Su Kaçağı Tespiti » Termal Su Kaçağı Bulma Cihazı

Su Kaçağı Bulma Cihazı

Su kaçakları tesisatlarda meydana gelir. Yıpranmalar sonucunda gerçekleşmektedir. Su kaçaklarının olması nedeniyle tesisatlarda bozulma, su seviyesinde azalma ve konut içerisinde su kaçağının olduğu bölgede koku meydana gelmektedir. Ayrıca su kaçağı olduğu takdirde daha yüksek faturalarla karşılaşılabilmektedir. Eskiden su kaçağı bulma yöntemleri kırıp dökme yolu ile yapılmaktaydı. Kırıp dökme de yapılan su kaçağı tespiti evinizi ve bürolarınızı inşaat alanına gelişmekteydi. Termal kamerayla su kaçağı tespiti kırıp dökmeden su kaçağını bulabilmektedir.

Farklı su kaçağı bulma cihazları mevcuttur. Su kaçağı bulma firmalara genellikle dinleme özelliğine sahip su kaçağı bulma cihazları ve temel kamera özelliğine sahip su kaçağı bulma cihazları kullanmaktadır. Akustik su kaçağı bulma cihazları su kaçağınızdaki basıncı ölçerek su kaçağı olup olmadığını ararken termal kamera cihazı ile su kaçağı bulma yöntemi ise suyun yapmış olduğu basınç ve ısının ölçülmesi yoluyla yapılmaktadır. Her iki yöntemde ise mümkün olduğunca en az tadilat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Su kaçağı bulma cihazları ile sağlıklı ve güvenli bir tadilat sistemleri gerçekleşecektir. Su kaçağı bulma cihazı termal kamera fiyatları cihazı markaları ve özelliğine göre değişiklikler göstermektedir. Akustik dinle özelliğine sahip olan su kaçağı bulma cihazları fiyatları 3000 ile 10000 arasında değişirken termal kamera özelliğine sahip su kaçağı bulma cihazları fiyatları 5000 ile 8000 arasında değişmektedir. Özellikleri bakımında alınacak olan su kaçağı tespit cihazı fiyatı da artmakta ya da kazanmaktadır.

Su kaçağı bulma cihazları ile yapılan su kaçağı bulma işlemlerinde eğer ki sorunlu bölge kimyasallarla kapatılabiliyorsa herhangi kırma dökme işi olmamaktadır. Fakat sorunlu bölgeye kimyasallarla kapatılamıyorsa sadece sorunlu bölgede tadilat işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemde de mümkün olduğunca az yerginin kırılması esas alınmaktadır.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]