Su Tesisatçısı Ümraniye

Su Tesisatçısı Ümraniye

Su tesisatlarındaki kaçaklar can sıkıcı boyutlarda olabilir. Bu durumda kaçağa hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gerekiyor. Kaçağa müdahale içinse öncelikle doğru bir şekilde kaçak tespitinin yapılması önem taşımaktadır. Eğer kaçak tespiti doğru yapılmaz ise birçok farklı sorun ortaya çıkacaktır. Bunların ilki hiç şüphesiz yanlış yerlere müdahale edilmesi ve sağlıklı olan tesisatın da bozulabilmesidir. Özellikle banyo tesisatlarının onarımında fayansların kırılması gerekebiliyor. Bu durumda kaçak tespitinin düzgün yapılması önem taşımaktadır. Eğer düzgün bir şekilde kaçak tespiti yapılırsa daha az hasar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden işinde uzman olan su tesisatçısı Ümraniye servisimizi tercih edebilirsiniz. Kısa sürede kontrole gelecek olan ekiplerimiz kaçağınızı dakikalar içinde tespit edebilecek donanıma sahiptir.

0553 690 90 68

Kaçak Kontrolünde Kullanılan Cihazlar

Kaçak kontrolünde kameralı, sonar ve nem ölçümüne dayalı cihazlar kullanılıyor. Bu cihazlar ile kaçak noktasal olarak tespit ediliyor. Kameralı sistemlerde kamera boru çapına uygun tasarlanmıştır. Bu sayede tesisatın tüm noktalarını görme imkânı kullanıcıya sunulur. Tesisattaki kaçak bu yolla tespit edilir. Diğer bir yol ise sonar sistemlerdir. Bu sistemler suyun sesini kullanıcısına iletir. Çevredeki sesleri minimize eden cihaz, sadece su sesine odaklanmayı sağlıyor. Bu ise suyun akışının bozulduğu noktanın yani kaçağın olduğu kısmın tespitine imkân veriyor. Sonucunda ise kaçak tespit ediliyor. Son olarak nem ölçen cihazlar ise duvarın nem miktarını ölçüyor. Fazla olan kısımda kaçak olduğu belirleniyor.

Kaçak Tespiti Neden Önemlidir?

Kaçak tespiti eğer doğru yapılırsa işlemler daha hızlı ve kolay gerçekleşir. Tüm tesisatın tek tek kontrol edilmesi zaman ve maddiyat açısında birçok soruna yol açacaktır. Fakat bunun yerine noktasal olarak tespit edilmesi hem müdahaleyi kolaylaştıracak hem de zaman tasarrufu sağlayacaktır. Su tesisatçısı Ümraniye araması yapanlar firmamızı tercih edebilir. Sektöründe öncü olan firmamız kaliteli bir hizmet sunuyor. Kısa sürede ekiplerimiz evinize ulaşacak ve kaçağınızı dakikalar içinde tespit edecektir. Sonrasında ise uzman kadromuz tesisatınızı onaracaktır. Sağlıklı ilk gün ki haline kavuşmasını sağlayacaktır. Faturalarınızda ciddi bir düşüş olması ve duvarlarda, odalardan su çıkması gibi olayların tarihe karışması kaçınılmazdır.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.