaçağı tespiti, alanında yetişmiş tesisat ustalarının su kaçağını tespit etmesi çok zor bir işlem değildir. Su kaçağının tespiti yapılırken dikkate alınması gereken ilk husus kaçağın hangi boruda olduğunun kesinleşmesidir. Su tesisat boruları sıcak ve soğuk su borusu olmak üzere iki hat halinde döşenir. Genelde su tesisat boruları şap altında zemine döşendiği için çimento içerisinde ki bileşenler boruların deforme olmasına neden olur. Bu deformasyon sonucunda sıcak su boruları genleşme den, soğuk su boruları ise basınçtan dolayı patlar. Su kaçağı tespiti ustaları için sessiz ortam gereklidir. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağını tespit etmek uzman kişilerce basit bir işlemdir. Su kaçağı tespiti yapılırken, musluklar kullanılmamalıdır. Su sızdıran musluklar ve tamamen suyu kapatmayan sayaç vanaları işi zora süren olumsuz etkenlerdir.

Su Kaçağı Bulma + Doğa Tesisat Farkı

Su kaçağı bulma sektöründe 5 yıl, su tesisatçısı olarak da 1998 den günümüze birçok proje tamamlayan firmamız ilk günkü iş ahlakı ve kalitesiyle hizmetlerini Türkiye geneline vermeye başlamıştır. Su kaçağı bulma konusunda kendi bünyemizde yetişen ve kesinlikle su tesisat ustası belgesine sahip kişilerle çalışmaktayız. Firmamız sektöründe ilk ISO 9001 – 2008 kalite belgesine sahip olan tesisatçı firmasıdır. İşimizde verdiğimiz özveri ve güvenle İstanbul’ da 758.327 müşteriye hizmet sağladık.

 

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.